2. 8. svátek má Gustav
Neustále změny rozestupů mezi dávkami dělají vrásky očkovacím centrům

21. července 2021   (06:39)
Neustále změny rozestupů mezi dávkami dělají vrásky očkovacím centrům
foto: pribram.cz/Jakub Pečenka

Aktuálně je rozestup mezi dávkami u látky od společnosti Pfizer 21 dní.


Časté změny rozestupů časových úseků mezi oběma dávkami očkování matou veřejnost a především přidělávají vrásky očkovacím centrům. Ty se tak musí během krátké časové doby přizpůsobit už třetí úpravě mezi očkovacími dávkami. Z původních 42 dnů se interval snížil na dnešních 21.
 

 „Změny v očkování jsou v rámci logistického plánování velmi náročné. Musíme vše propočítávat a upravovat, aby se nám nepotkávaly skupiny a zvládli jsme to celé i kapacitně. Upravit vždy musíme i objednávkový systém a navíc je například u látky Moderna jiný rozestup než u látky Pfizer. Naštěstí nyní očkujeme jen látkou od společnosti Pfizer. Doufám, že další změny už nebudou, protože to je pro všechny náročné a pro některé pacienty ve finále i nespravedlivé,“ vysvětluje koordinátorka očkování v Oblastní nemocnici Příbram Ivana Králíčková.
 
Ta prosí veřejnost o pochopení, protože nemocnice nedokáže tyto rozestupy nijak ovlivnit. Platí tedy, že lidé, kteří dostali první dávku před 15. červencem, musí na tu druhou počkat 35 dní, pokud nenastanou vážné zdravotní důvody, které by vyžadovaly úpravu tohoto intervalu.
 
Aktuálně jsou dodávky očkovacích látek do příbramské nemocnice nižší, což je vykompenzováno menším zájem o očkování z řad veřejnosti, takže příbramské očkovací místo nedostatkem vakcín netrpí.  
 


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jakub Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz