Nemocnice ukončila rekonstrukci pavilonu D2 a N za více než 370 milionů korun
FOTO
18. února 2025 (14:22)
Další 4 fotografie v galerii
foto: Martin Janota, ONP - se svolením
Rekonstrukce pavilonu D2 byla druhou etapou, která navazovala na demolici a výstavbu pavilonu N.
Za přítomnosti zástupců Středočeského kraje, města Příbram a vedení nemocnice byla dnes slavnostně ukončena rekonstrukce pavilonu D2, která následovala po demolici a nové výstavbě dětského pavilonu N. Nový pavilon nabídne zázemí pro čtyři lůžkové jednotky operačních oborů, včetně jednodenní operativy, dále pak ambulantní trakt pro ambulanci ORL, anestezie a chronické bolesti a také samostatné patro, kde budou koncentrovány ortopedické ambulance. Právě na toto podlaží navazuje i nový operační sál.
„Právě dnes zde probíhala ukázka jedné z variant robotického systému v rámci výběrového řízení. Konkrétní dodavatel vzejde z výběrového řízení a s umístěním operačních robota počítáme zhruba v letních měsících. Robotický operační systém pak bude na jednom ze sálů centrálních operačních sálů nemocnice,“ vysvětlil přítomnost robotického systému tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.
Celá rekonstrukce pavilonu D2, včetně demolice a nový výstavby pavilonu N vyšla na 376 milionů korun. 370 milionů bylo hrazeno dotací Středočeského kraje, který je zřizovatelem nemocnice.
„Jsem velmi rád, že se podařilo zrekonstruovat poslední z křídel hlavního monobloku nemocnice. Nebylo to logisticky jednoduché, ale celých 8 podlaží pavilonu D2 se nám podařilo zrekonstruovat v rámci jedné etapy, čímž došlo ke zlevnění a také zrychlení celého projektu. Věřím, že naši pacienti se v těchto nových prostorách budou cítit dobře a dostane se jim zde té nejlepší zdravotní péče,“ řekl při dokončení rekonstrukce ředitel Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Stanislav Holobrada.
„Jsem velmi rád, že se podařilo zrekonstruovat poslední z křídel hlavního monobloku nemocnice. Nebylo to logisticky jednoduché, ale celých 8 podlaží pavilonu D2 se nám podařilo zrekonstruovat v rámci jedné etapy, čímž došlo ke zlevnění a také zrychlení celého projektu. Věřím, že naši pacienti se v těchto nových prostorách budou cítit dobře a dostane se jim zde té nejlepší zdravotní péče,“ řekl při dokončení rekonstrukce ředitel Oblastní nemocnice v Příbrami MUDr. Stanislav Holobrada.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Karel Hutr
Související
Další články
Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře
Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. …
DOPRAVA
Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats
V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve …
SPORT
Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci
Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu …
Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu
Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny …
AKTUÁLNĚ
Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady
Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah …
AKTUÁLNĚ
Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá?
Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje …
AKTUÁLNĚ
Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník
K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na …
AKTUALIZOVÁNO
Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky.
Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v …
LIFESTYLE
Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu
Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde …
AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět
Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala …
AKTUÁLNĚ








