20. 4. svátek má Marcela




Neváhal okrást invalidního důchodce

23. srpna 2018   (08:45)
Neváhal okrást invalidního důchodce
foto: por. Bc. Monika Schindlová, DiS. tisková mluvčí PČR Příbram

Muž se vydával za pracovníka energetické společnosti a pod záminkou zdražování vyžadoval peníze. V nestřeženém okamžiku pak seniorovi vybral i peněženku.



Podvodníci jsou dobří vypravěči, jsou vynalézaví a obratní. Při svém jednání využívají různé finty, např. nesou přeplatek daní či za elektřinu, jednorázové zvýšení důchodu, kontrolují elektroměry, slibují donášku jídla, předstírají zájem o nemovitost, vykupují železný šrot, prodávají různé věci, chtějí předat údajnou výhru, potřebují dolít vodu do chladiče či se potřebují nutně napít. Často mají lidé pocit, že se jich takové věci netýkají a nabývají dojmu, že jim se přece nic takového stát nemůže, ale opak je pravdou.

Neznámý pachatel si vyhlédl jako snadnou kořist k okradení invalidního důchodce z obce na Sedlčansku. Vydával se za pracovníka energetické společnosti a tvrdil, že se bude zdražovat elektřina.

Tisková mluvčí Policie ČR, por. Bc. Monika Schindlová, DiS. nám k tomuto případu sdělila: „Nejdříve po poškozeném požadoval dva tisíce korun, následně mu však dal bankovku v hodnotě pěti tisíc korun a chtěl po něm vrácení tří tisíc korun. Poté využil nestřeženého okamžiku a z peněženky, kterou zanechal senior na stole, mu vzal několik desítek tisíc korun."
Následně mluvčí ještě doplnila: „Dle uvedeného popisu se mělo jednat o 165 cm vysokého muže silnější postavy s knírkem pod nosem. Na sobě měl mít šusťákovou bundu šedé barvy a z místa odjel nezjištěným vozidlem."

Radou pro seniory je, aby neotvírali dveře neznámým lidem, jedině pokud se jim důvěryhodně prokáží. Je dobré využívat panoramatické kukátko a řetízek na dveřích. I na první pohled sympatický člověk nemusí mít dobré úmysly. Zásadou je, nemít doma větší obnos peněz v hotovosti či velmi cenné věci.



Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Info: por. Bc. Monika Schindlová
DiS. tisková mluvčí PČR Příbram
autor: mip








Další články

Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Nehoda v Březnické ulici v Příbrami: Audi narazilo do octavie, u události zasahovali hasiči, na místě zranění Provoz v Březnické ulici v Příbrami v neděli odpoledne krátce omezila nehoda dvou … AKTUALIZOVÁNO Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Policie pokračuje s dohledem na dodržování rychlostních limitů Řidiči by měli v příštích dnech zbystřit. V týdnu od 20. do 26. dubna se policejní … DOPRAVA „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala „Jsem připravená ničit.“ A pak to Lucie Pudilová v Lucerně opravdu udělala MMA zápasnice a příbramská rodačka Lucie Pudilová slaví další úspěch v profesionálním … SPORT Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Divadlo zase bude patřit dětem. Největší rodinný festival na 50 000 m² Jednou za rok se Příbram promění v obří dětské království. Festival Divadlo patří … KULTURA Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ubytovny Stavus v Příbrami: sliby o seniorské budoucnosti versus noční požáry Ulice Pod Čertovým pahorkem v Příbrami dlouhá léta patří k nejproblematičtějším … AKTUALIZOVÁNO Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Rekordman na koloběžce: Na Sedlčansku narazil do zdi se skoro třemi promile Zatímco se řidiči na dálnici D4 přou o legálnost formule, na Sedlčansku se odehrálo … DOPRAVA NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! NOČNÍ DRAMA V KOZÁROVICÍCH: Anonym nahlásil bombu na diskotéce, policie evakuovala na 500 lidí! Sobotní noc v Kozárovicích se změnila v noční můru. Krátce po deváté hodině večer … AKTUALIZOVÁNO Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství Conteho patička šokovala Spartu! Příbram slaví povinné vítězství FK Příbram ve 24. kole FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potvrdila proti poslednímu celku tabulky … VIDEO LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí LiStOVáNí s Lukášem Hejlíkem přiveze silný příběh knihy Blízcí Dobříš se v pondělí 20. dubna stane dějištěm oblíbeného divadelního projektu … NEPŘEHLÉDNĚTE
Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Čtyři klíšťata po jedné procházce. U Nového rybníku v Příbrami jich podle lidí výrazně přibylo Lidé, kteří chodí kolem Nového rybníku na procházky, si v posledních týdnech všímají … PŘÍRODA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz