Nejstarší hokejový klub na světě se představí ve čtvrtek v Příbrami
21. srpna 2024 (07:00)
foto: Matt Garies, McGill Athletics / se souhlasem
HC Příbram přivítá v rámci přípravy netradičního soupeře. Ve čtvrtek 22. srpna v 18:00 vyjede na příbramský led kanadský univerzitní tým McGill Redbirds, jehož historie sahá až do roku 1877.
Letní příprava Baníku Příbram jede na plné obrátky. A tým dospělých tradičně prokládá fyzickou dřinu s přípravnými zápasy. Před pěti dny si s chutí zastřílel na ledě pražské Kobry (3:9). Ve čtvrtek ovšem do Příbrami zavítá soupeř z úplně jiného ranku. A nejde pouze o odlišnou výkonnost, ale i naprosto jiné herní pojetí a nasazení.
Na zkušenou a „sehranou“ do Česka totiž vyrazil nejstarší hokejový tým na světě, McGill University Redbirds z kanadského Montrealu. Pojítkem mezi kanadskými mladíky a příbramským Baníkem je Tomáš Hlaváč, odchovanec příbramského hokeje a současně i předseda české asociace univerzitního hokeje (ČAUH). „Oni teď procházejí přestavbou a rozhodli se udělat takový „experience trip“ do České republiky za hokejem. Obrátili se na nás jako univerzitní hokej, jestli bychom jim nemohli udělat hokejový program. Chtěli změřit síly a vyzkoušet si různé úrovně hokeje v České republice, až jsme nakonec vymysleli trojzápas s Kladnem, Příbramí, a nakonec výběrem české univerzitní ligy.
Pro příbramské hokejisty to bude velmi zajímavá konfrontace, neboť kanadský hokej je známý svou tvrdostí a přímočarostí. „Baníku se takový zápas hodí do přípravy, navíc jedná se o trochu netradičního soupeře. Diváci tak budou mít unikátní příležitost vidět něco úplně jiného. Věřím, že si tuto příležitost nenechají ujít a přijdou v hojném počtu,“ doplnil Hlaváč.
Zápas začíná v 18 hodin, vstupné je 50 Kč.
Zápas začíná v 18 hodin, vstupné je 50 Kč.
foto: HC Příbram / se souhlasem
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Tomáš Zikmund poprvé českým šampionem v olympijském triatlonu
•Kapela JELEN poprvé v Příbrami. V pátek 23. srpna se představí v letním kině
•Pozvánka do kina: Vlny jsou biják hollywoodského střihu
Další články
Mistr světa a trenér HC Baník Příbram Radek Bělohlav: Ovládli jsme základní část. Teď potřebujeme diváky
Radek Bělohlav. Mistr světa z roku 1996, trojnásobný mistr extraligy, legenda Sparty a …
ROZHOVOR
Rožmitálský čáp po roce opět přistál na komíně
Rožmitál pod Třemšínem se po roce znovu dočkal svého posla jara. Čáp bílý se na komíně …
ZAJÍMAVOSTI
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky
Sedlčany investovaly 50 milionů korun do rekonstrukce polikliniky. Oprava zahrnovala i …
ZDRAVOTNICTVÍ
Řidičce se udělalo nevolno a u benzínky narazila do kamionu
Přibližně hodinu po poledni ve středu 4. března zasahovali hasiči a záchranáři u …
DOPRAVA
Únor byl teplotně nadprůměrný. Patří k teplejším v historii měření
Letošní únor byl na území České republiky hodnocen jako teplotně normální, přesto …
POČASÍ
Příbram chce slyšet váš hlas: podpořte akční plán služeb 2027
Odbor sociálních věcí a zdravotnictví města Příbram připravuje Akční plán rozvoje …
AKTUÁLNĚ
V květnu nebo červnu půjde k zemi most u Jíloviště. Kraj už vybral zhotovitele za 193 milionů
V průběhu druhého čtvrtletí tohoto roku začne stavba nového mostu přes dálnici D4 u …
DOPRAVA
Příbram chystá levnější jízdné do Prahy. Opozice chce změny u nádraží
Parkovací dům u nádraží se začíná plnit a město už připravuje další kroky, které mají …
POLITIKA
Zákaz sekání o nedělích? Příbram chystá vyhlášku, která změní víkendy
Město Příbram připravuje novou obecně závaznou vyhlášku, která má omezit hlučné …
BLESKOVÁ ZPRÁVA
Slunce vítá novou sezónu v Podbrdském muzeu
S prvními jarními paprsky přichází i nová muzejní sezóna. Podbrdské muzeum v Rožmitále …




