21. 5. svátek má Monika

Nemocnice plánuje další významné rekonstrukce

3. března 2019   (12:26)
Nemocnice plánuje další významné rekonstrukce

Zcela nová by měla být budova, kde dnes sídlí dětské ambulance a dětská JIP.


Pokud Středočeský kraj schválí a finančně podpoří záměr rozvoje Oblastní nemocnici v Příbrami, mohli by se pacienti dočkat v následujících letech dalších nově zrekonstruovaných prostor. Projekt, který by mohl odhadem stát kolem 300 milionů korun počítá s kompletní rekonstrukcí pavilonu D2 a také nové budovy N, která by měla být během rekonstrukce zbourána, aby mohla vyrůst nová a vyšší. Práce budou rozděleny minimálně do 3 let.

„Máme nadějné informace ze Středočeského kraje, věříme, že rekonstrukce v areálu budou pokračovat. Pro letošní rok plánujeme proinvestovat v této rekonstrukci přibližně 30 milionů korun. Pokud vše vyjde, stavení práce by byly zahájeny ještě letos,“ říká tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.

V pavilonu D2 v tuto chvíli sídlí dětské lůžkové oddělení, lůžkové oddělení urologie, chirurgie, ortopedie ambulance ORL. Pavilon N je určen dětské ambulanci a dětské JIP. Všechny obory by tak měly získat nové prostory a zázemí, včetně nejmodernějšího vybavení.

Nemocenice v tomto týdnu otevřela lůžkové oddělení paliativní péče, v současné době také pokračují práce ve zbývajících patrech pavilonu D4, kam se vrátí gynekologické ambulance a také sem bude přesunuto lůžkové oddělení gynekologie. Vznikne tak jeden komplex s kompletní gynekologicko-porodnickou péčí.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: text i foto: pribram.cz

autor: redDalší články

Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Aktuálně: U Pivnice na Růžku dnes večer bez cigarety, štamgasti kvůli zápachu plynu povolali hasiče Na místo přijel i pracovník plynáren 20. května 2019   (20:35) Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Pomyslné kormidlo po panu Ing. Jindřichu Vařekovi převezme Mgr. Jan Konvalinka Zastupitelé Příbrami právě v těchto chvílích zvolili nového starostu. 20. května 2019   (17:35) AKTUALIZOVÁNO Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Sledujte s námi ON-LINE volbu nového starosty města Příbrami Dnešní zasedání Zastupitelstva města začíná v 16:00 hodin. Buďte u toho s námi. 20. května 2019   (15:45) Foto dne: Pane starosto, děkujeme Foto dne: Pane starosto, děkujeme Již jen pár hodin nás dělí od volby nového starosty města Příbrami 20. května 2019   (14:22) Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai Řidič za Milínem vyjel ze silnice a zdemoloval svůj hyundai U nehody aktuálně zasahují složky IZS. 20. května 2019   (12:43) Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Návštěvníci Nového rybníka v létě ocení nové převlékací kabinky Ačkoli kabinky vypadají zvenku podobně jako například nové toalety, mají zcela jiný účel 20. května 2019   (11:10) Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Aktuálně: Provoz na dálnici opět omezuje dopravní nehoda Levý jízdní pruh je uzavřen 20. května 2019   (09:11) Dětský den pro nedočkavce Dětský den pro nedočkavce Na Drkolnově bude šrumec. Přijedou hasiči a koníci ze žežické stáje 20. května 2019   (08:25) Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Pouliční umělci jsou v každém městě, “poschoďoví” jen v Příbrami Lidé se usmívali a neřešili. Nebyl to happening, ale HAPPYning. 20. května 2019   (06:06) Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi Příbramské divadlo se chystá na venkovní scény, tentokrát se dvěmi inscenacemi O venkovní reprízy je velký zájem, představení tak bývají rychle vyprodaná. 19. května 2019   (18:35)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz