Nezaměstnanost ve středních Čechách v červnu vzrostla na 3,2 pct
8. července 2020 (08:32)
Nezaměstnanost ve středních Čechách vzrostla v červnu o 0,1 procentního bodu na 3,2 procenta. Úřady práce v regionu evidují 30.198 uchazečů o zaměstnání, tedy o 571 více než na konci května. Mezi uchazeči o práci byly profese postižené koronavirovými opatřeními. V celé zemi vzrostla nezaměstnanost o 0,1 procentního bodu na 3,7 procenta, vyplývá z údajů, které zveřejnil Úřad práce ČR.
Na pracovní úřad se přišlo v červnu ve středních Čechách zaregistrovat 4512 lidí, o 199 více než v předchozím měsíci. Vyřazeno z evidence bylo 3941 uchazečů, o 1025 více než v květnu. Úřady v regionu evidovaly koncem června 65.677 volných míst, více než v květnu.
"Přestože do evidence uchazečů o zaměstnání přichází v současné době více lidí než před pandemií covid-19, s rozjezdem sezonních prací řada nezaměstnaných naopak nastupuje do zaměstnání. Struktura uchazečů o zaměstnání je pestřejší a zaměstnavatelé mají obecně větší šanci sehnat nové zaměstnance s požadovanou kvalifikací. V praxi to tedy znamená, že i když letos v červnu, na rozdíl od předchozích let, nezaměstnanost vzrostla, nejedná se o nárůst nijak výrazný," řekl ředitel odboru zaměstnanosti Generálního ředitelství Úřadu práce ČR Jan Karmazín. Nezaměstnanost bude podle něj pravděpodobně nadále stoupat.
Nejvyšší nezaměstnanost mezi středočeskými okresy byla v červnu na Kladensku, a to 4,4 procenta. Naopak nejpříznivější situace je tradičně na Praze-východ, kde byla nezaměstnanost dvě procenta. Středočeský kraj má mezi kraji sedmou nejnižší nezaměstnanost, procentuálně shodnou s Plzeňským krajem.
Počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti. Počet takzvaných dosažitelných uchazečů o zaměstnání, kteří mohli ihned nastoupit do práce, byl v červnu ve středních Čechách 28.035.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK
ČTK
autor: Jakub Pečenka
Další články
Podvod za miliardy. Stovky tisíc kusů elektroniky zmizelo
Kriminalisté Národní centrály proti organizovanému zločinu odhalili obrovský podvod, …
Rok proměn v Porodnici Hořovice: Moderní péče, nové trendy a klidný start do života
Maminky z Příbrami a okolí často přemýšlejí, kde přivést své dítě na svět, zda v …
Tvůrce pražské kašny i Kajpra přináší umění do Dobříše
Město Dobříš se systematicky stává místem, kde umění přirozeně prostupuje každodenním …
Středočeské policii chybí 444 lidí. Pomáhají i Pol Pointy
Středočeské policii minulý rok chybělo oproti plánu 444 policistů, předloni to bylo …
Stačila vteřina. V Příbrami ukázali, jak blízko může být nehoda
Stačí vteřina nepozornosti – a klidná cesta do obchodu se může změnit v drama. Právě …
Rozbitý prostor u krámků na Svaté Hoře. Starosta Konvalinka jedná s církví o nápravě
Prostor kolem krámků na Svaté Hoře je dlouhodobě v nevyhovujícím stavu. Nerovný terén, …
Nepřehlédněte
Brdy odhalují svůj pravěký poklad: trilobit Ellipsocephalus hoffi nám připomíná dávné moře
Když člověk brouzdá po brdských hřebenech, jen těžko si představí, že pod jeho kroky …
POZNÁVÁME BRDY
Bojíte se sněhových řetězů? Poradíme vám, jak je nasadit bez stresu
Třebaže teploty stoupají, ve vyšších polohách a na horách sníh leží a ještě nějakou …
Ceny benzinu a nafty v Příbrami: Nafta je nejdražší na čerpacích stanicích značky OMV
Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 31,90 Kč do 34,90 …
AKTUÁLNĚ
Kde v Příbrami čepují nejlepší pivo? Spouštíme velkou pivní anketu! Hlasujte pro svůj podnik číslo jedna
Příbramáci, pozor. Hledáme místo, kde vám pivo chutná nejvíc. Zapojte se do velké …
ANKETA






