25. 4. svátek má Marek

Nevíte co s nevhodným dárkem? Máme pro vás řešení!

25. prosince 2018   (17:18)
Nevíte co s nevhodným dárkem? Máme pro vás řešení!

Lze nějakým způsobem dárek vrátit či vyměnit?


Zná to téměř každý. Jednou za čas se zkrátka podaří někoho obdarovat nepodařeným darem. V opačném případě můžete obdržet dárek, který vám například nesedí, nebo jej máte dvakrát. Jaké jsou tedy možnosti v případě, že potřebujete některý z dárečků vyměnit či dokonce vrátit?

Zákon umožňuje vrácení zboží do 14 dnů od převzetí věci. Odstoupení od smlouvy je možné bez udání důvodu, zboží je třeba vrátit v původním balení, jinak lze případně počítat s určitými poplatky. Možnost vrácení zboží se všeobecně týká pouze produktů, které byly zakoupeny přes e-shop. U obchodníka v kamenné prodejně záleží čistě na jeho dobré vůli, zda vám zboží vezme zpět. K případnému vrácení či výměně je třeba původní účtenka od zboží.

Ve lhůtě 14 dnů od vyzvednutí zboží je třeba obchodníkovi nahlásit, že byste zboží rádi vrátili. Můžete tak učinit telefonicky či emailem a pak máte dalších 14 dní na to, aby se zboží dostalo na místo. Případně lze dárek rovnou poslat zpět a k němu přiložit průvodní dopis se žádostí o vrácení. Rozhodně ale nezasílejte zboží zpět bez jakékoliv komunikace.

Jak již bylo zmíněno, tak za ideální stav se považuje, když zboží nebylo vybaleno. Pokud se tak stalo, rozhodně se pokuste balení vrátit co nejlépe do původní podoby. Bez originálního obalu jej sice musí obchodník přijmout zpět, ale může vám účtovat poplatky za újmu na zboží.

Není možné vrátit cokoliv!

Nelze však vrátit vše. Co se týče produktů osobní hygieny, jídla či audio nosičů a softwaru, tak na toto zboží se vztahují výjimky. Prodejce by nemohl takové zboží uvést znovu do prodeje a navrácení není možné. V případě hudebních nosičů, DVD filmů či počítačových her lze uplatnit tuto možnost jen v případě, že původní obal nebyl poškozen.

Ze zákona vám musí prodejce vrátit všechny peníze včetně nákladů na dopravu zboží k vám. Povinnost má však jen v rámci nejlevnější varianty dodání zboží. Expresní balíček vám tak nemusí být proplacen v plné výši. Některé e-shopy nabízí možnost, že můžete zboží navrátit i po uplynutí 14 dní. Kupříkladu do 30, výjimečně i do 60 dnů. V těchto lhůtách ale bývají přísnější podmínky pro vrácení a je třeba se s nimi dopředu seznámit.

Je třeba si uvědomit, že e-shop není půjčovna. Spotřebitel by neměl svých práv zneužívat a vrácení zboží využívat jen v nutných případech. Právo na odstoupení neslouží k tomu, abyste pak vraceli použitou lyžařskou výbavu z pobytu na horách.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: pmrDalší články

Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚ Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Vše je připraveno, oheň prozatím s otazníky Již zítra, ve čtvrtek 25. dubna, se v areálu Nového rybníka koná akce Čarodějnice na Nováku. Akce začíná v 16 hodin a připraven je bohatý program. Jediné, co ještě není zcela jasné je, zda bude zapálena připravená vatra. 24. dubna 2019   (12:28) Turistický vláček prozatím mimo provoz Turistický vláček prozatím mimo provoz V měsíci květnu byl v minulosti zahajován provoz turistického vláčku. V letošním roce je provoz vláčku pozastaven. Hledá se provozovatel. 24. dubna 2019   (11:49) U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS U Zaječova by mohl vzniknout výcvikový areál složek IZS V areálu budou s nebezpečnými situacemi a jejich řešením seznamováni především školáci, sloužit bude ale i pro cvičení profesionálů. 24. dubna 2019   (10:10) V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky V Brdech se čeká na dotace pro nové nádrže a rybníčky Mají pomoci přírodě v době klimatických změn 24. dubna 2019   (08:17) Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Hlediště divadla nakonec zřejmě vybuduje firma Staler Společnost musela vysvětlit podezřele nízkou nabídku a další formality. 24. dubna 2019   (06:06) Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Auto narazilo do stromu, vážně zraněnou řidičku transportovala záchranka do nemocnice Silnice I/18 byla uzavřena 23. dubna 2019   (18:56) AKTUÁLNĚ Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Hasiči bojují s rozsáhlým požárem lesa Na místě operuje 11 jednotek hasičů. 23. dubna 2019   (16:43) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz