20. 1. svátek má Ilona

Neoprávněné parkování na místech pro invalidy je v Příbrami hitem. Přestupky se loni ztrojnásobily

14. ledna 2020   (06:06)
Neoprávněné parkování na místech pro invalidy je v Příbrami hitem. Přestupky se loni ztrojnásobily

Zatímco v roce 2018 bylo Městskou policií Příbram zaznamenáno 25 případů, kdy řidiči neoprávněně parkovali na místech pro invalidy, loni již těchto přestupků bylo téměř třikrát tolik


Kam s ním? Tuto nerudovskou otázku si pokládá čím dál více řidičů, kteří přijíždějí do měst na úřady, k lékaři, či za kulturou. S nárůstem automobilové dopravy se parkování ve městech stává závažným problémem. Netýká se však zdaleka jen dojíždějících, čím dál větším oříškem je i pro samotné rezidenty. Zejména projekty sídlištní zástavby z minulého století počítají s minimálním počtem automobilů, než jak to současná doba vyžaduje. Najít řešení, které by vyhovovalo všem, je však téměř nemožné. Města se rozdělují do parkovacích zón, hledají se nová místa, staví se parkovací domy.

Nedostatek parkovacích míst trápí i město Příbram. I zde došlo k zavedení a zpoplatnění zón. Ty budou dodatečně upraveny tak, aby zvýhodnily občany města oproti dojíždějícím. Nové parkovací kapacity vzniknou díky plánované revitalizaci sídlištních vnitrobloků, v plánu je i výstavba parkovacího domu. V září loňského roku se radní zabývali otázkou parkování na místech určených pro invalidy. Původní návrh zpoplatnit parkování i pro držitele ZTP a ZTP/P byl nakonec zavrhnut a zastupitelům se podařilo najít kompromisní variantu. Držitelé těchto průkazů mají parkování ve městě první dvě hodiny zdarma.

Jedním z důvodů, proč radní původně uvažovali o zpoplatnění parkovného i pro držitele ZTP a ZTP/P, bylo čím dál častější zneužívání bezplatného parkování, a to zejména v centru města. O tom, že lidé na těchto místech často neoprávněně parkují, mluví ostatně i statistiky Městské policie Příbram.

Zatímco v roce 2018 bylo Městskou policií Příbram zaznamenáno 25 případů, kdy řidiči neoprávněně parkovali na místech pro invalidy, v roce 2019 již těchto přestupků bylo 67, tedy téměř třikrát tolik. Na pokutách loni městská policie vybrala od řidičů za tento druh přestupku částku 5 200 korun, většinu přestupků pak policisté postoupili k řešení Dopravnímu úřadu Příbram. 
 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: Miloslava RitschlováDalší články

Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Sledujte s námi dnešní zastupitelstvo, program má jen 8 bodů Klidný a rychlý průběh může narušit diskuze o rekonstrukci akvaparku, která oficiálně zatím není na programu. 20. ledna 2020   (15:48) Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Namol opilý muž putoval na záchytku, nadýchal čtyři promile Nechtěl uposlechnout výzvy policie 20. ledna 2020   (14:02) V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na  -8 °C V týdnu bude přituhovat, teploty klesnou až na -8 °C V noci na úterý se vytvoří četné mrznoucí mlhy. Během úterního dne se mohou přechodně rozpustit a v noci na středu znovu vytvořit. 20. ledna 2020   (12:08) Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji Bezdomovec: Chlastám, abych přežil mrazy, pomoc nepotřebuji S klesajícími teplotami přibývá bezdomovců v místech, kde to ostatním lidem není příjemné. Navíc se do Příbrami vrátilo několik lidí bez domova, kteří byli mezi svátky propuštěni z psychiatrických léčeben. Teď jsou na ulici. 20. ledna 2020   (09:30) Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Parkourové hřiště bude, plážový volejbal je v jednání Vybudování parkourového hřiště nic nebrání. Volejbalové hřiště komplikuje ochranné pásmo Příbramského potoka 20. ledna 2020   (06:20) Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Stavební úřad vydal rozhodnutí o umístění části stavby Jihovýchodního obchvatu Po dlouhých 18 letech od schválení územního plánu města Příbrami, kde byla trasa obchvatu zanesena a schválena, byl udělán důležitý krok pro jeho realizaci. 19. ledna 2020   (19:47) Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz