Neznámý vandal šel noční ulicí a rozbil výlohu pizzerie
16. února 2025 (11:47)
Další 3 fotografie v galerii
foto: pribram.cz
Nepříjemné probuzení čekalo majitele pizzerie v Jiráskových sadech v Příbrami. V neděli v brzkých ranních hodinách jeho podnik Pizza la nostra zasáhl nečekaný útok – neznámý pachatel rozbil výlohu a beze stopy zmizel.
Majitel restaurace se o incidentu dozvěděl v 5:20 ráno, kdy ho ze spánku vytrhl alarm. Neváhal a okamžitě přivolal policii.
„Oznámení jsme přijali a ihned vyslali hlídku na místo. Kamerové záznamy ukázaly, že kolem provozovny prošla neznámá osoba, která do výlohy hodila nějaký předmět a pokračovala dál,“ uvedla mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.
Policie nyní analyzuje další záznamy z okolí a intenzivně pátrá po pachateli. Co bylo motivem nočního útoku? Šlo o náhodný vandalismus, nebo měl útočník jasný cíl? To zatím zůstává záhadou.
Policie nyní analyzuje další záznamy z okolí a intenzivně pátrá po pachateli. Co bylo motivem nočního útoku? Šlo o náhodný vandalismus, nebo měl útočník jasný cíl? To zatím zůstává záhadou.
Nejen Příbramáci si jistě pamatují případ související s pizzerií v blízké Pražské ulici, který se odehrál v prosinci 2020. Tehdy hasiči likvidovali požár provozovny pizzerie Turbo Pizza. Hořelo i auto v zadní části provozovny. Policie tehdy zveřejnila kamerové záznamy pachatele a majitel dokonce nabízel nemalou částku za dopadení pachatele.
Na zveřejněném videu byla vidět maskovaná osoba, která přes okno vstupuje do objektu, hořlavou kapalinu rozlévá po provozovně a následně zapaluje. Později zapaluje i vozidlo zaparkované ve dvoře. Pachatelé následně z místa odjeli vozidlem combi tmavé barvy typově odpovídající vozu značky Škoda Superb III nebo Audi A6, a to směrem do Žižkovy ulice.
Nebezpečného žháře se ale policii nepodařilo dopadnout.
Na zveřejněném videu byla vidět maskovaná osoba, která přes okno vstupuje do objektu, hořlavou kapalinu rozlévá po provozovně a následně zapaluje. Později zapaluje i vozidlo zaparkované ve dvoře. Pachatelé následně z místa odjeli vozidlem combi tmavé barvy typově odpovídající vozu značky Škoda Superb III nebo Audi A6, a to směrem do Žižkovy ulice.
Nebezpečného žháře se ale policii nepodařilo dopadnout.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Karel Hutr
Další články
Moře, nebo Česko? Kam letos vyrazit na letní dovolenou?
Léto je v plném proudu a mnozí se ještě rozhodují, kde strávit zaslouženou dovolenou. …
LIFESTYLE
Zákaz mobilů ve školách: ochrana dětí, nebo krok zpět?
Vláda jednomyslně podpořila návrh na plošný zákaz používání mobilních telefonů a …
ANKETA
Pozor při sběru hub a borůvek. Tasemnice liščí může číhat i na nemytých lesních plodech
Tasemnice liščí (Echinococcus multilocularis) patří mezi nejnebezpečnější parazity, …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Senátorkou za Příbramsko chce být Luftová (Piráti), ODS podpoří Štěpánka (STAN)
V podzimních senátních volbách na Příbramsku se bude ucházet o hlasy voličů příbramská …
AKTUÁLNĚ
Vstupní brána má nové štuky i ochrannou vrstvu. Příbramský hřbitov čekají další velké úpravy
Vstupní brána na příbramský hřbitov z parku V Zátiší prošla kompletní opravou. Má nové …
AKTUÁLNĚ
Zfetovaný a opilý řidič napálil fabii do stromu: Auto samo zavolalo pomoc přes E-call
Kombinace alkoholu, pervitinu a ignorování soudních rozhodnutí opět ukázala svou …
AKTUÁLNĚ
Středočeský kraj v autobusech PID od srpna rozšíří možnost nástupu všemi dveřmi
Od srpna bude možné nastupovat do autobusů Pražské integrované dopravy (PID) všemi …
DOPRAVA
Penaltový král poprvé ve Středočeském kraji. Nový Knín hostí premiéru s Horváthem, Zelenkou i „Kalkulátorem“
Po šestnácti ročnících na Moravě vstupuje Penaltový král do nové éry. Soutěž se vydává …
SPORT
Technologická revoluce míří na Příbramsko. Unikátní podzemní laboratoř dostane novou šanci stát se centrem inovací
Jedinečné pracoviště ukryté pod zemí nedaleko Slapské přehrady čeká další rozvoj. …
ZAJÍMAVOSTI
Březnicí otřásly exotické rytmy a vůně z celého světa: Třetí ročník festivalu přilákal stovky lidí
Březnické staré kluziště se proměnilo v pestrobarevnou křižovatku světových kultur. …
FOTOGALERIE







