25. 4. svátek má Marek

Nemocnice plánuje další významné rekonstrukce

3. března 2019   (12:26)
Nemocnice plánuje další významné rekonstrukce

Zcela nová by měla být budova, kde dnes sídlí dětské ambulance a dětská JIP.


Pokud Středočeský kraj schválí a finančně podpoří záměr rozvoje Oblastní nemocnici v Příbrami, mohli by se pacienti dočkat v následujících letech dalších nově zrekonstruovaných prostor. Projekt, který by mohl odhadem stát kolem 300 milionů korun počítá s kompletní rekonstrukcí pavilonu D2 a také nové budovy N, která by měla být během rekonstrukce zbourána, aby mohla vyrůst nová a vyšší. Práce budou rozděleny minimálně do 3 let.

„Máme nadějné informace ze Středočeského kraje, věříme, že rekonstrukce v areálu budou pokračovat. Pro letošní rok plánujeme proinvestovat v této rekonstrukci přibližně 30 milionů korun. Pokud vše vyjde, stavení práce by byly zahájeny ještě letos,“ říká tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

V pavilonu D2 v tuto chvíli sídlí dětské lůžkové oddělení, lůžkové oddělení urologie, chirurgie, ortopedie ambulance ORL. Pavilon N je určen dětské ambulanci a dětské JIP. Všechny obory by tak měly získat nové prostory a zázemí, včetně nejmodernějšího vybavení.

Nemocenice v tomto týdnu otevřela lůžkové oddělení paliativní péče, v současné době také pokračují práce ve zbývajících patrech pavilonu D4, kam se vrátí gynekologické ambulance a také sem bude přesunuto lůžkové oddělení gynekologie. Vznikne tak jeden komplex s kompletní gynekologicko-porodnickou péčí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Čarodějnice na Nováku si užily především děti Čarodějnice na Nováku si užily především děti Na Nováku byla zahájena letošní sezóna čarodějnicemi. 25. dubna 2019   (20:09) Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Turisté se 18. května vydají na 54. ročník pochodu Praha-Prčice Pěší dostanou na výběr 16 tras 25. dubna 2019   (16:12) Na Nováku nově také koloběžky Na Nováku nově také koloběžky Největším sportovištěm v Příbrami je areál Nového rybníka, který v posledních letech se začínající sezonou nabízí vždy novou aktivitu pro sportovce. 25. dubna 2019   (13:29) Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Na dnešní odpoledne je již Novák připraven Dnes proběhnou na Nováku čarodějnice. 25. dubna 2019   (11:43) V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! V Husově ulici se zasekl autobus. Silnice je neprůjezdná! Momentálně probíhají vyprošťovací práce. 25. dubna 2019   (09:48) AKTUÁLNĚ Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu Most přes dálnici D4 u Řitky byl včera uzavřen, je v havarijním stavu V brzké době se dá čekat oprava mostu a s tím spojená omezení. 25. dubna 2019   (08:19) Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Zesnulého Dana Nekonečného nahradí na Vítání slunovratu Prague Queen Kapela Queen je opět velmi populární díky povedenému filmu Bohemian Rhapsody. 25. dubna 2019   (06:08) Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie by měla znát škodu na havarovaném vrtulníku do měsíce Policie původně očekávala, že škodu bude znát již na počátku letošního roku, následně se termín posunul na únor, kdy se zjistilo, že rozsah poškození nelze vizuální prohlídkou zjistit a bude nutné vrtulník odstrojit. 24. dubna 2019   (20:17) Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Už tento pátek dorazí do Březnice kapely Mňága a Žďorp společně s E!E Páteční večer bude patřit rockové hudbě! Při troše štěstí můžete jít zdarma! 24. dubna 2019   (17:12) Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Výjezd z Příbrami komplikuje srážka vozidel na Evropské Vozidla blokují oba jízdní pruhy. 24. dubna 2019   (14:49) AKTUÁLNĚKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz