17. 9. svátek má Naděžda
Nemocnice otevírá druhou relaxační zónu pro pacienty i veřejnost

16. září 2020   (14:01)
Nemocnice otevírá druhou relaxační zónu pro pacienty i veřejnost
foto: Stanislav Holobrada - ředitel Oblastní nemocnice Příbram

Celková hodnota zóny je téměř půl milionu korun, přičemž jen potřebné stavební práce a nezbytné terénní úpravy stály cca 300 tis. Kč.


Před dvěma lety otevřela Oblastní nemocnice Příbram v areálu na Zdaboři, kde je soustředěna především následná péče, veřejně dostupný, bezbariérový prostor, kde je možné v příjemném prostředí jen tak si odpočinout nebo si i zacvičit. Již tehdy byly úpravy kromě stavebních prací na zpevněných plochách hrazeny ze sponzorských a grantových prostředků.

Zóna zaznamenala sice očekávanou, ale i tak velkou pozitivní odezvu. Podobné místo navíc původně chybělo v obou areálech. Nebylo proto divu, že se z řad zaměstnanců nemocnice začalo velmi brzy ozývat přání, aby obdobný prostor vznikl i v areálu 1, kde je poskytována zejména péče akutní. A tak jsme zase začali oslovovat sponzory a hledali partnera, který by nám druhou relaxační zónu nakreslil.
Podařilo se nám obojí. Stojíme dnes spolu se starostou města Příbrami Mgr. Janem Konvalinkou a dalšími hosty v místě, které se podařilo zrealizovat právě díky partnerům tohoto projektu. Veškeré práce a vybavení byly hrazeny pouze z takto získaných prostředků.
Každá nemocnice žije především medicínou. Ale neméně důležité je pro naše pacienty také empatie našeho personálu, prostředí, v němž během hospitalizace pobývají, možnost být se svými blízkými i mimo samotné „zdi nemocničních pavilonů“. Stejně důležité je pro pacienty, kteří se po prodělané akutní léčbě svých onemocnění nebo některých zákrocích, „učí“ znovu chodit ať už o berlích nebo v chodítkách v reálných podmínkách, absolvovat část aktivit s našimi dobrovolníky při hezkém počasí venku, mít kde posedět se svojí rodinou v pauze mezi ambulantními vyšetřeními.

Obě relaxační zóny jsou veřejně dostupným prostorem a jsou proto k dispozici prakticky všem s jedinou podmínkou – neničit vybavení.
Děkuji všem, kteří se na vzniku druhé relaxační zóny podíleli – našim partnerům z řad sponzorů, našim zaměstnancům, a to i těm, kteří přicházeli se svými nápady nebo díky kterým má část laviček správnou výšku tak, aby na nich mohli bez jakýchkoli problémů posedět i pacienti po totálních endoprotézách.

MUDr. Stanislav Holobrada
ředitel Oblastní nemocnice Příbram
Děkuji všem, kteří se na vzniku druhé …
foto: Stanislav Holobrada - ředitel Oblastní nemocnice Příbram


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: MUDr. Stanislav Holobrada - ředitel Oblastní nemocnice Příbram
autor: MUDr. Stanislav Holobrada

Další články

Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Děti na škole v přírodě potřebovaly záchranku, pravděpodobně se otrávily jídlem Na místo byl přivolán i zdravotnický vůz pro evakuace a mimořádné situace. Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Město Příbram pozemky na Padáku zatím neodkoupí Podle znaleckého posudku mají pozemky hodnotu 5 milionů korun. Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Bikeři již ladí formu na Svatohorský Downtown Ulice Příbrami zaplní již tuto sobotu překážky a jezdci na kolech. Již popáté se … Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Policie již zná příčinu úmrtí mladíka, který zemřel po potyčce a zásahu městských strážníků v Březnici Událost se stala v noci na neděli 1. srpna kolem 2:00. Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 Aquapark by se mohl začít stavět ve třetím kvartálu roku 2022 O rekonstrukci aquaparku budou ještě jednou rozhodovat zastupitelé. V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko V třídění odpadu ve Středočeském kraji bodoval Nový Knín, z nejmenších obcí pak zvítězilo Třebsko Do vítězné trojky mezi většími městy se dostala i Příbram Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Dobrovolníci budou v sobotu uklízet přírodu od odpadků Do celorepublikové výzvy Ukliďme Česko se na Příbramsku zapojí Višňová, Jince, Lazsko … Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Cyklisty bude nutné od léta 2022 objíždět ve vzdálenosti půldruhého metru Řidič měl za nedodržení vzdálenosti podle prvotní sněmovní verze dostat pokutu až … Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Noc literatury odhalí, co se čte v Evropě Ve středu 22. září představí svou novou knihu v příbramském Junior klubu také …
Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Práce na realizaci cyklotrasy z Drkolnova k Novému rybníku a Flusárně pokračují Od začátku září probíhá postupná realizace opatření na nové cyklotrase vedoucí z …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz