2. 3. svátek má Anežka




Nová záchytná stanice zatím nefunguje, opilce není kam vozit

1. září 2015   (06:36)
Nová záchytná stanice zatím nefunguje, opilce není kam vozit
foto: pribram.cz

Stará záchytná stanice nesplňovala hygienické normy a v tuto chvíli je zavřena. Nová by se měla otevřít do konce roku.



Město Příbram se aktuálně musí obejít bez záchytné stanice. Stará podle starosty Jindřicha Vařeky nesplňovala hygienické předpisy a městu za její provozování v tomto stavu hrozila pokuta. Otevření nových prostor, které by měly být v areálu Oblastní nemocnice Příbram na Zdaboři, se zatím odsouvá.

„Původně jsme plánovali záchytnou stanici zprovoznit již v létě, ale z důvodu plnění přísných požadavků krajské hygienické stanice se její otevření posouvá,“ uvedla v této věci místostarostka města Příbrami Alena Ženíšková (ANO).

Stavební přípravu by měla dokončit sama nemocnice na své náklady. Přesný termín nepadl, ale předpoklad je do konce letošního roku. Podle Vařeky je i v zájmu nemocnice, aby byla záchytná stanice otevřena co nejdříve, protože zraněné opilce je nyní nutné ošetřovat přímo na jednotlivých odděleních, kde často narušují chod.

„V okamžiku, kdy nám nemocnice prostory Na Zdaboři předá, budeme již mít souhlasné stanovisko hygienické stanice. Naše příspěvková organizace Centrum sociálních a zdravotních služeb zaregistruje záchytnou stanici jako zdravotnické zařízení a poté již může začít fungovat,“ uvedla další podrobnosti místostarostka.

Záchytná stanice by měla fungovat denně, poplatek se zvýší na 2500

Služba a provoz záchytné stanice je plánován na dobu denně od 19 do 7 hodin ráno, lékař bude mít svoji místnost i zázemí. Mimo tuto dobu bude zprovozněna pohotovostní služba, kdy bude lékař, sanitář i zdravotník v pohotovosti na telefonu. Tým protialkoholní záchytné stanice budou tvořit registrovaní zdravotničtí pracovníci, lékaři a sanitáři, kteří se budou střídat ve směnném provozu.

V současné době činí poplatek za umístění v protialkoholní záchytné stanici 1.500 Kč, město se ale chystá částku zvýšit na 2.500 Kč.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
Město Příbram
autor: MJ, MěÚ








Další články

Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól Jaro začalo smolně. Příbram u lídra držela krok, rozhodl vlastní gól FK Příbram vstoupila do jarní části Chance Národní ligy bojovným výkonem na hřišti … VIDEO Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na středočeských silnicích v únoru zemřelo šest lidí, na Příbramsku tři Na silnicích středočeského kraje zemřelo v únoru při dopravních nehodách šest lidí. … DOPRAVA Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte  s vlastníky Ochrana přírody podle Středočeského kraje: na Fantově louce se dohodněte s vlastníky Fantova louka patří k nejcennějším přírodním místům v Příbrami. Mokřadní louky, … NEPŘEHLÉDNĚTE Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Máme vítěze nejlepší pizzy v Příbrami! A vy můžete vyhrát pizzu od medailistů Týden jste hlasovali, doporučovali a posílali tipy na to, kde v Příbrami a okolí … SOUTĚŽ Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Řidič se údajně vyhýbal protijedoucímu vozu, dostal smyk a auto se přetočilo přes střechu Nedaleko Nové Vsi pod Pleší v oblasti Bažantnice se v neděli stala nehoda. Řidič … FOTO Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Smrtící dávky nikotinu v oběhu. Hygienici varují před nebezpečnými e-cigaretami s extrémním obsahem Hygienická stanice hlavního města Prahy vyhlásila hned několik výrobků za nebezpečné. … NEPŘEHLÉDNĚTE Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Deset let doučování, návštěv a solidarity: ADRA ukazuje, proč dobrovolnictví vrací víc, než dává Před deseti lety začalo v Příbrami Dobrovolnické centrum ADRA propojovat lidi, kteří … ROZHOVOR Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Příbramáci si ještě zalyžují. Sjezdovky v okolí drží skvělé podmínky i na konci zimy Lyžařské areály na Příbramsku hlásí stále dostatek sněhu a plánují provoz minimálně do … SPORT Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbramské divadlo se představí na ČT art. Zapojí se do projektu Divadelní jaro 2026 Příbram se letos výrazně zapíše do mapy české kultury. Divadlo A. Dvořáka Příbram se … KULTURA
Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama kasina u aquaparku zmizela. Město zasáhlo po vlně kritiky rodičů Reklama na kasino umístěná v těsné blízkosti příbramského aquaparku vzbudila mezi … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz