14. 10. svátek má Agáta

Nejen přemnožení holubi trápí obyvatele náměstí 17. listopadu

26. července 2019   (06:19)
Nejen přemnožení holubi trápí obyvatele náměstí 17. listopadu

Kromě holubího trusu trápí obyvatele příbramského náměstí i nevzhledně vystavené zboží místních prodejců


Opuštěné chátrající objekty, černý výlep plakátů, „podpisy“ sprejerů, vraky aut, staré plechové garáže. Výčtem věcí, které hyzdí město Příbram, bychom mohli směle pokračovat. Zatímco například likvidace ruin je vždy během na dlouhou trať, jsou i záležitosti, které lze jednou provždy vyřešit vhodnou úpravou městské vyhlášky. Jaké podněty od občanů řeší aktuálně starosta města Příbrami?
 
Nevhodné umístění prezentovaného zboží na náměstí 17. listopadu
Občané města Příbrami upozorňují na nevhodné umístění zboží u vietnamské prodejny na náměstí 17. listopadu. Oděvy jsou nevzhledně zavěšené na tyčích nad výlohami a hyzdí tak příbramské náměstí.
 
„Prostory jsme prověřili, a to jak přímo na místě, tak i s ohledem na vyhlášky a zákonné úpravy. Nelze konstatovat, že je porušována jakákoli zákonná úprava ve smyslu záboru veřejného prostranství a nejedená se ani o zvláštní užívání místní komunikace. Naše město nedisponuje prozatím vyhláškou, která by upravovala vzhled a umístění prezentovaného zboží v bezprostřední blízkosti prodejen. Váš podnět shledávám jako podnětný a zadám k prověření na Odbor práva a veřejných zakázek možnost úpravy městské vyhlášky ve shora uvedeném smyslu,“ reaguje na podnět Mgr. Jan Konvalinka, starosta města Příbrami.
 
Visící prádlo na balkonech směřujících k náměstí 17. listopadu
Starosta města nedávno řešil i dotaz občana Příbrami, zda je povoleno věšet prádlo na balkony (klasicky na šňůry), které směřují na náměstí 17. listopadu.
 
„Nepodařilo se dohledat žádnou obecně závaznou vyhlášku města, která by obsahovala zákaz věšení prádla, ani v platné legislativě nebyl tento zákaz dohledán. Tuto úpravu v dřívějších dobách mohly obsahovat domovní řády, které však v současnosti nejsou právním režimem regulovány. Je možné, že jednotlivá společenství vlastníků si přijala vlastní úpravu,“ uvádí Jan Konvalinka.
 
Přemnožení holubi a všudypřítomný holubí trus
Obyvatelka téhož náměstí si posteskla, že po opravě střechy domu, kde holubi původně hnízdili, si nyní hledají nová místa a snaží se zahnízdit na jejím balkoně. Trusem ničí rašící květiny v truhlících a znečišťují balkon. Navrhuje, aby byl počet holubů regulován například zákazem jejich krmení.

Krmení holubů není zakázáno zákonem a nelze zakázat obecně závaznou vyhláškou či nařízením obce (jak na veřejném prostranství, tak mimo něj). Takový pokus v Příbrami na veřejném prostranství byl - vyhláškou bylo zakázáno krmení. Toto však bylo shledáno ministerstvem vnitra jako nezákonné. I přesto, že zde sice nezákonně byl upraven zákaz krmení, nebylo v silách městské policie toto nějakým způsobem sankcionovat. Jistá cesta, která by mohla přicházet v úvahu (dle vyhodnocení konkrétní situace) je možnost případného přestupku na úseku veřejného pořádku - znečištění veřejného prostranství. Vlastní zabránění hnízdění na nemovitosti (stavbě) je v kompetenci jednotlivých vlastníků staveb,“ uvádí Jan Konvalinka.

Co podle vás nejvíce hyzdí naše město?


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Nevidomý masér: Při vážné autonehodě přišel o zrak, chuť i čich. Chuť do života ale neztratil Zatímco spousta lidí by to psychicky nezvládla, Jiří Oktábec se s nepřízní osudu dokázal obdivuhodně vyrovnat a úsměv z tváře mu nikdy nezmizel. 14. října 2019   (06:16) Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Smetanka lékařská: Bylinka na rakovinu, která roste všude Nyní je vhodná doba pro sběr pampeliškového kořene 13. října 2019   (19:01) Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Huť Barbora se pravděpodobně dostaví z Norských fondů Na huť se přijeli podívat odborníci z Norska. „Když viděli, že se na Příbramsku o technické památky umíme postarat, dali našemu projektu zelenou,“ uvedl RSDr. Josef Hála 13. října 2019   (15:28) V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného V Novém rybníce plavalo zhruba 7 metráků lína obecného Z dvaceti nasazených kaprů jich zbyla zhruba polovina 13. října 2019   (11:40) Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Rostou. Sezona houbaření není u konce, lidé stále nosí plné koše Houby stále rostou ve velkém, a pokud nepřijdou v příštích dnech mrazivá rána, můžeme se ještě těšit na plné košíky. 13. října 2019   (08:33) Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Opětovné zavedení střeleb z minometů zachrání brdská vřesoviště Střelby z minometů podpořila i Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky. Současný způsob užívání posádkového cvičiště neumožňuje dostatečné narušení povrchu pro zachování vřesoviště 13. října 2019   (06:45) V Příbrami teklo víno proudem V Příbrami teklo víno proudem Organizátoři Vinného koštu o přeložení akce na jiný termín neuvažovali. 12. října 2019   (19:58) Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše Dopravní nehoda uzavřela dálnici D4, jedno z vozidel skončilo na střeše V místě se tvořily několikakilometrové kolony 12. října 2019   (17:43) Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Hasiči se museli slaňovat ke zraněnému horolezci Adrenalinový zážitek má za sebou skupina horolezců 12. října 2019   (15:32) Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Zfetovaný řidič pod vlivem pervitinu při zběsilé jízdě naboural do několika aut. Nakonec atakoval vůz městské policie Policejní akce skončila v objektu příbramského „Křižáku.“ 12. října 2019   (11:58) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz