24. 6. svátek má Jan

Nízkoprahové centrum na Rynečku může stát až 9 milionů

16. září 2016   (06:32)
Nízkoprahové centrum na Rynečku může stát až 9 milionů
foto: pribram.cz

Podle informací vedení města je v Příbrami zhruba 50 lidí bez domova.



Nízkoprahové denní centrum a noclehárna, která má vzniknout přibližně na přelomu roku v oblasti bývalé „Mazutky“ na Rynečku, může vyjít až na 9 milionů korun bez DPH. Vyplývá to z údajů výběrové řízení na dodavatele, které běží až do 26. září. Předpokládaný objem zakázky je 9 009 669 Kč bez DPH.

Noclehárna s nízkoprahovým centrem bude řešena jako objekt obdélníkového půdorysu ve tvaru L o vnějších rozměrech 21 x 15 metrů. Půjde o modulovou stavbu. Práce by měly být hotové zhruba do 3 měsíců od zahájení.

O noclehárnu je velký zájem, současná kapacita nestačí
Podle místostarostky Alena Ženíškové (ANO) je zájem o noclehárnu velký. Od ledna zde evidují 1500 přespání a 1400 návštěv denního centra. V některé dny tak byly problémy s kapacitou. Ženíšková dále uvedla, že zhruba 80 procent zdejších klientů pracuje. Nové nízkoprahové centrum by mělo navázat na systém prostupného bydlení.

Proti umístění sepsali obyvatelé Rynečku petici
Záměr výstavby tohoto objektu se nelíbí místním občanům. Ti již v minulém roce doručili na radnici petici s více než čtyřmi stovkami podpisů. Ve své výzvě žádají přehodnocení lokality, kde by mělo centrum vyrůst. Umístění kritizuje i řada opozičních zastupitelů. Podle vedení města je areál na Rynečku jedinou vhodnou možností, kterou Příbram má.

První část etapy původně počítala s částkou kolem 4 milionů korun a měla být hrazena z městského rozpočtu, na další rozšíření pak mělo být možné sehnat peníze z dotačních titulů. Zařízení by mělo mít kapacitu pro 25-30 lidí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: MJ








Další články

Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Dítě nechce k rodiči? Nově ho nikdo nutit nebude. Zákon se mění Když dítě odmítá kontakt s jedním z rodičů, žádný soud ani pokuty nedokážou změnit … AKTUÁLNĚ Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Úpal nebo úžeh? Dva letní nepřátelé, které si lidé často pletou Stačí jedno odpoledne na pláži bez klobouku nebo hodina v rozpáleném autě a lidský … NEPŘEHLÉDNĚTE Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Pivní slavnosti na Řimbabě 2026: regionální piva, barokní pec a pokračující tradice v Bohutíně Bohutín si loni poprvé vyzkoušel, jak chutná vlastní pivní festival — a ukázalo se, že … KULTURA REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál REMAX Nova v novém. A s chutí růst dál Možná jste si v posledních dnech všimli změny, která se objevila v oknech naší … PR Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Tepelná kupole rozpálí Česko do extrémních veder. Koncem týdne může být až 39 °C Během týdne bude na celém území České republiky zesilovat příliv velmi teplého … AKTUÁLNĚ Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Jelen míří do Příbrami. Ještě před koncertem odhaluje Jindra Polák tajemství vzniku největších hitů Kapela Jelen patří k nejpopulárnějším českým skupinám současnosti a už tuto sobotu 27. … ROZHOVOR U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen U Dubna vyletěl motorkář ze silnice, pro zraněného letěl vrtulník, hlavní tah je uzavřen Na Příbramsku pokračuje série vážných dopravních nehod. Po včerejší hromadné havárii u … AKTUALIZOVÁNO Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Vědci zjistili, proč nás nové oblečení tak vzrušuje. A není to kvůli módě. Nový outfit dokáže mozek na pár minut rozsvítit jako světelnou show. Věda to … LIFESTYLE Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský válečník, příbramské srdce: Fleury vítězí a podporuje Pudilovou před jejím titulákem Irský šampion a partner příbramské zápasnice Lucie Pudilové, Will Fleury, v neděli … SPORT
Chceme se raději koupat, nebo mít co pít?  Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné Chceme se raději koupat, nebo mít co pít? Studny ani zásoby spodních vod nejsou bezedné V době veder je vodovodní síť pod velkým tlakem a každá zbytečně spotřebovaná kapka se … NEPŘEHLÉDNĚTE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz