5. 4. svátek má Miroslava

Nejstarší fotbalový klub v regionu nemá finance na výměnu umělého trávníku. Bez dotace bude hřiště pro zápasy nepoužitelné

25. října 2019   (06:21)
Nejstarší fotbalový klub v regionu nemá finance na výměnu umělého trávníku. Bez dotace bude hřiště pro zápasy nepoužitelné

Životnost umělého povrchu fotbalového hřiště skončí v březnu 2020



SK Spartak Příbram je pátý nejstarší fotbalový klub v České republice. Legendární pražská Sparta je jen o rok starší. Oddíl byl založen v roce 1894 a za tu dobu jím prošly tisíce hráčů a stovky trenérů. Navazuje na dlouholetou tradici předválečných klubů SK Horymír, STAR a AFK Horymír. Kluby, které hlavně v první polovině minulého století patřily k předním celkům na Podbrdsku, hrávaly kvalitní fotbal za velkého diváckého zájmu. Kvalitní fotbal se tu hraje i dnes. Prioritou je práce s mládeží, funguje tu fotbalová školka, velká pozornost je věnována přípravkám.

Kromě dvou hřišť s přírodním trávníkem se v roce 2007 podařilo vybudovat hřiště s umělým trávníkem III. generace s osvětlením s mezinárodními rozměry. Město přispělo částkou 1 810 000 korun. Nyní se však blíží konec životnosti umělého trávníku.

„Dostali jsme výjimku na používání umělého povrchu do 11. března 2020. Pokud povrch nevyměníme, nebudeme moci hřiště používat pro zápasy. Je zde daleko větší možnost zranění hráčů,“ uvedl Miroslav Bodnár, tajemník a statutární zástupce SK Spartak Příbram.

Oddíl nedisponuje žádnými vlastními finančními prostředky, rozhodl se proto požádat o dotaci Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Zároveň požádal město Příbram o spolufinancování. Radní města na svém posledním zasedání rozhodli, že projekt podpoří částkou 2 700 000 korun.

Kromě výměny umělého trávníku bude z dotace financována i výstavba hřiště pro nejmenší děti. Celková finanční náročnost akce je 9 milionů korun, z toho na vybudování dětského fotbalového hřiště půjdou dva miliony.

„Dětské hřiště s umělým povrchem bude celé oplocené tak, aby dětem míče neutíkaly a ony se mohly lépe věnovat hře. Jeho součástí bude i osvětlení. Bude ho využívat jak naše fotbalová školka, tak mladší a starší přípravka,“ uvedl Miroslav Bodnár.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mir








Další články

Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Baník B pálil, Příbram skórovala. Z Ostravy veze zasloužené vítězství Příbram si z Ostravy odváží cenné tři body z utkání 21. kola Chance národní ligy. … SPORT Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Kde o velikonočních svátcích nakoupíte a kde seženete léky? Lékárna Oblastní nemocnice Příbram je o velikonočních svátcích uzavřena. Portál … VELIKONOCE I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží I krysy mají svůj den. A možná vás překvapí, proč si ho zaslouží Každý rok 4. dubna patří zvířeti, které většina z nás zná spíš z rychlých stínů u … ZVÍŘATA Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Sýc rousný: úhledný noční lovec horských lesů, kterému kalamitní holiny svědčí Minule jsme se věnovali nejběžnější sově naší krajiny – puštíku obecnému. Tentokrát … POZNÁVÁME BRDY Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Zvrácené peklo v rodině: zneužíval svou i nevlastní dcery, pomáhala i přítelkyně Krajští kriminalisté zahájili trestní stíhání 29letého muže, kterého viní ze závažné … AKTUÁLNĚ Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoční svátky: které tradice přežily dodnes? Velikonoce nejsou jen o volných dnech a dobrotách. Patří mezi nejstarší a … ZAJÍMAVOSTI Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Benzin i nafta stále zdražují i v Příbrami, nejlevněji stále u Silmetu Za benzin Natural 95 zaplatíte tento týden v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 42,50 … AKTUÁLNĚ V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více V březnu na silnicích v Středočeském kraji zemřelo osm lidí, meziročně o tři více Při dopravních nehodách na silnicích ve Středočeském kraji zemřelo v březnu osm lidí, … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tipy na víkend: Velikonoční víkend ve znamení tradic i nejrůznějších specialit Tento víkend se můžete těšit na tradiční hudební večery v restauraci Na Hradbách a … AKTUÁLNĚ
Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Kraj dá téměř 11 milionů korun na provoz záchytek, Příbram dostane čtyři miliony Na provoz protialkoholních záchytných stanic vyhradil Středočeský kraj pro letošní rok …
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz