Noc byla mrazivá, na šumavské Kvildě naměřili minus 26,5 stupňů
12. ledna 2022 (08:23)
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka
Pokud i přes den zůstane jako dnes na některých místech teplota pod nulou, mluví meteorologové o takzvaných ledových dnech.
Uplynulou noc klesaly teploty hluboko pod nulu. Nejvíc mrzlo na šumavské stanici Kvilda-Perla, kde naměřili minus 26,5 stupně, na Jizerce v Jizerských horách teploměr ukázal minus 21 stupňů, uvedli meteorologové na facebooku. Přes den se budou teploty držet většinou kolem nuly, někde zůstanou pod bodem mrazu, na místech s nízkou oblačností nebo mlhou bude jen kolem minus čtyř stupňů. Ve čtvrtek se oteplí.
"Právě uplynulá noc bude zřejmě nejmrazivější nocí tohoto týdne. Teploty klesaly na minus dva až minus sedm stupňů Celsia, při delším vyjasnění a sněhové pokrývce bylo kolem minus deseti stupňů Celsia, v Teplicích nad Metují-Zdoňově minus 13 stupňů," konstatovali dnes ráno meteorologové.
Ještě víc mrzlo na horách, kde se minimální teploty pohybovaly většinou pod minus deset stupňů, v Jizerce-Kořenově naměřili minus 21 stupeň. "Tradičně nejnižší teploty byly zaznamenány na Šumavě, kde bylo místy naměřeno minus 20 až minus 25 stupňů Celsia, rekordmanem se stala stanice na Kvildě-Perle s teplotou minus 26,5 stupně Celsia," konstatovali pracovníci Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).
Pokud i přes den zůstane jako dnes na některých místech teplota pod nulou, mluví meteorologové o takzvaných ledových dnech.
Od čtvrtka se má oteplit, přes den budou maximální teploty kolem pěti stupňů Celsia a v noci už nebude tolik mrznout, někde zůstane nad nulou.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Chceš na sobě uniformu? Policie tě prověří nanečisto – a bez milosti
Myslíš si, že máš na to stát se policistou? Teď si to můžeš vyzkoušet na vlastní kůži. …
AKTUÁLNĚ
Dnes zasedá zastupitelstvo: prodej školy kraji, milionové dotace i odpis dluhu volejbalového oddílu. Sledujte online
Ve středu 22. dubna 2026 zasedne příbramské zastupitelstvo k dalšímu jednání. Jednání …
ON-LINE PŘENOS
Brdská lesní bitva opět přiláká milovníky koní i lesnického řemesla
Vojenské lesy a statky ČR připravují pro veřejnost oblíbenou akci Brdská lesní bitva. …
Takhle se bojuje: dva víkendy, které ukázaly sílu i charakter
Dva víkendy, 26 zápasů a 16 vítězství. Příbramský Rasken Gym má za sebou mimořádně …
FOTOGALERIE
Veterináři zpřísňují kontroly farmářských trhů. Co nejčastěji prodejci a výrobci porušují?
S příchodem jara začíná v Česku sezona farmářských trhů a s ní i intenzivnější …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HISTORICKÝ ÚSPĚCH SDH LÁZ: Dorostenky vybojovaly bronz na mistrovství republiky
Obrovský úspěch a okamžiky, na které se bude v Lázu ještě dlouho vzpomínat. Dorostenky …
SPORT
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA




