Nepořádek u popelnic může vyjít draho
23. března 2025 (09:40)
foto: Technické služby města Příbrami
Na odpad odložený mimo kontejnery upozorňují Technické služby města Příbrami. Za přestupek hrozí pokuta až ve výši 50 tisíc korun.
Poslední týdny plní internetové stránky organizace Technické služby města Příbrami (TS) fotografie často objemného odpadu, který obyvatelé odkládají vedle kontejnerů. Jedním z posledních případů je situace na Rynečku v Příbrami, kterou dokumentuje úvodní snímek tohoto článku s pohozenými částmi nábytku či odpadem vhodným ke třídění. „I přesto, že se oba velkoobjemové kontejnery na komunální odpad vyvážejí dvakrát týdně a v přímé blízkosti jsou i nádoby na tříděný odpad, jsou občané schopni vytvořit takový nepořádek,“ pozastavuje se organizace nad jednáním některých obyvatel.
Obdobný problém TS zaznamenaly u polopodzemních kontejnerů v Milínské ulici, kde často nacházejí volně ležící papírový odpad. Organizace upozorňuje, že za odkládání odpadu mimo kontejnery hrozí pokuta až 50 tisíc korun. Problémem je také vyhazování stavební suti a betonu do nádob na komunální odpad, kam nepatří a zároveň poškozují svozovou techniku. Stavební materiál či nebezpečný odpad je možné odevzdat ve sběrném dvoře v Příbrami (Mlynářská ul.) nebo přímo na skládce.
Během sezony TS posilují svoz bioodpadu. Od března do listopadu jsou do lokalit v Příbrami a okolí rozmisťovány velkoobjemové nádoby na odpad ze zahrad podle stanoveného harmonogramu. Kontejnery jsou na místě vždy od pátku, odvoz je v pondělí. Plán pro rok 2025 najdete na webu ts-pb.cz.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Magdalena Rezková
Další články
Až do nebes v Příbrami: Monika Absolonová vystoupí ve sportovní hale
Příbram se může těšit na výjimečný hudební večer. Monika Absolonová vystoupí 17. …
KULTURA
Černá sobota na Příbramsku: Další auto skončilo na střeše u Milína
Série nehod s vozy převrácenými na střechu pokračuje. Po odpolední havárii u Sedlčan …
AKTUÁLNĚ
Podvodníci se vydávají i za příbramskou policii! Lidem berou úspory přímo po telefonu
Kriminalita páchaná v kyberprostoru neustává a drzost podvodníků roste. Nově se …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Nehoda u Libíně: Auto skončilo na střeše, zraněnou ženu transportovali do Příbrami
Odpolední havárie u obce Libíň na Sedlčansku si vyžádala zásah záchranářů, policistů i …
AKTUALIZOVÁNO
Nový trávník u sochy „PŘÍBRAM JAKO NA DLANI“ vyvolal diskusi
V uplynulých dnech probíhaly v okolí sochy PŘÍBRAM JAKO NA DLANI terénní úpravy, …
NÁZOR
Překonali jsme hranici, o které se nám dřív ani nesnilo. Na Facebooku nás je už přes 34 000!
34 000 lidí. 34 000 příběhů. 34 000 důvodů, proč to celé dává smysl.
A my si toho …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Ředitelka ZŠ Příbram II, Jiráskovy sady 273 Šárka Bodnárová: „Každé dítě má jiný talent, naším úkolem je ho rozvíjet“
Základní škola Příbram II, Jiráskovy sady 273 je tradiční komunitní škola umístěná v …
ROZHOVOR
Hrušně a jabloně: Když Brdy rozkvétají vzpomínkami
Když bloudíme napříč záběhelskými, padrťskými pláněmi, míjíme Kolvín nebo se …
POZNÁVÁME BRDY
Příbram otočila zápas s Dynamem! Důležité vítězství drží naději na baráž
Příbram si doma připsala cenné tři body. Proti Dynamu České Budějovice sice prohrávala …
SPORT
SENZACE! 2. ZŠ Dobříš je MISTREM REPUBLIKY! Po 18 letech znovu na vrcholu
Tohle je sportovní pohádka, která se stala skutečností. Dobříšští školáci z 2. ZŠ …
SPORT




