15. 8. svátek má Hana

Nejen přemnožení holubi trápí obyvatele náměstí 17. listopadu

26. července 2019   (06:19)
Nejen přemnožení holubi trápí obyvatele náměstí 17. listopadu

Kromě holubího trusu trápí obyvatele příbramského náměstí i nevzhledně vystavené zboží místních prodejcůOpuštěné chátrající objekty, černý výlep plakátů, „podpisy“ sprejerů, vraky aut, staré plechové garáže. Výčtem věcí, které hyzdí město Příbram, bychom mohli směle pokračovat. Zatímco například likvidace ruin je vždy během na dlouhou trať, jsou i záležitosti, které lze jednou provždy vyřešit vhodnou úpravou městské vyhlášky. Jaké podněty od občanů řeší aktuálně starosta města Příbrami?
 
Nevhodné umístění prezentovaného zboží na náměstí 17. listopadu
Občané města Příbrami upozorňují na nevhodné umístění zboží u vietnamské prodejny na náměstí 17. listopadu. Oděvy jsou nevzhledně zavěšené na tyčích nad výlohami a hyzdí tak příbramské náměstí.
 
„Prostory jsme prověřili, a to jak přímo na místě, tak i s ohledem na vyhlášky a zákonné úpravy. Nelze konstatovat, že je porušována jakákoli zákonná úprava ve smyslu záboru veřejného prostranství a nejedená se ani o zvláštní užívání místní komunikace. Naše město nedisponuje prozatím vyhláškou, která by upravovala vzhled a umístění prezentovaného zboží v bezprostřední blízkosti prodejen. Váš podnět shledávám jako podnětný a zadám k prověření na Odbor práva a veřejných zakázek možnost úpravy městské vyhlášky ve shora uvedeném smyslu,“ reaguje na podnět Mgr. Jan Konvalinka, starosta města Příbrami.
 
Visící prádlo na balkonech směřujících k náměstí 17. listopadu
Starosta města nedávno řešil i dotaz občana Příbrami, zda je povoleno věšet prádlo na balkony (klasicky na šňůry), které směřují na náměstí 17. listopadu.
 
„Nepodařilo se dohledat žádnou obecně závaznou vyhlášku města, která by obsahovala zákaz věšení prádla, ani v platné legislativě nebyl tento zákaz dohledán. Tuto úpravu v dřívějších dobách mohly obsahovat domovní řády, které však v současnosti nejsou právním režimem regulovány. Je možné, že jednotlivá společenství vlastníků si přijala vlastní úpravu,“ uvádí Jan Konvalinka.
 
Přemnožení holubi a všudypřítomný holubí trus
Obyvatelka téhož náměstí si posteskla, že po opravě střechy domu, kde holubi původně hnízdili, si nyní hledají nová místa a snaží se zahnízdit na jejím balkoně. Trusem ničí rašící květiny v truhlících a znečišťují balkon. Navrhuje, aby byl počet holubů regulován například zákazem jejich krmení.

Krmení holubů není zakázáno zákonem a nelze zakázat obecně závaznou vyhláškou či nařízením obce (jak na veřejném prostranství, tak mimo něj). Takový pokus v Příbrami na veřejném prostranství byl - vyhláškou bylo zakázáno krmení. Toto však bylo shledáno ministerstvem vnitra jako nezákonné. I přesto, že zde sice nezákonně byl upraven zákaz krmení, nebylo v silách městské policie toto nějakým způsobem sankcionovat. Jistá cesta, která by mohla přicházet v úvahu (dle vyhodnocení konkrétní situace) je možnost případného přestupku na úseku veřejného pořádku - znečištění veřejného prostranství. Vlastní zabránění hnízdění na nemovitosti (stavbě) je v kompetenci jednotlivých vlastníků staveb,“ uvádí Jan Konvalinka.

Co podle vás nejvíce hyzdí naše město?


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mir

Další články

Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Hasiči vyjížděli k dopravní nehodě na dálnici D4. Během několika okamžiků došlo k další Jedna nehoda se obešla bez zranění, při druhé skončily tři osoby v nemocnici. 14. srpna 2020   (21:17) Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Záviš v Dobříši, Divokej Bill v Chlumci: Open air akce jsou stále na programu Počasí letním festivalům a koncertům doposud celkem přálo. Některé akce se ale ruší. 14. srpna 2020   (18:20) Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Špičkoví jezdci na skateboardu se předvedou v Příbrami Reprezentační tým České republiky ve skateboardingu vyrazil na exhibiční turné. V neděli 23. srpna uvidíme tricky vrcholových sportovců i v Příbrami. Na programu je také soutěžní klání pro místní skateboardisty a workshop. 14. srpna 2020   (14:55) Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější Meteorologové zpřísnili varování: Bouřky budou mnohem intenzivnější V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů V obvodu Příbram jde do senátních voleb osm kandidátů ANO na Příbramsku nenasadilo žádného kandidáta. 14. srpna 2020   (12:23) Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Ředitelé škol dostanou od ministerstva manuály pro chod výuky Školy by měly od 1. září podle dřívějšího vyjádření ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha fungovat "jak nejnormálněji to půjde", opakovat už se nemá jarní scénář, kdy ze dne na den byly školy uzavřeny. 14. srpna 2020   (10:37) Triatlon omezí o víkendu dopravu, MHD se uzavírky netýkají Triatlon omezí o víkendu dopravu, MHD se uzavírky netýkají O víkendu 15. a 16. srpna se v Příbrami uskuteční nejen mistrovství republiky na olympijských tratích, ale také atraktivní závod tříčlenných štafet. Závod přinese dopravní omezení. 14. srpna 2020   (08:54) Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Ve čtvrtek přibylo v ČR 330 případů covidu, nejvíc od 3. dubna. Na Příbramsku jsou případy rozptýlené a není ohnisko, říkají hygienici Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Věřící oslaví o víkendu nanebevzetí Panny Marie na Svaté Hoře Na mnoha místech v českých diecézích se o víkendu uskuteční mariánské slavnosti. Věřící slaví nanebevzetí Panny Marie, jeden z nejvýznamnějších mariánských svátků. Velké slavnosti se konají také na Svaté Hoře. 13. srpna 2020   (19:06)
V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V mrazáku prošlé pečivo a párky, znečištěné a zaprášené podlahy. Hygienici zasahovali v kempu na Podskalí V občerstvení byl okamžitě pozastaven výkon činnosti. 13. srpna 2020   (15:46)
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz