Nemocnice ve středních Čechách zakazují kvůli covidu návštěvy, v Příbrami zatím doporučují nosit respirátory
4. října 2022 (12:19)
foto: pribram.cz / Jakub Pečenka
V příbramské nemocnici je nyní hospitalizováno 20 pacientů s covidem-19.
V pondělí prokázaly testy ve Středočeském kraji 644 nových nákaz, o 19 méně než minulý týden, v mezitýdenním srovnání ale výrazně přibylo lidí, kteří jsou s covidem v nemocnicích. V pátek jich bylo přes 100, z toho pět na jednotce intenzivní péče a dva na umělé plicní ventilaci.
Příbramská nemocnice zatím návštěvy nezakázala, situaci kolem výskytu respiračních onemocnění však pozorně sleduje. "Zavedli jsme doporučující stanovisko, aby lidé nosili respirátory, ale návštěvy jsme ještě nezakázali," řekl dnes mluvčí nemocnice Martin Janota. V nemocnici je nyní 20 pacientů s covidem-19 a v poslední době jich podle Janoty přibývá.
Mladoboleslavská nemocnice zakáže od středy 5. října návštěvy u pacientů. Důvodem je vyšší počet nakažených koronavirem v populaci, řekla dnes mluvčí nemocnice Hana Kopalová. V nemocnici leží s nemocí covid 25 lidí, o sedm víc než v pátek. Ve čtvrtek v nemocnici zasedne po několika měsících krizový štáb. Od pondělí platí zákaz návštěv také v nemocnici ve Slaném na Kladensku.
"Jsou to zejména starší ročníky, z 25 je 12 lidí na následné péči, na ARO je zatím jeden, na kyslíku čtyři," řekla Kopalová. "Tento počet jsme stále schopni umístit do izolací na běžná oddělení, ale musíme se připravit i na situaci, že by to možné nebylo," doplnila mluvčí ke svolání krizového štábu. Výjimku mají návštěvy na dětském a gynekologicko-porodnickém oddělení.
V pondělí zavedla zákaz návštěv též nemocnice ve Slaném na Kladensku. Důvodem je nárůst počtu případů nemocných covidem. V některých případech nemocnice umožní výjimku, avšak je třeba ji vyjednat s ošetřujícím lékařem. Jedná se například o přítomnost otců u porodu nebo u pacientů v závažném stavu. Návštěva pak musí mít po celou dobu své přítomnosti respirátor.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz/ ČTK
autor: Tomáš Pečenka
Související
•Sbírka přispěla na nové ortézy pro Lucinku z Bukové u Příbramě
•Během pomůžete proti samotě i v Příbrami
•Patnáct tisíc pro Bednu. Studentský festival Odraz podpořil příbramské děti
Další články
Sovy, skřivani a chaos na stole: Co o vás váš mozek opravdu říká (a proč věda bourá mýty)
Noční sovy, kreativní bordeláři a lidé, kteří občas použijí ostřejší slovo, mají jedno …
LIFESTYLE
Medard: svatý, který „umí dělat počasí“. Legendy, věda i pranostiky, které se překvapivě často plní
Svatý Medard má pověst největšího „meteorologa“ mezi svatými. Legenda o orlu, který ho …
POČASÍ
Dvořákova Vysoká znovu ožije pod širým nebem. Diváky čeká Rusalka, Čert a Káča i premiéra Slovanských tanců
Areál Památníku Antonína Dvořáka na Vysoké se i letos promění v jedinečnou přírodní …
KULTURA
OBRAZEM: Den bezpečné Příbrami na Nováku lákal akčními zásahy i přes dopolední déšť
Po dvou letech se do areálu Nového rybníka vrátil Den bezpečné Příbrami, který nabídl …
VIDEO
Terasa u Belvederu je zpět. A s ní i letní barbecue, speciální akce na pivo a výhled, který nemá konkurenci
Terasa u kulturního domu Belveder, která prošla na jaře kompletní rekonstrukcí, se …
AKTUÁLNĚ
Největší přírodní hnízdo v ČR? Vzniklo právě tady – a živočichové už ho pomalu zabydlují.
Ve Svatohorských sadech vyrostlo něco, co tu ještě nebylo. Obří přírodní hnízdo o …
FOTOGALERIE
Na Jineckých Hřebenech byl slavnostně požehnán obraz svaté Barbory
V prostoru pozorovatelny na Jineckých Hřebenech nad stále využívaným cvičištěm armády …
FOTOGALERIE
Závislostí přibývá. Odborníci varují, že přesun agendy pod zdravotnictví může přijít v nejhorší možnou chvíli
Počet lidí se závislostmi roste, a to napříč věkem i regiony. U mladých je nárůst …
AKTUÁLNĚ
Bajkeři, děti i nejmenší na odrážedlech: BSK GIRO Pičín znovu rozjede Brdy
Brdské lesy se opět promění v jednu velkou cyklistickou arénu. Oblíbený závod horských …
SPORT
Na Svaté Hoře byl uveden nový farář. Arcibiskup Přibyl předal klíče P. Vítu Uhrovi
Při poslední květnové nedělní večerní mši převzal nový farář P. Vít Uher symbolické …
AKTUÁLNĚ




