Nízkoprahový klub Bedna v Příbrami pomohl od svého založení téměř 1900 lidem
21. září 2023 (20:41)
foto: pribram.cz / Oldřich Kozák
Zařízení dává možnost trávit smysluplně volný čas dětem a mladým lidem od šesti do 26 let.
Nízkoprahový klub Bedna v Příbrami pomohl od svého založení v roce 2010 téměř 1900 lidem, zájem o jeho služby v poslední době roste. Zařízení dává možnost trávit smysluplně volný čas dětem a mladým lidem od šesti do 26 let. Denní návštěvnost v ambulantní části je 38 lidí, v terénní formě je to průměrně 12 klientů za den, řekla při dnešní akci Bednění v příbramském Junior klubu koordinátorka Bedny Kamila Zelená. Setkání, na němž se návštěvníci seznámili s tématem sociálního vyloučení, se konalo jako součást celostátního Týdne nízkoprahových klubů.
"Fungujeme od roku 2010, od té doby zařízením prošlo 1879 lidí," upřesnila Zelená. Zájem o služby se léty proměňoval, od loňského května až června postupně narůstá. "V některých měsících letošního roku jsme měli oproti loňsku až dvojnásobnou návštěvnost a vím od kolegů ze zařízení v jiných krajích, že to je trend v nízkoprahových službách pro děti a mládež leckde," dodala Zelená.
Bedna nabízí zázemí pro setkávání s vrstevníky, aktivity pro volný čas a individuální doučování. Děti a mladí lidé tam mohou vyhledat radu, pomoc či podporu v situacích, které jsou pro ně obtížně řešitelné.
Při nedávné pandemii covidu-19 se služby centra podle Zelené hodně proměnily, přizpůsobily se situaci a začaly fungovat odlišně než do té doby. Klub třeba zřídil místo pro připojování dětí na on-line výuku. Na práci v on-line prostředí a telefonické konzultace si klienti podle koordinátorky zvykli. "Hodně jsme se přesunuli do virtuální roviny a také se covidovým malérem víc nastartovala mezioborová spolupráce, třeba s pedagogy nebo dalšími sociálními službami," dodala Zelená.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Středočeský kraj podpoří pořádání tábora pro 100 dětí z Kyjevské oblasti
•Kam po základní škole? Inspiraci můžete najít na Veletrhu středních škol
•Sportovní den přilákal na hřiště pod Svatou Horou přes 350 dětí
Další články
Děláte při používání klimatizace v autě tuto chybu? Může ohrozit vaše zdraví i bezpečnost
Letní vedra dokážou proměnit interiér automobilu v rozpálenou pec. Vysoké teploty ale …
NEPŘEHLÉDNĚTE
HC Baník spouští sezonu 2026/27. Už máte permici? Letos se hraje i o Nintendo a chytré hodinky
Je sice léto, ale hokejový fanoušek nikdy nespí a HC Baník Příbram už připravuje …
PR
Rozsáhlý požár lesa u Nalžovic: Čtrnáct jednotek hasičů bojovalo v extrémním terénu, pomáhal i vrtulník a Lesar team
Mimořádně náročný zásah zaměstnává od pondělního dopoledne čtrnáct jednotek hasičů u …
AKTUALIZOVÁNO
Na D4 ráno hořelo osobní auto, směr na Prahu byl zcela uzavřen
Na dálnici D4 ve směru na Prahu ráno zkomplikoval provoz požár osobního automobilu, …
AKTUALIZOVÁNO
Extrémní vedra znovu udeří naplno. Teploty vystoupají až k 39 °C, od čtvrtka přijde úleva v podobě ochlazení
Na začátku týdne k nám opět proudí mimořádně teplý vzduch od jihozápadu až jihu. …
AKTUÁLNĚ
Konec pohodlí. Obaly na jídlo zdraží, povinnosti přibudou a vlastní krabičky budou povinné
Evropa zpřísňuje pravidla pro obaly — a změny pocítí úplně všichni.
Už od 12. srpna …
AKTUÁLNĚ
Brdské léto v pohybu: Příbramskem burácely parní vlaky, cinkaly koňské postroje a ožila pouť
Sobota 1. srpna patřila na Příbramsku velkolepým akcím, které přilákaly tisíce …
AKTUÁLNĚ
Dobříš má nové sportoviště. Zimní stadion ožije i v létě, areál bude zdarma pro veřejnost
Dobříš pokračuje v modernizaci městských sportovišť. Díky společnému úsilí desítek …
AKTUÁLNĚ
Digitální detox je hitem. Proč si lidé dobrovolně vypínají mobil i sociální sítě?
Mobilní telefon se stal neodmyslitelnou součástí každodenního života. Mnoho lidí po …
ZAJÍMAVOSTI
Rozkvetlé Brdy lákají na jedinečný cyklovýlet. Účastníci zamíří i na dopadovou plochu Tok
Milovníci přírody, cyklistiky i Brd se mohou těšit na výjimečný letní výlet. Muzeum …
PŘÍRODA




