14. 7. svátek má Karolína




Nezaměstnanost ve středních Čechách v červnu klesla na 6,4 pct

8. července 2014   (15:30)
Nezaměstnanost ve středních Čechách v červnu klesla na 6,4 pct
foto: sxc

V blízké době se žádné výraznější změny v nezaměstnanosti neočekávají.



Nezaměstnanost ve středních Čechách v červnu klesla o 0,1 procentního bodu na 6,4 procenta. Úřady práce v regionu koncem měsíce evidovaly 56.699 uchazečů o zaměstnání, což bylo o 1243 méně než na konci května. Ve srovnání se stejným obdobím loňského roku se ale počet nezaměstnaných zvýšil o 1300 lidí, což představuje meziroční nárůst o 0,1 procentního bodu. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Úřad práce.

V celé zemi nezaměstnanost v červnu klesla o 0,1 bodu na 7,4 procenta, bez práce bylo 537.179 lidí. V porovnání s ostatními regiony má Středočeský kraj šestou nejnižší nezaměstnanost. Lépe jsou na tom Praha, Plzeňský, Jihočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj.

Registrováno je 5126 lidí

V červnu se na středočeské úřady práce přišlo nově zaregistrovat 5126 lidí, o 369 více než v květnu. Vyřazeno z evidence bylo 6369 uchazečů, tedy o 644 méně než v předchozím měsíci. Úřady práce v regionu koncem června evidovaly 7098 volných pracovních míst, jejich počet se oproti květnu zvýšil o 525. Na jednu volnou pracovní pozici ve Středočeském kraji tak připadá osm uchazečů o zaměstnání.

"Na současný stav počtu evidovaných uchazečů mají největší vliv sezonní práce v některých odvětvích, jako je stavebnictví, zemědělství, lesní závody, povrchové lomy a některé další obory závislé na klimatických podmínkách. Tyto práce jsou v tomto období již rozběhnuty v plném rozsahu, což se potvrdilo i v měsíci červnu, a ani v příštím měsíci nepředpokládáme větší změny," komentoval situaci analytik příbramského úřadu práce Jaroslav Minařík.

Počty zahrnují i ženy na mateřské

Celkový počet lidí v evidenci pracovních úřadů zahrnuje i nezaměstnané, kteří nemohou okamžitě nastoupit do práce. Jsou to například lidé na rekvalifikačních kurzech, nezaměstnané ženy na mateřské dovolené, vězni nebo nezaměstnaní v pracovní neschopnosti.

Nejvyšší nezaměstnanost v kraji, 8,5 procenta, byla v červnu na Kladensku. Následovalo ho Příbramsko s 8,4 procenta a Kolínsko s 8,2 procenta. Nejpříznivější situace byla v okrese Praha-východ, kde byla nezaměstnanost 3,4 procenta. Nízkou nezaměstnanost v porovnání s ostatnímu okresy má také Mladoboleslavsko s 4,3 procenta, následují ho okresy Praha-západ a Benešov s 4,5 procenty.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: khj hj








Další články

Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici provedli zatím na táborech 43 kontrol, zjistili dvě závady Středočeští hygienici od začátku letních prázdnin provedli na dětských táborech 43 … AKTUÁLNĚ Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic už roky mlčí. Technologie je pod soudem a ten provoz nechce Hrající fontána na náměstí Arnošta z Pardubic měla v létě každou celou hodinu spouštět … AKTUÁLNĚ Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Kombajny nezastavují: Žně ve středních Čechách výrazně předbíhají loňské tempo Zemědělci ve středních Čechách dosud sklidili zhruba 81 procent ploch s ozimým … Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí přívalové deště, kroupy i silný vítr Meteorologové varují před velmi silnými bouřkami, které v úterý 14. července zasáhnou … AKTUALIZOVÁNO Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada: hladina klesá, lodní výtah stojí Orlická přehrada se dostala výrazně pod dlouhodobý normál. Hladina je aktuálně osm … FOTOGALERIE Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Vydejte se poznat Brdy s průvodci. Čeká vás Dům přírody i jedinečná Třítrubecká vyhlídka Milovníci Brd mají jedinečnou příležitost poznat už zítra krajinu očima odborníků. … PŘÍRODA Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Extrémní závod Bcrossrun 13: Příbram měla silné zastoupení Plzeňská Olympia hostila o víkendu 11.a 12. července 2026 další ročník extrémního … SPORT Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Léto v nemocnici ovládnou Emoce Taťány Vencovské Galerie Gaudii gratia v Oblastní nemocnici Příbram nabídne od července do konce září … Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Ze Svaté Hory do Koněpruských jeskyní. Digitální karta otevírá a spojuje dva regiony se slevami Digitální návštěvnická karta propojující turistické oblasti Berounsko a Brdy a … NEPŘEHLÉDNĚTE
Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Do Česka míří vlna tropů. Už v úterý udeří silné bouřky, pak se vrátí třicítky Počasí v Česku vstupuje do výrazně teplejší fáze. Nový týden přinese nadprůměrné letní … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz