18. 5. svátek má Nataša




Než se tu změní klima, bude chvíli trvat...

ROZHOVOR
14. října 2018   (07:15)
Než se tu změní klima, bude chvíli trvat...

Bývala náruživou sportovkyní, pracovala v médiích i sociálních službách. Nepravost a neupřímnost ji nenechává chladnou. Řeč je o Janě Vlnasové, lídryni sdružení Pro Dobříš, které zvítězilo v komunálních volbách na plné čáře.



Jana Vlnasová, lídr sdružení Pro Dobříš, které zvítězilo v komunálních volbách na plné čáře, se poprvé do dění v Dobříši zapojila ve chvíli, kdy se ukázalo, že radnice plánuje změnu územního plánu a zástavbu Dukelského náměstí. „Návrh se do změny územního plánu dostal nestandardním, dokonce protiprávním způsobem. Věc jsem nastudovala a iniciovala petici, dopadlo to dobře. Lidé se pak na mě začali obracet i v dalších kauzách, kterých je po Dobříši vícero,“ mluví paní Vlnasová o důvodech, které ji přiváděly na zasedání zastupitelů a dovedly ji až k myšlence založit sdružení Pro Dobříš.

Bývala náruživou sportovkyní, věnovala se atletice, později horolezectví, cyklistice i turistice. Vystudovala dějiny umění na Filozofické fakultě University Karlovy. Do mateřské dovolené pracovala v médiích, má také zkušenosti s prací v sociálních službách. Právě tato náročná práce v prostředí drogově závislých, ji dovedla k poznání, že mnoho problémů a patologií v osobních životech přichází kvůli narušeným vztahům, špatné komunikaci a pozdnímu řešení nebo neřešení problémů. Stejný problém vnímá i na úrovni města Dobříše. „Strašně dlouho se tu nemluvilo otevřeně, mnoho kauz je zameteno pod prahem a Dobříš to zatěžuje. Město potřebuje ozdravit tím, že budou lidé dostávat transparentní informace a data,“ říká lídryně sdružení Pro Dobříš.

Čemu z vašeho pohledu vděčíte jako úplní nováčci za více než 30 %, které sdružení Pro Dobříš získalo?

Lidé moc chtěli změnu, to dávali najevo již ve chvíli, kdy jsme je kontaktovali z důvodu potřebných podpisů pro naši kandidaturu. Mnozí byli rezignovaní a vyjadřovali obrovskou nedůvěru vedení města. Zároveň za námi již byla konkrétní práce.

Minulé vedení radnice naopak téměř propadlo, kde vidíte hlavní příčinu?

Přičítám to mnohaletému vývoji. Stylu práce i komunikace s veřejností. Kauzy, které tu proběhly, jim sebraly na kreditu i důvěryhodnosti. A dění v posledním volebním období to vše jen stvrzovalo.

Jaké byly vaše pocity, když jste viděli výsledky prvních sečtených okrsků?

Po prvním sčítání jsme s kolegyní Mášovou viděly šest získaných mandátů. Pocity byly příjemné a měly jsme velkou radost, ale okamžitě se spojovala s velkým pocitem zodpovědnosti do budoucna. V podstatě velké oslavy neproběhly, sešli jsme se s kolegy a začali jsme vlastně hned pracovat.

Budete mít na politiku dost ostré lokty?

V posledních dvou letech jsem absolvovala téměř všechna zasedání zastupitelstva a mnoho dalších jednání. Ne vždy to bylo příjemné. Radní i někteří zastupitelé se mě snažili umlčovat jednacím řádem, který řečníkům vymezuje časový limit pět minut. Ty kauzy byly ovšem tak obsáhlé, že nebylo možné se do daného limitu vejít. Politika je určitě náročná, ale my do toho chceme jít formou spolupráce. Chceme zkusit změnit styl práce celého zastupitelstva a vedení města. Nechceme, aby docházelo k boji, jako jsme to cítili na předchozích zasedáních. Do práce pro město chceme vnést trošku jiného ducha.

Pokud byste měla možnost věnovat Dobříši velkou finanční částku, jakému projektu byste ji prioritně vložila?

„To je hodně těžká otázka. Těch požadavků je tu opravdu moc. Důležitý je stav komunikací a chodníků. Lidé si přejí funkční sportoviště, vleklý problém je vzhled náměstí a stav chátrajícího kina… Srdcem města je však náměstí, určuje také jeho tvář, možná bych tedy věnovala tuto šanci právě jemu… ale vzápětí by bylo na řadě vše ostatní,“ směje se vítězka voleb.

Chcete vzkázat něco občanům Dobříše?

Chtěla bych poděkovat všem našim voličům za jejich hlasy a projevenou důvěru, kterou se vynasnažíme nezklamat. Zároveň bych chtěla poprosit, aby byli trpěliví. Problémy, které se v Dobříši nashromáždily za řadu let, nebude možné vyřešit lusknutím palců. Než se tu změní klima a věci se narovnají, jak mají, bude to chvíli trvat. Do programu jsme nevkládali žádné nesplnitelné sliby. Budeme se snažit realizovat maximum bodů programu. Je skvělé, že voliči využili možnost sáhnout po změně.



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: jk








Další články

Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrných elektráren Lidé ve Vrančicích v referendu odmítli stavbu větrné elektrárny nebo elektráren v … NEPŘEHLÉDNĚTE Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Po odchodu starosty přichází změna: Karpíšek potvrdil, že se bude ucházet o pozici lídra ANO Současný místostarosta Vladimír Karpíšek dnes na svém profilu uvedl, že se v letošních … BLESKOVÁ ZPRÁVA Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Generace pod dekou: Proč citlivé děti kolabují pod tlakem života Psychologové upozorňují, že české děti mají méně odolnosti vůči stresu než jejich … ZAJÍMAVOSTI Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ Děti z Bohutína zastavovaly řidiče. Rozdávaly sluníčka i „mračouny“ U základní školy v Bohutíně proběhla preventivní dopravní akce s názvem „Slunce na … AKTUÁLNĚ Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Klučenice se uchází o titul Vesnice roku. Do soutěže se letos přihlásilo 245 obcí, nejvíce od roku 2016 Do letošního ročníku soutěže Vesnice roku se přihlásilo 245 obcí z celé České … ZAJÍMAVOSTI Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Vznikající malba na Březových Horách budí emoce. Lidé řeší autora i její budoucnost Na Březových horách vzniká velkoplošná malba, která má na zhruba sto metrech … NÁZOR Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska Muzea slaví svůj den. Příbram představí novou aplikaci pro Geopark Brd a Podbrdska Mezinárodní den muzeí letos v Příbrami připomene Hornické muzeum Příbram novinkou, … ZAJÍMAVOSTI Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit. Jaro přináší nový život. A zároveň nejvíc smrti. Pomozte to změnit. Jaro je tu a s ním i období, kdy se v trávě rodí tisíce mláďat. A zároveň období, kdy … ZVÍŘATA Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi Vrány místo popelářů? Ve Švédsku sbírají odpadky za pamlsky. A dělají to líp než lidi Ve švédském městě Södertälje testují projekt, který zní jako sci‑fi: divoké vrány … ZAJÍMAVOSTI
Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko Do Brd i bez auta. Cyklobusy a turistické linky propojují Plzeňsko i Příbramsko Ačkoliv jsou autobusové linky pro turisty určené především pro Plzeňsko, využít je … DOPRAVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz