Nominován na Cenu hejtmanky je dakarský jezdec Macík, nebo ředitel divadla Bednář
5. února 2025 (09:40)
Již na konci března při slavnostním galavečeru budou předány Ceny hejtmanky za rok 2024. O většině kategorií rozhodne porota, ale diváci mohou hlasovat a vybrat sami vítěze v kategorii Cena veřejnosti. Hlasování bude o to zajímavější, že mezi nominovanými je i několik osobností z Příbramska. Pro hlasování je třeba uvést e-mailovou adresu. Právě z každé adresy je možné hlasovat pouze jednou.
Mezi nominovanými osobnostmi pro letošní rok můžete najít například ředitele Divadla A. Dvořáka v Příbrami Petra Bednáře, malíře a pedagoga Ivana Bukovského, jezdce dálkových rally Martina Macíka nebo vedoucí Státního oblastního archivu Příbram Věru Smolovou.
Dalším občanem z Příbramska je také nominován Tomáš Vítek, je jedním z lobbistů v otázce umístění mobilhomů v kempech v ČR. Díky jeho přispění se změnil stavební zákon pro cestovní ruch v ČR, který právě tuto problematiku řeší. Tomáš Vítek zajistil, aby karavany, maringotky, mobilhomy bylo možné v kempech po celé ČR umisťovat legálně, a to díky novému stavebnímu zákonu, který připomínkoval a spolupracoval při jeho vzniku s poslaneckou sněmovnou, soukromými firmami prodávajícími karavany i jednotlivci.
Cenu hejtmanky v minulosti získala z například Jana Puklová ze spolku Radost Příbramáčkům za svoje charitativní aktivity, betlémář Ján Chvalník za přínos betlémářskému řemeslu, nebo pedagog Jiří Holý, který působí v řadě mezinárodních projektů a zasadil se o vznik Asociace krajských vzdělávacích zařízení.
Napadá vás osobnost z Příbramska, která by si zasloužila nominace? Napište ji do komentářů pod článkem.
Napadá vás osobnost z Příbramska, která by si zasloužila nominace? Napište ji do komentářů pod článkem.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Karel Hutr
Další články
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI
Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk
Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě …
POZNÁVÁME BRDY
/KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení
Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z …
KULTURA
Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny
Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník …
FOTOGALERIE
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů
Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš …
AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy
Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a …
AKTUÁLNĚ
Tipy na víkend: Díky!FEST, farmářské trhy i různé oslavy
Tento víkend si budete moci vybrat z opravdu široké nabídky akcí - od historických …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Rožmitálský Bivoj se vrací. Petr Svoboda míří za třetím vítězstvím a svým životním snem
Rožmitál pod Třemšínem se chystá na událost, která má sílu i legendu. V sobotu 20. …
SPORT
Březnice ožije na dlouhé týdny sérií koncertů: Zažijte magické hudební noci pod širým nebem
Březnice se v nadcházejících týdnech promění v centrum letní kultury. Festival …
KULTURA





