26. 10. svátek má Erik
Největšího nepřítele máme v hlavě. Se situací je lepší nebojovat, ale přijmout, radí Alena Zborníková

21. října 2020   (06:22)

S lektorkou z Příbramska pohlédneme na témata týkající se lidské psychiky.


Alena Zborníková, lektorka, konzultantka a koučka z Čimelic již 12let rozvíjí interpersonální dovednosti, propojuje zdánlivě nepropojitelné, mění úhel pohledu, ukazuje v souvislostech a dobíjí energii lidem, kteří potřebují změnit svůj život k lepšímu. Alena pomáhá v seberozvoji a vzdělávání jak jednotlivcům, tak větším skupinám nebo firmám.

Lidé prochází různými životními událostmi. Současná doba je zrychlená, jsou kladeny vyšší nároky a člověk je svým způsobem neustále přehlcený. Aktuální situace ve světě je navíc mnohem náročnější než jindy. Člověk se musí přizpůsobovat mnoha věcem. Změny jsou ale součástí života každého z nás a neměli bychom se jich bát.
Jak zvládat změny v životě? Alena Zborníková radí, abychom nebojovali se skutečnostmi, které se nám dějí, ale naopak situaci jako takovou přijali a postupně začali měnit a adaptovali se.
V hlavě máme současně toho největšího nepřítele. Místo, abychom si říkali věty typu: „To nezvládneš, to nepůjde, to nedáš, nemá to smysl, stejně to nevyjde,“ a další, zkusme si říci například: „Co bych mohl udělat, aby to šlo?“ Lektorka vyzývá, abychom se na vzniklou situaci znovu podívali a položili si otázku: „A co když právě tahle změna je to nejlepší, co se mi mohlo stát?“

Energii, kterou člověk vynakládá na stěžování si, boj, lítost a utápění se v negativních myšlenkách by měl přetvořit na pozitivní přístup. Ten zcela jeho energii přetvoří, bude tak produktivnější a může svůj život změnit k lepšímu. Velmi důležité také je, jak sami se sebou mluvíme. Měli bychom brát zřetel na pozitivní přístup, chválit se a nahradit například slovo „musím“ slovem „chci“.
Od toho, jak se k situaci postavíme, se náš život bude dále odvíjet. Lidé se všeobecně bojí změn. Máme rádi stereotypy, pocit jistoty, cítíme se tak bezpečně. Pokud ale dokážeme vykročit, udělat první krok, tak se nám může protočit celý život.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz
autor: Jana Fedorová

Další články

Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Pochod na Čtyřmezí: Oslava vzniku republiky i motivace k pohybu Setkání na hranici čtyř katastrálních území – Dobříše, Hostomic, Rosovic a Bukové u … Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Jak bude v listopadu? Meteorologové zveřejnili dlouhodobou předpověď Průměrná teplota pro období od 25. října do 21. listopadu je šest stupňů Celsia. … Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Příbramská nemocnice od zítra omezuje návštěvy Důvodem tohoto opatření je zhoršující se situace ohledně onemocnění covid-19. Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Policie šetří pád dívky ze skály u obce Malá Víska Dívka byla s vážnými poraněními letecky přepravena do nemocnice. Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Akce „PIRÁTI“ zpřetrhala distribuci konopí na Příbramsku Snažili se být neviditelní, skrytí, konspirativní – i přesto je kriminalisté v rámci … Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Praktičtí lékaři by měli mít vakcíny proti covidu do konce týdne Zájem o očkování se v posledních dnech v ČR zvyšuje, v pátek bylo podáno téměř 31.000 … V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky V Rožmitále hoří rodinný dům, zasahují čtyři hasičské jednotky Hasiči za pomoci čtyř vodních proudů likvidují jak požár budovy, ale z výškové … AKTUALIZOVÁNO Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Jak chutná káva potmě? Černou kavárnu otevře v Příbrami Kafé lesS Do života se zrakovým omezením vstoupíte 13. listopadu ve Vile Obora. Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Respirátory jsou ode dneška povinné i na pracovištích Dneškem se zároveň zkracuje karanténa nařízená po kontaktu s nakaženým.
Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Přijďte říct, co pro vás můžeme udělat, zve obyvatele nejen Dobříše na společné setkání hejtmanka Pecková Již v úterý 26. října mohou lidé od 17 hodin přijít diskutovat s představiteli …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz