1. 7. svátek má Jaroslava




Nejpřívětivějším městem pro podnikatele ve středních Čechách byla loni Příbram

7. března 2019   (14:33)
Nejpřívětivějším městem pro podnikatele ve středních Čechách byla loni Příbram

Pro byznys nejlepší Příbram těží především ze zodpovědného a vstřícného přístupu místní radnice.



Nejpřívětivějším městem pro podnikatele ve středních Čechách byla loni Příbram, která tak vystřídala Benešov. Na druhé příčce srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018 skončil Brandýs nad Labem - Stará Boleslav, třetí místo obsadil Benešov. Na tiskové konferenci to oznámili organizátoři výzkumu.

Pro byznys nejlepší Příbram těží především ze zodpovědného a vstřícného přístupu radnice. Loni bronzová Příbram má vysoký počet studentů a učňů v odborném vzdělávání, vysoký podíl firem a také nízké ceny stavebních pozemků, které mohou další podnikatele jedině přilákat, uvedli organizátoři.

V kategorii přístupu veřejné správy zaznamenala Příbram dobré výsledky zejména v ekonomických údajích. Jde například o nejvyšší likviditu, velmi vysoký podíl výdajů věnovaných na veřejnou dopravu nebo velmi nízké náklady na dluhovou službu.

Úspěch ve výzkumu podle starosty Jindřicha Vařeky (ANO) ukazuje minimálně to, že na tom Příbram není, co se týče vztahu k podnikatelům, špatně. "Ve městě se hodně staví, což je vidět i podle stavebního úřadu, a firmy se rozšiřují. Obecně si myslím, že klima pro podnikání v Příbrami je příhodné," řekl Vařeka.

Poukázal však na to, že v posledních letech v Příbrami klesla nezaměstnanost větší měrou, než tomu bylo v jiných městech. "Dokud byla nezaměstnanost 12 procent, tak měli podnikatelé asi větší motivaci, dnes jsme na 3,5 procenta, už se srovnáváme se zbytkem republiky a nemáme tuto konkurenční výhodu větší nabídky lidí," dodal Vařeka.

Brandýs nad Labem dokázal obhájit loňské druhé místo. Středočeské město na Labi boduje v regionu podle výzkumu především vysokým přírůstkem obyvatel, stejně jako jedním z nejvyšších přírůstků ekonomických subjektů. V přístupu veřejné správy stojí za ocenění nejvyšší kapitálové výdaje, radnice rovněž uspěla v testu elektronické komunikace.

Bronzové místo patří Benešovu, který se může pyšnit nízkou dlouhodobou nezaměstnaností, velmi nízkou dluhovou službou a vysokým podílem podnikatelů.
Srovnávací výzkum Město pro byznys již jedenáctým rokem hodnotil podnikatelský potenciál měst a obcí v ČR. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností. Analytici agentury Datank dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií, podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Pořadí vyhodnocuje za jednotlivé kraje a také za celou republiku.​
Nejpřívětivějším městem pro podnikatele ve …

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: ČTK
autor: jap








Další články

Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Každý sedmý řidič chyboval. Policie na Příbramsku teď zaměří kontroly na motorkáře Policisté o uplynulém víkendu prověřili na silnicích Příbramska celkem 208 vozidel. … DOPRAVA Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats Tři finále a tři tituly, to jsou Příbram Bobcats V průběhu dvou víkendů postoupili Příbram Bobcats přes semifinále do finále hned ve … SPORT Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram vstupuje do nové éry chirurgie. Do nemocnice dorazil robotický systém da Vinci Oblastní nemocnice Příbram dosáhla významného milníku ve svém rozvoji. V tomto týdnu … Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Kritická situace v záchranné stanici Hrachov: Kvůli vedrům praská ve švech, od státu přitom nedostala ani korunu Záchranná stanice pro živočichy v Hrachově u Sedlčan, kterou provozuje Ochrana fauny … AKTUÁLNĚ Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Meteorologové změnili výstrahy před počasím. Od července budou přesnější a zaměří se na skutečné dopady Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) spustil od 1. července inovovaný systém výstrah … AKTUÁLNĚ Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Letní odstávka teplé vody v Příbrami. Kdy přesně nebude z kohoutků téct teplá? Energo Příbram oznámilo termín letošní pravidelné letní odstávky centrálního zdroje … AKTUÁLNĚ Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník Vážná nehoda v Březnici: Chodec zakopl na chodníku a padl hlavou na projíždějící autobus, na hřišti přistál vrtulník K nešťastné dopravní nehodě došlo v úterý v podvečer na náměstí v Březnici na … AKTUALIZOVÁNO Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Nový přístup k duševnímu zdraví: Švédsko radí nejdřív přírodu, až pak si dejte léky. Švédsko dlouhodobě patří mezi země, které berou duševní zdraví vážně. Nejen v … LIFESTYLE Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají kvůli počasí některé práce na večerní dobu Středočeští silničáři posouvají některé práce na večerní a noční dobu. Konkrétně jde … AKTUÁLNĚ
Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapech pokračuje oprava silnice na hrázi, řidiči musejí úsek objíždět Na Slapské přehradě pokračuje generální oprava mostu a silnice na hrázi, která začala … AKTUÁLNĚ
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz