18. 7. svátek má Drahomíra

Nestárnoucí legenda příbramského hokeje: Ladislav Gengel o postupu, náročném stylu hry i podpoře fanoušků

ROZHOVOR
16. března 2025   (14:30)
Nestárnoucí legenda příbramského hokeje: Ladislav Gengel o postupu, náročném stylu hry i podpoře fanoušků
foto: Ladislav Gengel. / HC Baník Příbram / se souhlasem

Příbramský hokejový matador Ladislav Gengel se svým týmem slaví postup do další fáze play off. V rozhovoru prozradil, jak těžká byla série s Pískem, co ho motivuje k dlouholetému působení v klubu i jak se připravují na dalšího soupeře. Nezapomněl ani na vzkaz mladým hokejistům a apel na fanoušky před nadcházejícími boji.


Gratulujeme k vítězství a postupu do dalšího kola PLAY OFF, jak těžká pro vás série s IHC Králové Písek byla?
Velmi těžká, protože soupeř byl skvěle fyzicky připravený.

Co konkrétně vás vede k dlouholetému působení v klubu?
Dobrá parta.

Jak zvládáte fyzicky náročný styl hry, kterým se prezentujete?
Někdy je obtížné se připravit, protože jsem pracovně velmi vytížený, ale zatím mi zdraví slouží a hokej mě stále naplňuje.

Co byste vzkázal mladým hokejistům, kteří se chtějí udržet dlouhodobě na vysoké úrovni?
Vzkázal bych jim, aby hodně trénovali a pořád se zlepšovali. Podmínky mají v klubu nastavené velmi dobré. Zázemí je v příbramském klubu nadstandardní, přibližuje se extralize.

Bude následovat nějaký odpočinek nebo taktická příprava na čtvrtfinálovou sérii?
Od trenérů jsme dostali v neděli a pondělí volno a od úterý se budeme připravovat na soupeře z Vrchlabí.

Jakou představu máte o vývoji dalšího kola PLAY OFF?
Narazí na sebe dvě silná mužstva, která byla tabulkově vedle sebe, myslím si, že to bude vyrovnaná série. Kdo dá o gól více, vyhraje.

Uvítal byste podporu fanoušků i na venkovním utkání ve Vrchlabí?
Určitě ano, každý fanoušek, který nás přijede podpořit do Vrchlabí, je pro nás šestým hráčem.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
autor: Michaela Červenková








Související


Další články

Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Mladí střelci z Příbrami překvapili Evropu. Co je za jejich úspěchem? Ve veřejných debatách se střelba často objevuje jako téma rizika. Zbraně jako hrozba, … SPORT Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Čolka horského můžete objevit i v lesní louži Na první pohled zaujme pestré vybarvení samečka čolka horského během období … POZNÁVÁME BRDY Bez nich bychom nepřežili Bez nich bychom nepřežili V sobotu 18. července 2026 od 10 do 16 hodin nahlédnete v Ochranné stanici fauny v … PŘÍRODA Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Čekalíkovský rybník ožije hudbou. V centru Příbrami se chystá letní relax pod širým nebem Příjemná hudba, letní drinky, posezení u vody a pohodová atmosféra. To vše nabídne … KULTURA Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Pohonné hmoty v Příbrami: Cenové stropy končí v neděli, ceny už nyní letí nahoru Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 39,50 Kč do 41,50 Kč … DOPRAVA Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Tipy na víkend: Pouť, oslavy založení města a Den řemesel Předposlední červencový víkend nabídne opravdu bohatý kulturní program. V Příbrami si … NEPŘEHLÉDNĚTE Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová socha u Barrandovského mostu se dnes rozpadla. Posudky varovaly už roky Betonová plastika Rovnováha, známá spíš pod přezdívkou Červ dobyvatel, se dnes … BLESKOVÁ ZPRÁVA Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Ceny mléka i másla padají dolů. Mléčný trh míří do krize Zaregistrovali jste jak šly dolů ceny mléka a mléčných výrobků? Evropský trh s mlékem … AKTUÁLNĚ Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Policie hledá svědky nebezpečné jízdy. Máte záběry černého Audi? Příbramští dopravní policisté žádají veřejnost o pomoc při vyšetřování dopravní … AKTUALIZOVÁNO
Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Skalecká pouť klepe na dveře: Třídenní maraton zábavy, hudby a tradic Mníšek pod Brdy se opět zahalí do sváteční atmosféry. Od pátku 17. do neděle 19. …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz