1. 8. svátek má Oskar

Nízkoprahové centrum vybuduje firma Staler za 7,6 mil bez DPH

14. října 2016   (11:25)
Nízkoprahové centrum vybuduje firma Staler za 7,6 mil bez DPH
foto: pribram.cz

Na projekt chce město získat 90 procentní dotaci.



Stavbě nízkoprahového centra na Rynečku už nic nebrání. Krajský úřad Středočeského kraje nedávno zamítl odvolání některých místních obyvatelů a město vybralo zhotovitele této stavby. Je jím společnost Staler, která aktuálně buduje také Komunitní dům pro seniory v areálu bývalé 8. ZŠ.

Nabídková cena 7 590 799 Kč bez DPH byla podle místostarosty Václava Švendy (TOP 09) jen o 83 tisíc nižší než druhá v pořadí.

„Velká část té sumy je tvořena sanacemi, tím, že tam budou bourací práce. Musí se odstranit ta zeď, stará kotelna, kde jsou zbytky mazutu a podobně. Musí se udělat nový plot a sadové úpravy,“ popsal starosta Jindřich Vařeka (ANO). Začít se stavbou by se mělo v následujících dnech nebo týdnech. Dokončeno by mělo být do konce ledna.

Noclehárna s nízkoprahovým centrem bude řešena jako objekt obdélníkového půdorysu ve tvaru L o vnějších rozměrech 21 x 15 metrů. Půjde o modulovou stavbu.

O noclehárnu je velký zájem, současná kapacita nestačí
Podle místostarostky Alena Ženíškové (ANO) je zájem o noclehárnu velký. Od ledna zde evidují přes 1500 přespání a 1400 návštěv denního centra. V některé dny tak byly problémy s kapacitou. Ženíšková dále uvedla, že zhruba 80 procent zdejších klientů pracuje. Nové nízkoprahové centrum by mělo navázat na systém prostupného bydlení.

Proti umístění sepsali obyvatelé Rynečku petici
Záměr výstavby tohoto objektu se nelíbí místním občanům. Ti již v minulém roce doručili na radnici petici s více než čtyřmi stovkami podpisů. Ve své výzvě žádají přehodnocení lokality, kde by mělo centrum vyrůst. Umístění kritizuje i řada opozičních zastupitelů. Podle vedení města je areál na Rynečku jedinou vhodnou možností, kterou Příbram má.

Tématu jsme se věnovali v jedné reportáži TV pribram.cz. Najdete jí ZDE.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Banán v kávě? Nový trend z Koreje dobývá kavárny. Ochutnali byste ho? Zapomeňte na cukr nebo karamelový sirup. Sociální sítě v posledních měsících zaplavuje … ZAJÍMAVOSTI Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Obří sumec z Orlíku má nový domov, v akváriu u zámku obdivují 160centimetrového dravce Sladkovodní expozice nedaleko zámku Orlík nad Vltavou láká na novou atrakci v podobě … AKTUÁLNĚ V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel na středočeských silnicích jeden člověk, loni jedenáct V červenci zemřel při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji jeden … DOPRAVA Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Nejdražší chyba při prodeji domu? Uděláte ji dřív, než zveřejníte první inzerát Co nám říkají klienti... „Podíval jsem se na podobné domy na internetu a cenu jsem … PR Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice Kvalitu vody v části přírodních koupališť v Česku zhoršily sinice S narůstajícími teplotami se v části přírodních koupališť v Česku zhoršila kvalita … AKTUÁLNĚ Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Zralé léto v Brdech voní vřesovým nektarem Když se léto přehoupne do své druhé poloviny, bývá les krásně barevný. Tedy pokud není … POZNÁVÁME BRDY Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 Moderní technika zůstala "v garáži": Při požáru pole u Milína musel zasahovat nezmar Tatra 148 K požáru strniště na poli u obce Milín vyjížděly dnes odpoledne profesionální i … AKTUALIZOVÁNO Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Češi mění pláže za hory. Nový trend „coolcation“ dobývá Evropu Zatímco ještě před několika lety byly hlavním cílem letních dovolených pláže u … LIFESTYLE Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin stagnuje, nafta někde podražila Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 41,50 Kč do 42,90 Kč … AKTUÁLNĚ
Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Nebezpečí požárů je extrémní. Středočeský kraj zavádí přísné zákazy Od páteční půlnoci bude platit na celém území Středočeského kraje období zvýšeného … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz