Nepřizpůsobivé děti znepokojují nejen rodiče školáků. Násilí nebudeme tolerovat, říká starosta
VIDEO
17. dubna 2023 (13:46)
foto, video: Autora pribram.cz zná, ale z důvodu bezpečnosti nebude zveřejňovat jeho jméno/Video neobsahuje zvuk
Vysedávají venku, odhazují odpadky, slovně, a i fyzicky napadají kolemjdoucí. Tak lidé pojmenovali problémy, které jim kvůli nepřizpůsobivým dětem dělají ze života peklo. Policie posiluje hlídky a radnice problém řeší s Oddělením sociálně-právní ochrany dětí (OSPOD).
Nepřizpůsobivé děti z příbramských ubytoven znepokojují nejen rodiče školáků. Skupiny nezletilých obsadily například okolí problematických ubytoven v ulici Pod Čertovým pahorkem, pohybují se v blízkosti základní školy ve Školní ulici, v ulici Bratří Čapků i v OC Tesco. Nepřizpůsobivé děti se nebojí vyhrožovat dokonce dospělým. „Jsou sprostí, nedávno napadli i bezdomovce,“ zní jeden z mnoha příspěvků na sociálních sítích. Lidé se začínají bouřit. „Přepadli postiženého pána a sebrali mu peníze,“ napsala na facebooku další z diskutujících.
„Jsou to děti staré 10 let a více, hlavně dívky. Napadají nebo obtěžují děti, které jdou do školy nebo ze školy,“ upozornila další z žen. Redakci pribram.cz zaslala jedna z diskutujících video, na kterém je zachycena bitka dvou dívek. Jedna z nich leží na zemi a druhá ji brutálně míří pěstmi do obličeje.
Především matky malých dětí se necítí bezpečně a své ratolesti doprovázejí do škol a pak domů. Podle místních se jedná o děti z ubytoven, hlavně o čerstvě přistěhované z jiných obcí. Starosta Příbrami Jan Konvalinka (za ANO) o incidentech ví a radnice je aktivně řeší. „Víme, kdo jsou aktéři, známe jejich jména. Městská policie spolupracuje s PČR, zároveň jsou do řešení zapojeni i ředitelé škol. Oslovil jsem OSPOD, aby se věcí zabýval. Takto zásadní projevy násilí mezi dětmi nebudeme v našem městě tolerovat! Spolu s vedením policie jsme se shodli, že se jedná o bezprecedentní situaci, která si žádá mimořádný přístup a razanci v řešení,“ řekl na dotaz pribram.cz starosta.
Postihnout mladistvé pachatele bývá komplikované, nicméně radnice využije všech dostupných možností, aby se na území města podobné věci už nestávaly. „Není vhodné situaci dále eskalovat a vyvolávat konflikty na sociálních sítích ani mimo ně. Jsem přesvědčený, že dotčené orgány pružně zareagují, a že si dětští agresoři na příště rozmyslí své choutky po ubližování druhým,“ dodal starosta.
Svědci jakýchkoliv konfliktů by měli neprodleně volat městskou či státní policii a rozhodně by se neměli pokoušet vyřešit situaci sami. „Incidentem, který je zachycen na videu, se zabýváme velice intenzivně od minulého týdne, konkrétně od Velikonočního pondělí. Okamžitě jsme ztotožňovali veškeré osoby, které se na incidentu nějakým způsobem podílely, ale i další svědky. Vše jsme již také zdokumentovali a jednání kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití,“ řekla pribram.cz policejní mluvčí Vlasta Suchánková, podle které policie spolupracuje s OSPODem.
„Opatření činíme, ale z pochopitelných důvodů nechceme naše kroky v tuto chvíli blíže konkretizovat. Každopádně přijmeme i poznatky od našich občanů, pokud nějaké informace k incidentům budou mít, nebo mají, ať se na nás obrátí,“ dodala mluvčí.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Do budovy příbramské radnice se vloupal zloděj, městští strážníci ho zadrželi
•Video: U koloniálu na Rynečku spadl opilý muž do potoka, vyprostit ho museli hasiči
•Pro popáleného muže od roztaveného olova letěl do Kovohutí vrtulník
Další články
Dva lupiči okradli ženu v zastávce v Příbrami
Kriminalisté se zabývají přepadením v Příbrami, které se stalo v úterý …
AKTUÁLNĚ
Středočeská města včetně Příbrami dostala nová kola pro děti. Pomohou s výukou bezpečné jízdy
Středočeský kraj pokračuje v podpoře dopravní výchovy dětí. Letos rozdělil desítky …
NEPŘEHLÉDNĚTE
V Kozárovicích spadl muž ze žebříku
Vrtulník letecké záchranné služby přistál v úterý v Kozárovicích.
Další silniční kontroly odhalily desítky přestupků: špatný technický stav vozidel o řidiče pod vlivem alkoholu
Policisté se na Příbramsku zaměřili na bezpečnost nejzranitelnějších účastníků …
DOPRAVA
Včely, sady, děti, odpady. Příbram podpoří projekty, které mají smysl
Zatímco se na celostátní úrovni mění priority Ministerstva životního prostředí a v …
POLITIKA
Opilý mladík z Příbramska vezl čtyři dívky. Policie zasahovala u diskotéky plné nezletilých
Páteční noční kontrola diskotéky (17. dubna) na Volyňsku na Strakonicku odhalila hned …
Matriky nestíhají? Po zrušení kastrací mění pohlaví rekordní počet lidí
Česká republika zažívá výraznou změnu v oblasti práv transgender osob. Po zrušení …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Pozor, Příbramačky! Prozradíme vám, jaké kabelky letos vládnou jaru
Máte slabost pro kabelky? Pak zbystřete. Nová sezona jaro léto 2026 přináší trendy, …
LIFESTYLE
Tretera s Gangsterem ovládli úvod Českého skokového poháru. V Martinicích rozhodoval čas
Jubilejní 25. ročník Českého skokového poháru odstartoval v neděli 19. dubna v …
SPORT
Ukliďme svět kolem nás: Oslavte Den Země aktivně!
Každý rok si 22. dubna lidé po celém světě připomínají Den Země – svátek, který patří …
PŘÍRODA



