15. 1. svátek má Alice




Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta

9. listopadu 2022   (08:00)
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Do vývoje počtu nezaměstnaných nadále zasahuje i aktuální situace na Ukrajině napadené ruskými vojsky, s níž souvisí příchod válečných běženců do Česka. Ke konci října mělo v regionu vízum ke strpění či k dočasné ochraně zhruba 61.000 lidí z Ukrajiny. Práci mělo 16.269 z nich.


Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v říjnu zůstala na zářijových 3,1 procenta. Úřady práce v regionu ke konci měsíce evidovaly 30.278 uchazečů o zaměstnání, o 75 méně než na konci září. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR. V celém Česku nezaměstnanost zůstala na zářijových 3,5 procenta.

Ve středních Čechách se přišlo v říjnu na pracovní úřad zaregistrovat 4607 lidí, což bylo o 1558 méně než v předchozím měsíci. Vyřazeno z evidence bylo 4682 lidí, o 787 méně než v září. Počet volných pracovních míst v kraji klesl o 319 na 57.283 pozic.
Zaměstnavatelé podle Úřadu práce nabízejí pozice ve zpracovatelském průmyslu a stavebnictví a dlouhodobě kvalifikované řemeslníky. "Současně ještě stále mají zájem o sezonní pracovníky v oblastech, jako je zemědělství, lesnictví, rybářství nebo třeba živočišná a potravinářská výroba a obchod," uvedl generální ředitel Úřadu práce ČR Viktor Najmon. V následujících měsících podle analytiků Úřadu práce nezaměstnanost kvůli útlumu sezonních prací zřejmě vzroste.
Do vývoje počtu nezaměstnaných nadále zasahuje i aktuální situace na Ukrajině napadené ruskými vojsky, s níž souvisí příchod válečných běženců do Česka. Ke konci října mělo v regionu vízum ke strpění či k dočasné ochraně zhruba 61.000 lidí z Ukrajiny. Práci mělo 16.269 z nich.

Nejvyšší nezaměstnanost mezi středočeskými okresy byla v říjnu opět na Kladensku, a to 4,6 procenta. Naopak nejmenší podíl lidí bez práce je dlouhodobě v okrese Praha-východ, kde byla na konci října míra nezaměstnanosti 1,5 procenta. Ke konci předchozího měsíce to byl i nejnižší podíl nezaměstnaných v celém Česku.
Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Počet takzvaných dosažitelných uchazečů o zaměstnání, kteří mohli ihned nastoupit do práce, byl v říjnu ve středních Čechách 27.521.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ČTK
autor: Tomáš Pečenka








Související


Další články

Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Tři týdny strachu, naděje a vyčerpání. Příběh fenky Týny spojil desítky lidí Začalo to nenápadně. Dvě feny utekly ze zahrady rodinného domu. Jedna se brzy našla. … Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Kraj pokračuje v projektu „Obědy do škol“ Radní kraje odsouhlasili poskytnutí financí na zajištění školního stravování pro děti … Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se chystá na událost roku 2026. Do města míří 30. Setkání hornických měst a obcí i Evropský den horníků a hutníků Příbram se v červnu stane centrem evropského hornictví. Od 12. do 14. června bude … Kultura Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Nehod ve Středočeském kraji ubylo. Na Příbramsku při nich ale v roce 2025 zemřelo pět lidí Dopravní policisté ve Středočeském kraji řešili v roce 2025 celkem 13 857 dopravních … Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Večery s Golemem nabídnou setkání s Tomášem Töpferem i šansony Renaty Drössler Oblíbený kulturní cyklus Večery s Golemem zve diváky na další výjimečný večer, který … Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Vánočně rozzářená Příbram. Jen Grinch byl proti Příbram se o adventu rozsvítila desítkami světelných vánočních dekorací. Od náměstí … ANKETA Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Na náměstí T. G. Masaryka přistál ve středu vrtulník Ve středu 14. ledna odpoledne přistál na náměstí T. G. Masaryka vrtulník. Záchranáři … Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Kauza KFC: kontroly odhalily výskyt nebezpečných bakterií v mase Síť rychlého občerstvení KFC v poslední době čelí zvýšené pozornosti veřejnosti v … Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Hattrick je pryč. Macík po dvou dnech plných smůly bojuje hlavně o to dojet se ctí Dva dny, které obrátily Dakar vzhůru nohama. Zatímco Aleš Loprais včera vyhrál 9. … Sport
Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Na ženu, která měla pobodat muže, byla uvalena vazba Policisté z Územního odboru v Příbrami a následně i středočeští krajští kriminalisté …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz