20. 4. svátek má Marcela

Nová cyklostezka je plná lidí. Přináší to radost i obavy

14. listopadu 2018   (16:34)
Nová cyklostezka je plná lidí. Přináší to radost i obavy

Vybudování cyklostezky stálo zhruba 3 miliony korun.


Před nedávnem byla otevřena nová cyklostezka, která spojuje Drkolnov s obcí Bohutín. Ihned po otevření se stala velmi vyhledávaným cílem rodinných procházek, venčení psů ale i výletů na kolech. Společně s oblibou a hojným využitím stezky nastal jeden problém, na který poukazují občané na webových stránkách města. Podle nich je cyklostezka především o víkendech velmi využívaná a kombinace cyklistů, pejskařů, dětí a dalších lidí vytváří mnoho nepříjemných a rizikových situací.
 
„Tato záležitost se může týkat i městské policie, která by v případě vyhrocení situace musela zřejmě proti cyklistům, pejskařům a chodcům zasahovat, což bych ovšem považoval za velmi krajní řešení. Na straně jedné jsem velice rád, že cyklostezka je maximálně využívána, na straně druhé pokud se sami lidé nebudou chovat vzájemně slušně, asi s tím moc nenadělám,“ vyjádřil se k problému starosta města Jindřich Vařeka (ANO).
 
Podle ředitele Technických služeb města Příbram Pavla Máchy si je třeba uvědomit, že provoz se řídí pravidly silničního provozu a zákonem o pozemních komunikacích. Podle něj je základem, aby účastníci byli k sobě tolerantní a dodržovali výše zmíněná pravidla.

„V případě, že k tomu nedojde, budou muset nastoupit sankce, tak jako v jiných záležitostech nedodržování zákonů,“ nastiňuje Mácha krajní řešení.

O otevření cyklostezky jsme vás informovali ZDE.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: red

autor: redDalší články

Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Čtyři jednotky hasičů zasahují u požáru lesa Ani na Velký pátek nemají hasiči klid 19. dubna 2019   (17:49) AKTUÁLNĚ Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Velký pátek připomíná smrt Ježíše Krista Pokračujeme v našem mini seriálu o významu Velikonoc. 19. dubna 2019   (16:19) K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory K nahlášenému požáru vyjížděli hasiči na Březové hory Právě nyní proběhl zásah hasičů na Březových Horách. 19. dubna 2019   (13:58) AKTUÁLNĚ Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Tragická nehoda na Příbramsku: Motorkář nepřežil srážku s autem Záchranářský vrtulník odlétl prázdný 19. dubna 2019   (12:28) AKTUÁLNĚ I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend I o Velikonocích vám poradíme, jak trávit prodloužený víkend Počet akcí je o tomto víkendu poměrně omezený. 19. dubna 2019   (09:41) Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Příčina včerejšího požáru v CHKO: Odlétnutí segmentů po řízeném výbuchu Přinášíme krátká videa vrtulníku a z vrtulníku pro dokreslení velikosti zasaženého území a komplikovanosti zásahu 19. dubna 2019   (06:59) VIDEO Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Na Velký pátek si nakoupíte. Na Velikonoční pondělí však zůstanou obchody zavřené Obchodním domům to přikazuje zákon. 18. dubna 2019   (21:42) Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Zeleným čtvrtkem začíná hlavní část Velikonoc, proč je ale zelený? Velikonoce od loňska nabídnou hned 4 dny, kdy nemusíme do práce. 18. dubna 2019   (18:18) Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Hasiči likvidují požár skládky větví, došlo k rozšíření ohně i na stromy Příčinou požáru mohlo být i samovznícení 18. dubna 2019   (16:16) Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Hasiči bojují s požárem lesa, na pomoc povolali vrtulník s bambi vakem Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu 18. dubna 2019   (15:43) AKTUALIZOVÁNOKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz