12. 2. svátek má Slavěna




Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v březnu klesla na 3,2 procenta

9. dubna 2024   (10:46)
Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v březnu klesla na 3,2 procenta
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Na Příbramsku bylo v březnu 3488 nezaměstnaných.


Nezaměstnanost ve Středočeském kraji v březnu meziměsíčně klesla o 0,1 procentního bodu na 3,2 procenta. Práci si v regionu hledalo 32.220 lidí, oproti únoru o 973 méně. Volných pozic v nabídce ve Středočeském kraji přibylo o šest na 54.617. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce ČR. Nezaměstnanost v celém Česku se po dvou měsících vrátila pod čtyři procenta, snížila se na 3,9 procenta.

Z evidence úřadů práce ve středních Čechách bylo v březnu vyřazeno 4853 uchazečů, o 472 více než v únoru. Zaregistrovat se přišlo 3880 lidí, o 326 méně než v předchozím měsíci. Loni v březnu byla v kraji nezaměstnanost větší, a to 3,3 procenta. Bez práce bylo tehdy 31.519 lidí a volných míst bylo 58.300.
"Při náboru zaměstnavatelé požadují především to, aby noví zaměstnanci chtěli pracovat - splnění kvalifikačních požadavků odpovídající profesi považují za samozřejmost," uvedla ředitelka krajské pobočky Úřadu práce v Příbrami Martina Beránková. Podotkla, že březnu se podařilo umístit zpět na trh práce 3243 lidí, tedy téměř 70 procent z vyřazených uchazečů o zaměstnání.
"Pozitivní je i to, že se nám daří výrazně zvyšovat počty rekvalifikací, proti loňskému březnu evidujeme více než trojnásobek lidí, kteří se rekvalifikují," dodala Beránková. Největší zájem je podle ní o rekvalifikace na řidiče s průkazem skupiny C, kvalifikační kurzy pro pracovníky v sociálních službách, chůvy, účetnictví a nyní zejména obory v IT a Průmyslu 4.0. Přetrvává však menší zájem o řemeslné činnosti a technické obory, i kvůli jejich časové a technické náročnosti.

Nejvyšší nezaměstnanost mezi okresy byla v březnu na Mělnicku, a to 4,6 procenta. Naopak nejnižší, 1,5 procenta, v okrese Praha-východ. Na jedno volné pracovní místo připadalo ve Středočeském kraji v březnu 0,6 uchazeče o zaměstnání. Největší přetlak na pracovním trhu byl na Kladensku s 1,7 uchazeče na jednu pozici. Nejméně nezaměstnaných v poměru k nabídce míst připadlo na Mladoboleslavsku, a to 0,2 uchazeče na jedno místo.
Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Takzvaných dosažitelných uchazečů o zaměstnání ve věku od 15 do 64 let, kteří mohli ihned nastoupit do práce, bylo ve Středočeském kraji v březnu 29.484.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz / ČTK
autor: Jakub Pečenka








Související


Další články

Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Takhle vypadá škola, kde děti řídí vlastní sportovní akci. EDURUN se vrací na Březové Hory Chcete vidět, co dokážou sedmáci a osmáci, když dostanou důvěru? ZŠ Březové Hory se … FOTOGALERIE 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu 4 tipy na Valentýna v Příbrami: vybrali jsme to nejlepší z valentýnských menu Hledáte, kam v Příbrami vyrazit na Valentýna? Vybrali jsme podniky, které připravily … FOTO Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Nová cisternová stříkačka třetí generace za jedenáct milionů je skoro na cestě do Rožmitálu Rožmitál pod Třemšínem posiluje bezpečnost. Dobrovolní hasiči se byli osobně podívat … Nepřehlédněte Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Na silnici u Rožmitálu vyjela řidička mimo silnici Ve čtvrtek 12. února se před osmou hodinou ranní stala nehoda osobního vozu na silnici … Doprava Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Bohutín slaví 100 let masopustního průvodu. Masky vyrazí i do Příbrami Masopustní úterý 17. února bude letos v Bohutíně výjimečné. Tradiční maškarní … Masopust Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Středočeští hygienici provedli v roce 2025 téměř 1 800 kontrol stravovacích zařízení včetně těch na Příbramsku Ani v roce 2025 středočeští hygienici nepolevovali v kontrolách stravovacích … Nepřehlédněte Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Fantova louka: Velká slova, nulová odvaha. Fuksa v hlavní roli Rada města Příbrami odmítla vyhlásit stavební uzávěru na Fantově louce. Jednoduchý … LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer LiStOVáNí přiváží humor bez hranic: Dobříš zažije all inclusive večer Dobříš čeká další kulturní večer plný inteligentního humoru a nadhledu. Ve čtvrtek 12. … Kultura Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Konec bláta a chaosu v Orlově. Příbram vybuduje nové parkoviště pro Brdy Příbram má v plánu vybudovat v místní části Orlov nové parkoviště, které bude sloužit … FOTOGALERIE
Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale Bobcat v Dobříši způsobil škodu 6,5 milionu korun Úterní požár ve výrobní hale strojírenské společnosti Bobcat v Dobříši způsobil škodu … FOTO
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz