11. 4. svátek má Izabela

Nejen vodouch bydlí ve vodě

2. října 2019   (15:52)
Dalších 7 fotografií v galeriiNejen vodouch bydlí ve vodě

Sobotní rodinný den na Litavce byl tentokrát o vodě. Nechyběly ani živé ukázky některých zástupců vodní živočišné říše



Spolek DaR (Děti a Rodiče) si na tuto sobotu připravil další rodinnou akci. Tentokrát byla o vodě. Děti si ji přiblížily z mnoha různých úhlů pohledu. Poznaly, co pro nás a vše živé voda vlastně znamená. Kde všude je obsažena. Co se s ní děje v průběhu času a čeho je důležitou součástí.

Staly se na chvilku zvířetem a na zábavně-naučné stezce o sobě vypátraly zajímavé informace, které jim postupně odhalily, kdo vlastně jsou a jak s jejich životem souvisí právě voda. My jsme se stali vodouchem. Jedovatým pavoukem, který žije, loví a rozmnožuje se pod vodou, ačkoliv nemá žábry. Ve své vzduchové bublině vydrží pod hladinou i několik měsíců.

Mgr. David Fischer, zoolog Hornického muzea Příbram, malým i velkým ukázal, jak zoologové loví ryby a několik jich z Litavky také vylovil. Nechyběly ani živé ukázky některých zástupců vodní živočišné říše. Děti se na vlastní oči například přesvědčily, jak dlouhé má sumec fousy.

Zuzana Spálenská, jedna ze zakladatelek příbramského Montessori klubu, řekla: „Ideál je budovat Montessori v přírodě a vracet se do klubu/školy k pomůckám.“ Včera děti měly pomůcky přímo v lesoparku mezi stromy. Zkoumaly, bádaly a hrály si na čerstvém vzduchu. Učily se, ani nevěděly jak.
Spolek DaR (Děti a Rodiče) si na tuto sobotu …

Fotogalerie

Nejen vodouch bydlí ve vodě (1) Nejen vodouch bydlí ve vodě (2) Nejen vodouch bydlí ve vodě (3) Nejen vodouch bydlí ve vodě (4) Nejen vodouch bydlí ve vodě (5) Nejen vodouch bydlí ve vodě (6) Nejen vodouch bydlí ve vodě (7)

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: mir








Další články

Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Z Masarykova letního sídla bude luxusní resort. Zámek Hluboš láká i drobné investory Historický zámek v Hluboši, kde trávil léta prezident Tomáš Garrigue Masaryk, čeká … ZAJÍMAVOSTI Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Speed Marathon se blíží. Na Příbramsku lidé navrhli desítky rizikových míst Celostátní akce Speed Marathon, během níž policie po dobu 24 hodin kontroluje … DOPRAVA Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Příbram zahájila turistickou sezonu. Nabízí slevy i komentovanou vycházku po stopách minulosti Tento víkend patří v Příbrami turistice, historii i společenskému dění. V sobotu 11. a … AKTUÁLNĚ Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté učili děti základní pravidla pro bezpečný přechod komunikace Policisté se v uplynulých dnech zaměřili na bezpečnost u přechodů pro chodce, a to … AKTUÁLNĚ Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní sezóna na nové D4: sypače najezdily téměř 40 tisíc kilometrů Zimní údržba nové dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem byla pro tým Via Salis Operations … DOPRAVA Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Malý, ale neohrožený. To je kulíšek nejmenší Je nejmenší, ale zároveň nejodvážnější a možná i nejdrzejší sovou. Ano, řeč je o … POZNÁVÁME BRDY Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho soustrojí opět v plné síle Vodní elektrárna Slapy je po roční odstávce jednoho ze tří soustrojí opět v plné síle. … NEPŘEHLÉDNĚTE Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Příbram brzdí opravy: asfalt mizí z trhu a dodavatelé chtějí víc peněz Růst cen ropy a dalších komodit začíná dopadat i na Příbram. Město v posledních … AKTUÁLNĚ Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tipy na víkend: Zahájení sezóny pro turisty i milovníky motorových vozidel! Tento víkend, konkrétně v sobotu 11. dubna, bude v Příbrami oficiálně zahájena … KULTURA
Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše Na silnici nad Věšínem skončilo auto na střeše V pátek 10. dubna dopoledne vyjížděli záchranáři k nahlášené nehodě v katastru obce … FOTOGALERIE
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz