vývoj epidemie COVID-19
aktualizováno:   29. 9. 2020
Bohutín 4
Bratkovice 1
Březnice 5
Buková u Příbramě 1
Dobříš 17
Dolní Hbity 1
Drásov 1
Dublovice 2
Háje 2
Hluboš 5
Jablonná 1
Jesenice 1
Jince 2
Kamýk nad Vlt. 4
Kňovice 1
Kosova Hora 3
Krásná Hora nad Vltavou 1
Láz 1
Lazsko 1
Lešetice 1
Lhota u Příbramě 1
Malá Hraštice 1
Milín 12
Nalžovice 2
Nečín 5
Nedrahovice 1
Nová Ves pod Pleší 3
Nový Knín 5
Občov 1
Obecnice 1
Ohrazenice 1
Petrovice 1
Pičín 1
Příbram 106
Příčovy 5
Rosovice 1
Rožmitál p. Tř. 3
Sedlčany 20
Sedlec-Prčice 4
Smolotely 1
Stará Huť 9
Štětkovice 1
Tochovice 1
Třebsko 1
Vranovice 1
Vysoký Chlumec 1

Nepořádek a prošlé potraviny: Hygienici opět navštívili Hospůdku U Chocholouška

25. listopadu 2019   (13:48)
Nepořádek a prošlé potraviny: Hygienici opět navštívili Hospůdku U Chocholouška

Ani po dvou letech se provozovatel neponaučil.


Hospůdka U Chocholouška je umístěna na návsi v obci Tochovice. Připravují se zde hotové pokrmy, které jsou z větší části rozváženy a dále pak minutkové pokrmy na objednávku.

Dne 9. května 2017 provedli zaměstnanci Krajské hygienické stanice Středočeského kraje první kontrolu restaurace. Bylo zjištěno, že v provozovně není prováděn řádný a pravidelný úklid – povrchy podlah a stěn (zejména za technologickým vybavením) byly znečištěny nánosy prachu, špínou tmavé barvy a zbytky pokrmů. Některé technologické vybavení kuchyně (lednice, pracovní stůl) mělo poškozené omyvatelné povrchy (zrezlé, oloupaný omyvatelný nátěr). V chladicím a mrazicím zařízení byly společně s potravinami určenými pro stravovací službu uloženy i potraviny s prošlým datem použitelnosti (knedlíky, kuřecí plněná roláda, pikantní utopenci aj.). V komunikační chodbě za kuchyní, vedle používaného chladicího zařízení bylo skladováno na podlaze velké množství odpadu (kartonové krabice, prázdné lahve od lihovin). V prostoru úklidové komory byla zjištěna nefunkční vodovodní baterie u výlevky. Ve skladu potravin, na zaprášené podlaze pod otevřeným oknem byly uloženy v nezakrytých gastronádobách teplé pokrmy (vařené zelí, vývar, fazolová polévka). Tyto pokrmy byly dle sdělení provozovatele zařízení určeny ke zchlazení.
 
V provozovně bylo dále zjištěno velké množství polotovarů vlastní výroby, rozpracovaných a studených pokrmů, které nebyly žádným způsobem značeny, a z tohoto důvodu nešlo jednoznačně určit, kdy byly vyrobeny.
 
Po více než dvou letech se hygienici přišli přesvědčit, zda se provozovatel ponaučil z předchozí kontroly.
 
Dne 4. listopadu 2019 bylo zjištěno, že v provozovně není opět prováděn řádný a pravidelný úklid – povrchy podlah a stěn (zejména za technologickým vybavením) byly znečištěny špínou tmavé barvy. V chladicím a mrazicím zařízení byly společně s potravinami určenými pro stravovací službu uloženy i potraviny s prošlým datem použitelnosti (knedlíky, tvaroh, naložený hermelín, matjesy, vepřová plec, kuřecí stehna, hovězí maso aj.) a jelení maso (cca 3 kg, bez jakéhokoliv značení a bez nabývacího dokladu), které bylo údajně pro osobní spotřebu provozovatele zařízení.  V komunikační chodbě za kuchyní, v chladicím zařízení byly uloženy zcela nevhodně společně (v těsné blízkosti) vzájemně neslučitelné druhy potravin – syrové maso, vařené knedlíky a uzeniny.  V komunikační chodbě bylo skladováno na podlaze velké množství odpadu (11 ks umělohmotných kbelíků s organickým odpadem).
 
V provozovně bylo zjištěno velké množství polotovarů vlastní výroby, rozpracovaných a studených pokrmů, které nebyly žádným způsobem značeny, a z tohoto důvodu nešlo jednoznačně určit, kdy byly vyrobeny. Absence značení polotovarů a pokrmů neumožňuje sledovat režim jejich přípravy, úchovy a dobu spotřeby.
 
Ve skladu sudů byly uloženy předměty nesouvisející s provozem (pneumatiky, autosedačky, matrace apod.).
 
Kontrolované osobě bylo zaměstnanci KHS nařízeno provést bezodkladnou sanitaci všech prostor zařízení a rozhodnutím uložena likvidace potravin jiných než bezpečných. S provozovatelem restaurace byla projednána potřebná nápravná opatření včetně termínů jejich realizace. Za zjištěné nedostatky mu byl uložen finanční postih.
 
Opakovanou hygienickou kontrolou provedenou ve výše uvedeném zařízení dne 20. 11. 2019 bylo zjištěno, že v celém provozním zázemí restaurace byl proveden úklid, ze zařízení byly odstraněny potraviny s prošlým datem použitelnosti a nepotřebný inventář včetně předmětů nesouvisejících s provozem.
 
Hospůdka U Chocholouška je umístěna na návsi …


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: KHS
pribram.cz

autor: top

Další články

V Dobříši začala rekonstrukce průtahu městem V Dobříši začala rekonstrukce průtahu městem Zavře se většina středních škol. Nouzový stav chce Prymula od pondělí Zavře se většina středních škol. Nouzový stav chce Prymula od pondělí Střední školy v regionech s vyšším rizikem nákazy se zřejmě od pondělí po dobu 14 dnů uzavřou. 29. září 2020   (16:06) Řidiče čeká na dálnici D4 tento týden několik omezení Řidiče čeká na dálnici D4 tento týden několik omezení Na dálnici D4 budou do pátku probíhat rekonstrukce asfaltové vrstvy. Řidiči tak musí počítat s omezeními. 29. září 2020   (14:59) Příbramská nemocnice eviduje již 15 nakažených zdravotníků koronavirem Příbramská nemocnice eviduje již 15 nakažených zdravotníků koronavirem Švenda: Příbramsko potřebuje v Senátu zkušený a energický hlas Švenda: Příbramsko potřebuje v Senátu zkušený a energický hlas V obvodu Příbram do Senátu kandiduje bývalý místostarosta Příbrami, zástupce ředitele střední školy a místní podnikatel Václav Švenda. 29. září 2020   (12:04) PR Uplynulý víkend policie doprovodila dva výtržníky na záchytku a řešila krádež přesahující 120 tisíc Uplynulý víkend policie doprovodila dva výtržníky na záchytku a řešila krádež přesahující 120 tisíc Policisté řešili dva případy neukázněných osob, které skončily na záchytné stanici a krádež telefonu s platební kartou. 29. září 2020   (09:58) Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat Pozor na umístění obytného přívěsu na pozemku, stavební úřad by vás mohl pokutovat Nový školní rok ve staronové realitě. Základní školy řeší výuku na dálku a upravují plány Nový školní rok ve staronové realitě. Základní školy řeší výuku na dálku a upravují plány K distanční výuce se v září vrátila část žáků příbramských základních škol. Zrušeny jsou veřejné školní akce nebo zájmové kroužky. 29. září 2020   (06:15) Prymula zřejmě navrhne návrat nouzového stavu Prymula zřejmě navrhne návrat nouzového stavu
U Svatého Pole skončil Hyundai ve stromě, jeden zraněný U Svatého Pole skončil Hyundai ve stromě, jeden zraněný
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz