Nejlepším hráčem měsíce října ve 2. lize byl vyhlášen příbramský gólman Martin Melichar
6. listopadu 2022 (19:02)
foto: FNL / se souhlasem
Fotbalovému týmu FK Viagem Příbram se v letošní sezoně zatím nadmíru daří. Statistiky potvrzuje i anketa hráč a trenér měsíce, kterou Fortuna Národní Liga každý měsíc zveřejňuje. V září bylo za svou dobrou práci oceněno trenérské duo Tomáš Zápotočný s Markem Niklem. Říjnovou anketu vyhrál pro změnu ochránce příbramské svatyně Martin Melichar.
Příbram s Martinem Melicharem v bráně neprohrála už dvanáct zápasů v řadě a v aktuální sezoně zaznamenala zatím pouhou jednu porážku. Tu utrpěla shodou okolností na začátku srpna v Chrudimi, které se v říjnu taktéž nadmíru dařilo. Za to byl oceněn i chrudimský trenér Radek Kronďák. Jeho tým po sérii 3 výher a 2 remíz vystoupal z dvanácté příčky na pátou s pětibodovým odstupem za první Příbramí.
FK Viagem Příbram se může pochlubit nejmenším počtem porážek v dosavadním průběhu soutěže. Bilanci 7 vítězství a 6 remíz kazí pouze jedna porážka. Na individuálním úspěchu gólmana Melichara má samozřejmě lví podíl kompaktní obrana příbramského týmu, která za 14 kol inkasovala pouhých jedenáct branek. Ve čtyřech říjnových zápasech kapitulovala dokonce jen dvakrát. Melichar udržel čisté konto proti Opavě a Jihlavě.
Dvaadvacetiletý domácí odchovanec má na svém kontě dosud šest zápasů bez obdrženého gólu a patří mu průběžná druhá příčka v této statistice. Nejlépe si zatím vede líšeňský Vajner, který má ještě o dvě nuly víc.
Jaký to rozdíl oproti bídné loňské sezoně, kdy Příbram obsadila až třinácté místo a čisté konto udržela pouze čtyřikrát. Melichar se na jaře vrátil z hostování ve slovenském Trebišově a zatím je nadmíru spokojen. Záda mu z pozice záložního brankáře kryje Václav Smrkovský, se kterým si náramně sedí. Předsezonním cílem Melichara bylo deset zápasů bez obdrženého gólu. Zatím je na dobré cestě.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Příbram porazila Jihlavu 3:0 a zůstává v čele druhé ligy
•Příbram jde do čela druhé ligy. Tři body v Opavě zajistil Wágner z penalty
•David Surmaj: Chci ukázat Romům cestu a postoupit s Příbramí do ligy
Další články
Kdo může za drahé nemovitosti? A může za to vůbec někdo?
Poslední dobou člověk slyší jednu větu skoro na každém kroku: „Ty ceny nemovitostí …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Tipy na víkend: Příbram zaplaví horníci z Čech i zahraničí
Na tento víkend připadá jedna z nejvýznamnějších akcí roku - 30. Setkání hornických …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami startují Hornické slavnosti. Páteční koncerty zdarma, večer malá hornická paráda
Příbram v pátek 12. června po deseti letech znovu přivítá Hornické slavnosti. Město …
KULTURA
Městu dochází trpělivost. U Pátého hamru vyrostla černá skládka, popelnice ukryly další překvapení
Nejen Příbram trápí černé skládky. Nelegální černou skládku v přírodě a popelnice plné …
FOTO
Most přes dálnici u Jíloviště půjde o víkendu k zemi
Most přes dálnici D4 u Jíloviště se bude bourat a na jeho místě vyroste nový. Důvodem …
AKTUÁLNĚ
Z Pičína do Řitky: Pikantní pochod roku láká na 31 kilometrů recese i trasu pro kočárky
Legendární pochod s originálním názvem je zpět! Už v sobotu 13. června odstartuje 8. …
TIP NA VÝLET
Jinecké slavnosti 2026: Anna K., Turbo a skvělá atmosféra
Jince se chystají na jednu z největších akcí roku. Jinecké slavnosti 2026 ovládnou v …
KULTURA
Pohonné hmoty v Příbrami: Benzin za týden zlevnil až o korunu, nafta zůstává téměř beze změny
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 38,99 Kč do 40,90 Kč …
DOPRAVA
Čeká nás mokrý čtvrtek i pátek. Zlepšení dorazí až v neděli
Deštivé počasí, jak předpovídali meteorologové, už drazilo. Počasí bude nejen ve …
Eduarts v centru Příbrami: místo, kde děti rostou s jistotou a radostí z učení
Každý rodič si přeje, aby jeho dítě zvládalo školu, objevilo, co ho baví, a cítilo se …
KOMERČNÍ SDĚLENÍ




