Noc v muzeu: Zažijte rýžování zlata nebo netradiční prohlídku Čapkova památníku
1. června 2021 (16:50)
foto: Hornické muzeum Příbram
Muzeum zlata v Novém Kníně pořádá noční program 5. června, v Památníku Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše se Muzejní noc uskuteční o týden později.
V sobotu 5. června se jedna z poboček příbramského Hornického muzea otevře v neobvyklou dobu. Od 17.00 do 23.00 mohou návštěvníci vstoupit do Muzea zlata v Novém Kníně, kde bude připraven doprovodný program i pro nejmenší děti.
Od 18.00 se malí posluchači mohou těšit na čtení pohádek, ve 21.00 se četba zaměří na strašidelná témata – pověsti o hradech a zámcích. Během večera bude možné vyzkoušet rýžování zlata, prohlédnout si středověkou kovárnu nebo sledovat ukázky hrnčířského řemesla.
Netradiční večerní prohlídku svých expozic, věnovaných životu a dílu Karla Čapka, Olgy Scheinpflugové a Ferdinanda Peroutky, slibuje také Památník Karla Čapka ve Staré Huti u Dobříše. Muzejní noc začne v sobotu 12. června od 20.00.
Ještě před touto akcí se od 14.00 uskuteční beseda u příležitosti 70 let od zahájení vysílání československé sekce Rádia Svobodná Evropa pod vedením Ferdinanda Peroutky, které se zúčastní politolog a historik Martin Nekola, předseda Českého centra Mezinárodního PEN klubu Jiří Dědeček, novináři a nositelé Ceny Ferdinanda Peroutky Jindřich Šídlo a Petr Fischer a také historik Michal Stehlík. Moderátorem debaty bude předseda Společnosti Ferdinanda Peroutky Martin Groman. „Uspořádáme také komentovanou projekci dosud neznámých barevných diapozitivů z pozůstalosti Ferdinanda Peroutky,“ přiblížil Památník Karla Čapka další část odpoledního programu.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
V neděli začne astronomické léto. Přijďte oslavit slunovrat na louku u Junior klubu
Čeká nás nejdelší den a nejkratší noc v roce. V neděli 21. června totiž nastane letní …
AKTUÁLNĚ
Lesní divadlo Skalka slaví 80 let ve velkém. Jubilejní léto přináší premiéru, muzikály i pohádky
Ochotnický soubor Skalka si letos připomíná významné jubileum. Lesní divadlo Na Skalce …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Na Česko se ženou silné bouřky. V sobotu mohou udeřit i přívalové deště, kroupy a silný vítr
Po tropických teplotách se nad Českou republikou začne během soboty vytvářet výrazně …
AKTUALIZOVÁNO
Dáte si na kole jedno? Letní klasika, která může skončit úplně jinak, než čekáte
Cyklovýlet, slunce, vítr v zádech a zastávka na zahrádce. K létu to prostě patří. A …
ANKETA
Havíři, permoníci a důlní vláček. To vše čeká na děti v pohádkovém dobrodružství v hornickém muzeu
Malí návštěvníci se o víkendu 20. a 21. června mohou vydat na nevšední cestu do světa …
ZAJÍMAVOSTI
Hadilka obecná, nenápadný poklad lesních luk
Když se řekne kapradina, většina z nás si představí prostě kapradinu s bohatě …
POZNÁVÁME BRDY
/KOMPLETNÍ PROGRAM/ Slavnost královny Johanky oživí Rožmitál. Návštěvníky čeká průvod, jarmark i středověké ležení
Rožmitál pod Třemšínem se v sobotu 20. června opět vrátí do doby krále Jiřího z …
KULTURA
Hasiči ocenili dětskou fantazii. V Příbrami převzali vítězové diplomy i ceny
Ve středu 17. června byl v Kulturním domě Příbram slavnostně vyhodnocen další ročník …
FOTOGALERIE
Tomáš Třeský z vojenských lesů obhájil titul mistra České republiky ve vábení jelenů
Vedoucí lesní správy Mirošov z divize Hořovice Vojenských lesů a statků ČR(VLS) Tomáš …
AKTUÁLNĚ
Kraj odkoupí od Příbrami za 54 milionů budovu střední školy
Středočeský kraj získá od Příbrami budovu Střední školy pedagogiky, cestovního ruchu a …
AKTUÁLNĚ




