Nominujte osobnosti na Cenu hejtmanky pro rok 2022
2. srpna 2022 (10:35)
foto: Středočeský kraj
Hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková vyhlásila další ročník ankety Cena hejtmanky. Nominační formulář, který je letos poprvé možné vyplnit i elektronicky, je zveřejněn na webu Středočeského kraje. Kandidáti na ocenění musí být spjati se Středočeským krajem: na jeho území se narodili, žijí zde, nebo je s krajem spojeno jejich působení, život, dílo nebo činnost.
Cena hejtmanky se opět vyhlašuje pro kategorie hrdinský čin, společenská odpovědnost, kultura, sport, dále za oblast vzdělávání, vědy a výzkumu. Ocenění je možné udělit i za práci ve veřejném sektoru nebo podnikatelům. O těchto kategoriích rozhoduje odborná komise. Ze všech zaslaných návrhů pak budou moci občané sami vybrat prostřednictvím internetového hlasování osobnost v kategorii Cena veřejnosti. Cenu je možné udělit i in memoriam.
„Budu moc ráda, když si lidé opět najdou čas ovlivnit svými nominacemi a hlasy to, komu bude ocenění uděleno, zamyslet se nad tím, kdo by si jej za svou práci nebo činy zasloužil, kdo by mohl být tím, na kterého mohou být středočeští občané hrdí. Jsem přesvědčena o tom, že takových osobností mezi námi žije spousta. A vůbec nemusí jít o někoho známého a slavného, naopak, může to být někdo, kdo je pro náš kraj a jeho občany přínosný, zajímavý, důležitý a třeba i skromně stojí v pozadí a ocenění by si zasloužil,“ říká hejtmanka Petra Pecková.
Nominace se mohou podávat až do konce října 2022. Nejjednodušší způsob, jak návrh odevzdat, je vyplnění elektronického formuláře na webových stránkách Středočeského kraje. I nadále je ale možné klasický formulář vyplnit ručně nebo na počítači a odeslat poštou, případně osobně doručit na podatelnu Krajského úřadu Středočeského kraje.
„Věřím, že se nám opět podaří najít spoustu lidí, jejichž životní příběh nebo čin stojí za zveřejnění a za ocenění. Mohou se stát příkladem a inspirací pro ostatní. Už se těším, že je objevíme, i když pak bude zase pro komisi velmi těžké vybírat - cenu by si zasloužil většinou každý, kdo je nominován,“ dodala hejtmanka.
Nominační formulář najdete zde, další informace o Ceně hejtmanky si pak můžete přečíst na tomto odkazu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / Středočeský kraj
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Rada schválila nákup vybavení pro vznikající domov důchodců, vyjde na 5 milionů
•Hejtmanka Pecková nebude kandidovat na místopředsedkyni STAN, zdůvodnila to vytížeností v čele kraje
•Bývalá restaurace U Chudáčka v Žežicích je opět k mání, město objekt nabízí k pronájmu
Další články
/FOTO, VIDEO/ Proměna za desítky milionů je hotová. Jiráskovy sady se otevřely lidem
Jiráskovy sady se dnes oficiálně vrátily. Po dvou letech stavebních prací, uzavírek, …
AKTUÁLNĚ
Barevná kráska ničí českou přírodu. Teď můžete pomoci a ještě vyhrát
S příchodem Týdne invazních druhů vyhlásila Agentura ochrany přírody a krajiny ČR …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Slavnost Korunovace 2026: Svatá Hora zve na světelný průvod i koňské jízdy
Svatá Hora se o víkendu znovu rozzáří slavností, která má kořeny až v roce 1732. …
KULTURA
Od srpna bude jezdit po Příbrami více autobusů s možností nástupu všemi dveřmi
Středočeský kraj od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi v autobusech linek …
DOPRAVA
Už jste letos našli první houby? Pochlubte se s ostatními čtenáři
Po deštích začínají lesy nejen na Příbramsku znovu lákat houbaře. Zatímco někde se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Srdcem na hoře i v dole: Příbram chystá třídenní oslavy hornictví s koncerty, průvody i světovou účastí
Příbram se v polovině června stane dějištěm jedné z největších hornických událostí v …
KULTURA
Tajemní poutníci ze Sargasového moře dostali posilu. Do kraje zamířilo 25 tisíc úhořů
Středočeské řeky, nádrže a rybářské revíry získaly nové vodní obyvatele. Ve dnech 3. a …
AKTUÁLNĚ
Medard začal sluncem. Už od úterý ale dorazí déšť, bouřky a ochlazení
„Medardova kápě, čtyřicet dní kape.“ Tahle jedna z nejznámějších českých pranostik se …
Hledáte stabilní práci ve stavebnictví? Příbramská firma GREBOS roste a nabízí dlouhodobé uplatnění
Pokud hledáte perspektivní a dlouhodobé zaměstnání ve stavebnictví, stojí za to …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE




