15. 10. svátek má Tereza

Nemají televizi a ani jí nechtějí. Místo toho dětem hrají divadlo

24. září 2019   (15:07)
Nemají televizi a ani jí nechtějí. Místo toho dětem hrají divadlo

Ačkoliv se děti v Klubíčku sešly hned po prázdninách, teprve včera se odehrál ten pravý uvítací mejdan


V mateřské škole Klubíčko přivítali včera nový školní rok. Poprvé se sice děti ve školce sešly hned po skončení prázdnin, ale až nyní, o tři týdny později, se na školní zahradě odehrál ten pravý uvítací mejdan.

„Pro mnohé děti je nový školní rok začátkem nových přátelství, zážitků a samozřejmě také zkušeností. Pro naše nejmenší je to především začátek nekonečné zábavy, do které je pestrobarevně zamotáno velké  množství do života potřebných informací,“ uvedla Alena Švejnohová, zástupce ředitelky MŠ Klubíčko.
 
V Klubíčku děti své prožitky ztvárňují malováním, hudbou a divadlem. Ani na včerejším slavnostním odpoledni umění nechybělo. Zahrálo hudební seskupení Accordo. Na programu byl i tanec, to když se děti neudržely a daly všem tak krásně dětsky a bezprostředně na odiv svůj cit pro rytmus.

„Se všemi bezva lidmi, kteří přišli do Klubíčka, jsme strávili příjemné odpoledne,“ dodala Alena Švejnohová.

Ve školce nemají a ani nechtějí mít televizi, raději dětem pravidelně každý týden hrají divadlo, nebo divadlo přijede za dětmi do školky. Pro rozšíření kulturních a společenských návyků navštěvují příbramskou Galerii Františka Drtikola. S kulturním programem jezdí potěšit babičky a dědečky v domově důchodců v Luhu. Jejich motto HROU A UMĚNÍM K POZNÁVÁNÍ SEBE, DRUHÝCH A SVĚTA nejsou jen prázdná slova.

V mateřské škole Klubíčko přivítali včera …
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir foto: Petra PelcováDalší články

Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. Máte v ložnici zrcadlo? Na noc ho zakryjte.. „Setkali jsme se s případy, kdy se lidé museli ze své nemovitosti odstěhovat, protože to tam nedávali,“ říká Lenka Charvátová, která se s manželem zabývá paranormálními jevy 15. října 2019   (20:35) V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk V zásilce banánů přicestoval do příbramského Tesca exotický pavouk Dodavatel přivezl zboží z Mozambiku 15. října 2019   (17:03) Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu Krizový štáb prověřilo cvičení. Jednalo se o požár bytového domu V rámci přípravy na možné vyhlášené krizové stavy či mimořádné události a jejich řešení, jsou většinou jednou ročně předsedou krizového štábu nařízena cvičení. 15. října 2019   (14:32) Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Jiráskovy sady dočasně bez semaforů Rekonstrukce osvětlení by měla být dokončena v nejbližších dnech 15. října 2019   (12:49) Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Pečené kaštany jsou nejen pochoutkou, ale také zdrojem vitamínů Kaštanovník se dožívá i několika set let a dorůstá do velikosti až 30 metrů. 15. října 2019   (11:50) Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku Městské kulturní centrum sídlí v budově Špalíčku V minulém týdnu byla otevřena nová kancelář Městského kulturního centra, které v našem městě funguje od září letošního roku. 15. října 2019   (09:12) Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Mě nikam nevezmou, mám amputované prsty u nohy Bezdomovec Jan přišel o oba rodiče a zůstal sám. Spí venku a je přesvědčen, že kvůli svému handicapu je nezaměstnatelný 15. října 2019   (06:47) Nepřehlédněte Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Afghánec, který jednoho muže pobodal a druhého zabil, byl dopaden Cizí státní příslušník jednu osobu pobodal, druhou zavraždil. 14. října 2019   (19:46) Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Mastnota, špína a zbytky potravin. Hygienici si oběd raději nedali Provozovatel místo spropitného dostal pokutu 14. října 2019   (19:03) Nepřehlédněte Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Nevešel se s návěsem pod most, zablokoval silnici na hodiny Řidič pravděpodobně nerespektoval dopravní značení 14. října 2019   (18:37) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz