26. 5. svátek má Filip




Nezapomeňte na povinný čip pro psa. Hrozit bude pokuta až 20 tisíc

27. prosince 2019   (19:59)
Nezapomeňte na povinný čip pro psa. Hrozit bude pokuta až 20 tisíc

Novela veterinárního zákona, kterou schválil Senát, zapříčiní, že všichni majitelé psů budou mít od roku 2020 povinnost nechat si svého čtyřnohého miláčka očipovat.



Podle nejnovějších odhadů je v Česku přes dva miliony psů. Téměř polovina z nich není očipovaná.

Změny, které nastanou s novým rokem, se týkají hlavně ze zákona povinné vakcinace psů proti vzteklině. Dodnes stačilo vakcinovat každého psa proti vzteklině dle vakcinačního schématu výrobce a mít tyto vakcinace potvrzené v očkovacím průkaze psa. Nově vznikne chovateli zvířete povinnost mít každého psa označeného mikročipem, jehož alfanumerický kód bude zanesen v očkovacím průkaze.

Jen u takto jednoznačně identifikovatelného psa bude možné považovat vakcinaci proti vzteklině za platnou. Kontroly dodržování bude provádět Státní veterinární správa, která bude prověřovat povinnost jak náhodně, tak na základě podnětů. Dvě třetiny provedených kontrol bývají obvykle provedeny na základě obdrženého podnětu.

Aplikace čipu je přitom pro psa téměř bezbolestná. Veterinář aplikuje centimetrový čip psovi pod kůži, majitel za to zaplatí přibližně od tří do pěti set korun.

Majitelé psů nechávají povinnost očipovat svého čtyřnohého přítele pravděpodobně na poslední chvíli. Pokud svou povinnost nesplní, hrozí jim pokuta až ve výši dvaceti tisíc korun.
Podle nejnovějších odhadů je v Česku přes dva …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Tropy udeří naplno. Meteorologové varují před vedry i rizikem požárů, od léta spustí nový systém výstrah Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) varuje před vysokými teplotami a zároveň … AKTUÁLNĚ Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Luxusní auta, motorky bez výfuků a noční řev motorů. Obyvatelé Milínské ulice už mají hluku dost Obyvatelé Milínské ulice v Příbrami si stále častěji stěžují na nadměrný hluk … NEPŘEHLÉDNĚTE Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Povinné čipování, venčení i konec množíren. EU schválila největší změnu pravidel pro psy a kočky v historii Evropský parlament 23. dubna 2026 schválil historicky první nařízení, které sjednocuje … ZVÍŘATA Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Thajsko hlásí objev století: gigantický dinosaurus, o kterém nikdo netušil Vědci v Thajsku oznámili objev, který otřásl paleontologickým světem. Identifikovali … ZAJÍMAVOSTI Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena Za Hluboší skončilo auto na boku, silnice byla uzavřena V pondělí odpoledne zasahovaly složky integrovaného záchranného systému na silnici … AKTUALIZOVÁNO Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Pomněnkový den připomíná zmizelé děti. Policisté na Příbramsku loni pátrali po 14 dětech Každoročně si 25. května lidé po celém světě připomínají Mezinárodní den pohřešovaných … ZAJÍMAVOSTI Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Na většině středočeských stanic měřících přes 30 let padly v neděli teplotní rekordy Ve Středočeském kraji v neděli 24. května padly teplotní rekordy na 13 z 16 stanic s … NEPŘEHLÉDNĚTE Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Půlstoletí od premiéry: „Na samotě u lesa“ slaví 50 let. Kultovní film má kořeny na Příbramsku Rok 2026 přináší významné výročí jednoho z nejmilovanějších českých filmů. Komedie Na … ZAJÍMAVOSTI Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Chodec po střetu s autem v Brodské ulici odešel. Policie ho teď hledá Příbramští dopravní policisté pátrají po chodci, který se stal účastníkem dopravní … AKTUÁLNĚ
Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Obřadní síň v Ernestinu září novotou. Příbram dokončila kompletní rekonstrukci a chystá první obřady Historická budova Zámeček-Ernestinum má za sebou další výraznou proměnu. Obřadní síň, …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz