2. 8. svátek má Gustav
Nemohoucí důchodkyně si zapálila cigaretu, od které vznikl požár. Hasiči ji z hořícího domu zachránili

Nepřehlédněte
11. ledna 2021   (08:51)
Nemohoucí důchodkyně si zapálila cigaretu, od které vznikl požár. Hasiči ji z hořícího domu zachránili
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje

V neděli odpoledne hasiči spěchali k požáru rodinného domu v jižní části Hořovic.


V neděli 10. ledna v půl čtvrté odpoledne byl profesionálním hasičům v Berouně a Hořovicích a dobrovolným hasičům v Komárově a Žebráku vyhlášen poplach. Všechny jednotky s velitelem čety, cisternami a automobilovým žebříkem spěchaly k požáru rodinného domu v jižní části Hořovic.

Hořovičtí profesionální hasiči byli na místě za šest minut od vyhlášení poplachu. Velitel po příjezdu zjistil, že za nepohyblivou seniorkou přišla na návštěvu rodina. V okamžiku, kdy příbuzní nebyli v jejím pokoji, si důchodkyně zapálila cigaretu, od které začalo hořet povlečení. Požár se velmi rychle rozšiřoval do druhé místnosti a záchrana ženy nebyla v silách nikoho z návštěvníků. Dcera seniorky alespoň rozbila okno ve snaze zajistit přístup čerstvého vzduchu do domu. Přitom se pořezala a nadýchala zplodin. Důchodkyně mezitím slezla z postele a snažila se odplazit do vedlejší místnosti.
Hořovičtí profesionální hasiči byli na místě …
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje

První skupina hasičů s dýchacími přístroji vnikla do zakouřeného rodinného domu. Ženu našli na zemi a vynesli ven. Zde ji do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby poskytli kyslíkovou terapii a při zhoršení zdravotního stavu zahájili nepřímou srdeční masáž. Příslušník hořovické stanice, který je současně členem týmu posttraumatické péče, poskytl první psychickou pomoc šokované rodině.
Rozvinutý požár byl lokalizován vysokotlakým proudem. Z druhé strany objektu byl zásah veden jedním D proudem. Po odvětrání domu dvěma přetlakovými ventilátory byly do půdního prostoru nasazeny hasicí hřeby. Díky minimální spotřebě vody tak byly omezeny sekundární škody.
Rozvinutý požár byl lokalizován vysokotlakým …
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje


V půdním prostoru se dlouho nacházela vysoká koncentrace oxidu uhelnatého, což je toxický produkt hoření za nedostatku kyslíku. Hasiči proto museli po celou dobu zásahu používat dýchací přístroje. Před 18. hodinou došlo k redukci počtu zasahujících a na místě zůstala jen část místních profesionálních hasičů, která objekt pravidelně kontrolovala termokamerou. Po 19. hodině provedla závěrečný průzkum a poté předala místo zásahu rodině.
Vyšetřovatel HZS Středočeského kraje stanovil jako příčinu vzniku požáru nedbalost při kouření. Plameny napáchaly škodu za jeden milion korun. Včasným zásahem hasiči nejen uchránili majetek v hodnotě čtyř milionů, ale především zachránili to nejcennější – lidský život.
Vyšetřovatel HZS Středočeského kraje stanovil …
foto: pribram.cz, HZS Středočeského kraje


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
HZS Středočeského kraje
autor: Tomáš Pečenka

Další články

Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Otrava houbami: poznáte příznaky a umíte dát první pomoc? Houbařská sezóna je v plném proudu, u lesů v tomto období stojí vozidla hubchtivých … Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Anna Čiperová: Dopad covidových opatření byl pro divadlo nejen finanční, ale hlavně psychický Příbramské divadlo je pro plno příznivců nedílnou součástí kulturního rozvoje a … Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici Ve vysoké rychlosti vyjelo auto z dálnice a narazilo do stromu. Tenista Veselý skončil s manželkou v nemocnici K nehodě došlo na dálnici D4 v neděli krátce po desáté hodině. AKTUALIZOVÁNO Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Neděle odstartovala sérii dešťových dnů. V příštím týdnu přibalte deštníky Prázdniny se přehouply do druhé poloviny a počasí neslibuje ideální letní teploty. Již … Přehledně: Jaká opatření se mění Přehledně: Jaká opatření se mění Částečně se rozvolňují další protiepidemická opatření. Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Po nehodě u Lhotky byla zdemolovaná autobusová zastávka, jeden z řidičů skončil v nemocnici Příčinou dopravní nehody dvou vozidel bylo nedání přednosti v jízdě. Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Kraj plánuje zrušit řadu vlakových spojů, některé i v okolí Příbrami Podle analýzy by finanční úspora měla po této úpravě dosáhnout 52 milionů korun za … U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte
Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo.
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz