28. 10. je státní svátek
Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě

15. září 2021   (18:31)
Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě
foto: ilustrační, Pixabay (Pexels)

Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také sportovní moderátor Vojtěch Bernatský. Veřejná čtení budou probíhat i v dalších městech regionu.


Mezinárodní projekt Noc literatury, jehož snahou je veřejnosti přiblížit díla současných evropských autorů, zamíří do Příbrami. Letošní čtení se uskuteční ve středu 22. září a tentokrát na jednom místě – v novém a opět otevřeném klubu Junior. Sem také jako hosté zavítají předkladatelka Helena Březinová a „sporťák“ Vojtěch Bernatský. Pozvánka platí od 18.00, vstup je volný.
 

Díky čerstvě vydané knize Jak dostat tatínka do karantény se dvojnásobný tatínek Vojtěch Bernatský podělí o zábavné historky, které lze zažít v nelehké době pandemie. Ukázky z dalších děl evropských spisovatelů budou interpretovat příznivci Knihovny Jana Drdy Příbram. O hudební náplň večera se postará ZUŠ Příbram I, občerstvení zajistí klubový bar.
 
Noc literatury začala v roce 2006 pořádat Česká centra, na její organizaci se podílejí Asociace národních kulturních institutů zemí EU, zahraniční ambasády v České republice a nakladatelství Labyrint. Do veřejných čtení se zapojuje stále více českých měst a ohlas má akce rovněž v zahraničí. V České republice se letos do projektu přihlásilo více než sedmdesát měst. Podle webu www.nocliteratury.cz se bude na Příbramsku číst také v Březnici, Dobříši a Rožmitále pod Třemšínem.
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková

Další články

Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Kvůli dopingu jsem se ocitl na hraně života a smrti, říká mistr světa v kulturistice Petr Pevan Vaniš z Počepic patří k nejúspěšnějším a nejznámějším kulturistům naší … Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Knihovna Jana Drdy zpřístupní sklady knih půjčovny pro dospělé Sklady se otevřou každé první pondělí v měsíci mezi 9.00 a 17.00. V dalších týdnech … Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Hudební víkend v Příbrami: Elektro jízda, crossover i Mozart Víkendové koncerty odehrají v klubu Junior Ventolin, Gaia Mesiah a Megaphone, v … Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Pohonné hmoty ve Středočeském kraji dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 Kč/l Benzin je o 8,47 koruny na litru dražší než před rokem, za naftu tehdy motoristé … Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Dnes si připomínáme vznik samostatného československého státu Den vzniku Československa, 28. října 1918, je nejvýznamnějším svátkem České republiky. … Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Spuštění rezervačního systému městské chaty Granit klepe na dveře Ubytovat se v nově zrekonstruovaných interiérech chaty Granit bude prostřednictvím … 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem 52. ročník HF A. Dvořáka Příbram byl zakončen famózním koncertem O nádherný závěr se postarala Moravská filharmonie Olomouc pod taktovkou Jakuba … Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Hasiči před Dušičkami varovali před používáním svíček v plastu Plast může vzplanout a oheň se pak na hřbitově rozšíří třeba na okrasné dřeviny a může … Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Podívejte se, jak vypadala liduprázdná Příbram v době zákazu nočního vycházení Zítra to bude přesně rok, kdy byl v rámci covidových opatření vydán zákaz nočního …
Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Zemřel dlouholetý člen skupin Spirituál kvintet a C&K Vocal Jiří Cerha Cerha byl také autorem mnoha scénických hudeb pro Divadlo v Příbrami.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz