27. 6. svátek má Ladislav

Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla

FOTOGALERIE
23. listopadu 2015   (15:10)
Dalších 7 fotografií v galeriiNoc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla
foto: GSHPB

Představení navštívily desítky diváků.



Projekt Noc divadel se i v Příbrami začíná více dostávat do povědomí nejen divadelních nadšenců a odpovídá tomu i návštěvnost. Hlediště Malého svatohorského divadélka Gymnázia pod Svatou Horou bylo v sobotu 21. listopadu během pěti představení naplněno k prasknutí a v průběhu akce se zde vystřídalo více než 280 diváků. Velkému zájmu se těšil i program v Divadle A. Dvořáka, s kterým na projektu již druhým rokem spolupracujeme. Příbramská Noc divadel také pomáhala, výtěžek z dobrovolného vstupného byl věnován Nalžovickému zámku, p. s. s.

Divadelní maraton na Gymnáziu pod Svatou Horou nastartovali Zvířátka a loupežníci Divadla Vysmáto. Energie, kterou tato loutková pohádka předávala, byla obrovská. Vyvolávala v malých i velkých záchvaty smíchu nebo nutkání diváčků dávat hlasité rady zvířátkům, například aby byla opatrná v loupežnickém doupěti. Druhou pohádkou byl Panáčkov příbramských Zalezlíků. Radost, zpěv a krásně výtvarně zpracovaná scéna a loutky byly odměněny zaslouženým potleskem.

Po pohádkách pro nejmenší diváky přišli s představením pro dospělé na řadu domácí, tedy DS Gymnázia pod Svatou Horou. Satirické drama rumunského autora Czaby Szekelyho – Kolotoč, je zasazeno do současného Maďarska. Otázky, které hra řeší, jsou velmi aktuální. Posuďte sami. Tři chlapci na kolotoči, který se netočí, chrání kolotoč před cizáky z prolézačky. „Hřiště je přeci naše, to naši otcové ho postavili!“ Mají tedy na něj větší právo než ostatní, nebo snad ne? V satirickém příběhu malých předškoláků pokradmu a děsivě vystupují tóny a promluvy, které jsme už kdysi slyšeli, z úst diktátorů či vůdců všeho druhu. Toto téma nebylo vybráno nahodile, ale stalo se součástí celorepublikové dramaturgie, která měla za cíl poukázat na krizi hodnot, plynoucích ze strachu z neznámého či odlišného. Představení bylo uvedeno s laskavým souhlasem časopisu Svět a divadlo.

Lakomec divadelní společnosti Půlnoc pobavil více než šedesátku diváků. Vtipné akce, herecké výkony a výborně dramaturgicky upravený Moliérův text, byl zárukou úspěchu. Navíc, přesto, že jeden z herců nedorazil, principál Půlnoci – Ondřej Dufek se naučil během půl hodiny chybějící roli a odehrál ji tak, jako by ji zkoušel se souborem od začátku.

V 19. hodin, po vystoupení kapely Uninvited, proběhl v Malém svatohorském divadélku a stovkách dalších divadel z jedenácti evropských zemí společný potlesk – vzájemná pocta divadelníkům, divadlům i divákům.

Noc divadel jsme zakončili představením Malý princ, výsledkem více jak roční práce DS Gymnázia pod Svatou Horou a herce příbramského divadla Roberta Tylečka, který se ujal role režiséra a dramaturga. Představení bylo vyprodáno, navíc pro obrovský zájem jsme vytvořili i improvizované přístavky a představení tak zhlédlo více než 80 diváků.

Na závěr nás přišli pozdravit klienti Nalžovického zámku, p. s. s. i s ředitelkou Mgr. Lenkou Mottlovou, té jsme předali finanční výtěžek z dobrovolného vstupného. Letos jsme v Malém svatohorském divadélku na vybavení relaxační místnosti v sociálně terapeutické dílně vybrali 5.703,- Kč společně s dobrovolným vstupným z Divadlem A. Dvořáka tak Nalžovický zámek, p. s. s. získal 8.503,- Kč.

Fotogalerie

Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla (1) Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla (2) Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla (3) Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla (4) Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla (5) Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla (6) Noc divadel na svatohorském gymnáziu pomohla (7)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: GSHPB
autor: Tomáš Bílek, Malé svatohorské divadélko Gymnázium pod Svatou Horou








Další články

Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Příbram.cz se žene dopředu! Přes 10 000 na IG a velké překvapení na cestě Znovu jsme překročili hranici, která ještě před pár měsíci vypadala jako něco … AKTUÁLNĚ Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Tropické počasí zaměstnává zdravotníky. Nemocnice radí: pozor hlavně na děti a seniory Meteorologové varují před etrémními teplotami a v té souvislosti zdravotníci … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel Tipy na víkend: Festivalový víkend pro mladou kulturu, milovníky piva i motorových vozidel I tento víkend bude program na Příbramsku velmi pestrý. Barokní zámek ve Rtišovicích u … NEPŘEHLÉDNĚTE Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Nebezpečné kuřecí maso se salmonelou se objevilo v obchodech. Inspekce varuje spotřebitele Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) vydala důrazné varování před … AKTUÁLNĚ Děti se hroutí kvůli známkám. Problém nejsou školy, ale naše očekávání Děti se hroutí kvůli známkám. Problém nejsou školy, ale naše očekávání Konec školního roku je pro část dětí radost, pro jinou část období, kdy se jim svírá … AKTUÁLNĚ Pozor! Ve Středočeském kraji platí kvůli vedrům a suchu mimořádná opatření. Zákaz ohňů i pyrotechniky Pozor! Ve Středočeském kraji platí kvůli vedrům a suchu mimořádná opatření. Zákaz ohňů i pyrotechniky Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje upozorňuje obyvatele na mimořádně vysoké … AKTUÁLNĚ Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Proč většina lidí při ohrožení ztuhne? Pravda, o které se moc nemluví Když se člověk ocitne v ohrožení, málokdy reaguje tak, jak si představuje. Většina … LIFESTYLE Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř Záhada opuštěného sídla králů: Na Vrškamýku dodnes straší krutý rytíř V hlubokých lesích nad řekou Vltavou se ukrývá jedno z nejvýznamnějších míst české … TIP NA VÝLET Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Pohonné hmoty v Příbrami: Ceny spadly i o několik korun Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 37,89 Kč do 39,90 Kč … DOPRAVA
Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost Chystáte se na vodu? Ne všechny řeky mají dost vody, před cestou si ověřte jejich sjízdnost S blížícími se letními prázdninami a obdobím dovolených začínají tisíce Čechů plánovat … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz