Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v únoru klesla na 3,3 procenta
9. března 2024 (11:50)
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v únoru meziměsíčně klesla o 0,1 procentního bodu na 3,3 procenta. Práci si v regionu hledalo 33.193 lidí, oproti lednu o 175 méně. Nabízených pracovních míst ubylo o 364 na 54.611. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Nezaměstnanost v celém Česku stagnovala na lednových čtyřech procentech.
"Celkem 2812 uchazečů o zaměstnání se nám v únoru podařilo umístit na trhu práce, což je o 48 více než v předchozím měsíci a o 1 353 více než ve stejném období minulého roku. Nejvíce nám meziměsíčně vzrostla nezaměstnanost v Benešově a naopak nejvíce nám ubyla na Rakovnicku," uvedla ředitelka krajské pobočky úřadu práce v Příbrami Martina Beránková. Mezi nejžádanější a nejhledanější profese v regionu podle ní stále patří pracovníci ve zdravotnictví, počítačoví specialisté, soustružníci, obráběči, kovodělníci a strojní technici.
Z evidence uchazečů o práci bylo ve středních Čechách vyřazeno 4381 lidí, o 94 méně než v lednu. Na pracovní úřad se přišlo zaregistrovat 4206 lidí, o 2017 méně než v předchozím měsíci. Loni v únoru byla v kraji nezaměstnanost o desetinu bodu vyšší, činila 3,4 procenta. Bez práce tehdy bylo 32.393 lidí a volných míst bylo 56.985. Ve středních Čechách postupně přibývá obyvatel, proto údaje odpovídají tehdejším statistikám.
Mezi okresy kraje byla v únoru nejvyšší nezaměstnanost na Mělnicku a Příbramsku, kde shodně byla 4,7 procenta, a nejnižší 1,5 procenta v okrese Praha-východ. Na jedno volné místo připadlo v regionu 0,6 uchazeče o zaměstnání. Největší přetlak o místa byl na Kladensku s 1,6 uchazeče na jednu pozici. Nejméně nezaměstnaných v poměru k nabídce míst připadlo na Mladoboleslavsku, a to 0,2 uchazeče na jedno místo. Podporu v nezaměstnanosti pobíralo v regionu 11.624 uchazečů o zaměstnání, tedy 35 procent všech uchazečů v evidenci.
Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Takzvaných dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let, kteří mohli ihned nastoupit do práce, bylo ve Středočeském kraji v únoru 30.433.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka
Související
•Obezita u dětí: Dědičné bývají většinou jen stravovací a pohybové návyky
•Kvalita pracovního života v příbramské nemocnici se dle průzkumu mírně zvýšila
•Případů černého kašle v ČR je letos téměř 1700, za týden jich přibylo 449
Další články
Policie prověřuje nález mrtvého novorozeněte v Martinicích
V Martinicích na Březnicku se kriminalisté zabývají případem nalezeného těla …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami odhalí pamětní desku fotografovi Františku Drtikolovi
Světově uznávaný fotograf František Drtikol bude mít v rodné Příbrami novou pamětní …
Začínají nominace do ankety Sportovec Příbramska 2025
Úspěchy sportovců z Příbramska za rok 2025 dostanou opět svou pozornost. Město Příbram …
Pohyb na tenkém ledě může být velkým rizikem
Silné mrazy lákají k zimním radovánkám, mezi které patří i bruslení a pohyb na …
Středočeský kraj chystá investice za miliardy. Velké změny čekají i Příbram
Středočeský kraj plánuje v roce 2026 rozsáhlé investice napříč sociální oblastí, …
ŘSD bude příští rok pokračovat v dostavbě Pražského okruhu i středočeské D7
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 ve Středočeském kraji několik …
Na silnici u Dubence havarovala dvě auta
V úterý před 15. hodinou se stala dopravní nehoda u Dubence na silnici I/18.
Bezdomovci se mohou ve středočeských městech ohřát v noclehárně nebo ve stanu
Lidé bez domova se mohou ve středočeských městech ohřát třeba v noclehárně, ve …
Mrazivé ráno a mrtvá baterie? Strážníci v Příbrami auto nastartují pomocí startovacího boxu
Zimní mrazy a dlouhé stání dokážou potrápit i jinak spolehlivé auto. Slabá nebo vybitá …
AKTUÁLNĚ
Lidí s respiračními nemocemi ve Středočeském kraji přibylo. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let
Lidí s respiračními chorobami včetně chřipky ve Středočeském kraji přibylo. Nemocnost …





