24. 5. svátek má Jana

Nemocnici čeká další rekonstrukce za 100 milionů

24. února 2018   (06:45)
Nemocnici čeká další rekonstrukce za 100 milionů

Nemocnice bude investovat. „Máme smělé plány,“ říká Ing. Tomáš Hadžega, náměstek ředitele Oblastní nemocnice Příbram.  





Příbramská nemocnice za posledních 10 let hodně změnila svou vizáž, jsou zde však stále části, na které prozatím rekonstrukce nedosáhla. Co se chystá v letošním roce, nám prozradil ekonomický náměstek Ing. Tomáš Hadžega:

„Plány máme smělé, ty však musí být podpořeny ekonomickou realitou. Úhrady od pojišťoven postačí k zajištění provozu nemocnice. V žádném případě však z nich nelze generovat prostředky, které by bylo možné využít k rozsáhlejším investicím.“

Přesto rekonstrukce stále probíhají…

„Jsme schopni akcí v řádech jednotek milionů, což v současné době znamená dílčí rekonstrukci interního oddělení I. a další dílčí rekonstrukci budovy pro potřeby dětské skupiny. To jsou investice v řádu 2–3 milionů, ty jsme schopni realizovat z vlastních prostředků.“

Dočkáme se tedy v letošním roce nějakých větších proměn nemocnice?

„V minulých letech jsme zvládli částečnou rekonstrukci pavilonu D4 – porodních sálů a novorozeneckého oddělení – nyní se chystáme investovat 100 milionů na dokončení dalších čtyř pater tohoto pavilonu a dojde i na novou fasádu. Měli jsme to štěstí, že jsme se stali úspěšnými žadateli u Středočeského kraje. Máme na letošní rok schváleno 90 milionů Kč a zbytek dofinancujeme z vlastních zdrojů.“

Na zcela zrekonstruovaný pavilon se můžeme těšit již koncem tohoto roku. Dojde k modernizaci gynekologických ambulancí, vznikne zde lůžková gynekologická jednotka a obnovy se dočkají i prostory zázemí – sklady, šatny atd. Ve velmi krátké době bude vypsána veřejná zakázka a věříme a doufáme, že se nám podaří vybrat kvalitní stavební firmu a dokončení rekonstrukce proběhne do konce tohoto roku.

„Všechny pacienty obsloužíme i v průběhu rekonstrukce jako vždy. Funkčnost všech oddělení zůstane s drobnými úpravami zachována,“ sdělil Ing. Hadžega.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Ing. Tomáš Hadžega
autor: jk








Další články

Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Organizace Díky!FESTu? Od smlouvy s kapelami po povolení pro vzlet dronu Hlavní hvězdou bude kapela Monkey Business. Portál pribram.cz je mediálním partnerem … ROZHOVOR Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Jesenice zažila simulaci katastrofy: 19 jednotek hasičů řešilo požár po výronu plynu Areál Podzemního zásobníku plynu Háje v Jesenici u Příbrami se stal dějištěm jednoho z … FOTOGALERIE Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Nepřipoutaní řidiči, mobily za volantem i technické vraky. Policie v Příbrami rozdala tisícové pokuty Příbramští policisté se zaměřili při dopravní akci především na používání … NEPŘEHLÉDNĚTE Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Hlavní cenu Czech Nature Photo 2026 získal příbramský fotograf Petr Bambousek Prestižní soutěž Czech Nature Photo zná vítěze jubilejního desátého ročníku. … FOTOGALERIE Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Z Milína do michelinské kuchyně a zpět. Ondřej Fejtl uzavřel svůj kruh Ondřej Fejtl je jméno, které dnes v Milíně rezonuje s respektem. Nejen proto, že si tu … ROZHOVOR SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? SPÁNEK: Tichý zabiják výkonu i nálady! Věděli jste, že jeho podceňováním hrajete s vlastním zdravím ruskou ruletu? Spánek vypadá nevinně. Zavřete oči, lehnete si… a hotovo. Jenže věda říká něco úplně … ZAJÍMAVOSTI Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Ředitelka ZŠ Školní Ing. Klára Karlíková: Chceme být dobrou školou pro život Jak vypadá škola, která má přes 800 žáků, moderní areál, výuku angličtiny od první … ROZHOVOR Ranní budíček v příkopě: Řidič na Příbramsku zaspal zatáčku i s pořádnou opicí Ranní budíček v příkopě: Řidič na Příbramsku zaspal zatáčku i s pořádnou opicí Sobotní ráno začalo pro jednoho z řidičů na Příbramsku tvrdým přistáním v příkopu. … Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti? Jaké dokumenty potřebujete při prodeji nemovitosti? Pro prodej nemovitosti nestačí jen nafotit dům nebo byt a zveřejnit inzerát. Ve … PR
Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Podnikatelé, pozor! Město spustilo kontroly odpadů. Kdo nemá smlouvu nebo doklady, může mít problém Město Příbram od dubna výrazně přitvrdilo v kontrole toho, jak podnikatelé nakládají … POLITIKA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz