24. 8. svátek má Bartoloměj

Nejen přemnožení holubi trápí obyvatele náměstí 17. listopadu

26. července 2019   (06:19)
Nejen přemnožení holubi trápí obyvatele náměstí 17. listopadu

Kromě holubího trusu trápí obyvatele příbramského náměstí i nevzhledně vystavené zboží místních prodejců


Opuštěné chátrající objekty, černý výlep plakátů, „podpisy“ sprejerů, vraky aut, staré plechové garáže. Výčtem věcí, které hyzdí město Příbram, bychom mohli směle pokračovat. Zatímco například likvidace ruin je vždy během na dlouhou trať, jsou i záležitosti, které lze jednou provždy vyřešit vhodnou úpravou městské vyhlášky. Jaké podněty od občanů řeší aktuálně starosta města Příbrami?
 
Nevhodné umístění prezentovaného zboží na náměstí 17. listopadu
Občané města Příbrami upozorňují na nevhodné umístění zboží u vietnamské prodejny na náměstí 17. listopadu. Oděvy jsou nevzhledně zavěšené na tyčích nad výlohami a hyzdí tak příbramské náměstí.
 
„Prostory jsme prověřili, a to jak přímo na místě, tak i s ohledem na vyhlášky a zákonné úpravy. Nelze konstatovat, že je porušována jakákoli zákonná úprava ve smyslu záboru veřejného prostranství a nejedená se ani o zvláštní užívání místní komunikace. Naše město nedisponuje prozatím vyhláškou, která by upravovala vzhled a umístění prezentovaného zboží v bezprostřední blízkosti prodejen. Váš podnět shledávám jako podnětný a zadám k prověření na Odbor práva a veřejných zakázek možnost úpravy městské vyhlášky ve shora uvedeném smyslu,“ reaguje na podnět Mgr. Jan Konvalinka, starosta města Příbrami.
 
Visící prádlo na balkonech směřujících k náměstí 17. listopadu
Starosta města nedávno řešil i dotaz občana Příbrami, zda je povoleno věšet prádlo na balkony (klasicky na šňůry), které směřují na náměstí 17. listopadu.
 
„Nepodařilo se dohledat žádnou obecně závaznou vyhlášku města, která by obsahovala zákaz věšení prádla, ani v platné legislativě nebyl tento zákaz dohledán. Tuto úpravu v dřívějších dobách mohly obsahovat domovní řády, které však v současnosti nejsou právním režimem regulovány. Je možné, že jednotlivá společenství vlastníků si přijala vlastní úpravu,“ uvádí Jan Konvalinka.
 
Přemnožení holubi a všudypřítomný holubí trus
Obyvatelka téhož náměstí si posteskla, že po opravě střechy domu, kde holubi původně hnízdili, si nyní hledají nová místa a snaží se zahnízdit na jejím balkoně. Trusem ničí rašící květiny v truhlících a znečišťují balkon. Navrhuje, aby byl počet holubů regulován například zákazem jejich krmení.

Krmení holubů není zakázáno zákonem a nelze zakázat obecně závaznou vyhláškou či nařízením obce (jak na veřejném prostranství, tak mimo něj). Takový pokus v Příbrami na veřejném prostranství byl - vyhláškou bylo zakázáno krmení. Toto však bylo shledáno ministerstvem vnitra jako nezákonné. I přesto, že zde sice nezákonně byl upraven zákaz krmení, nebylo v silách městské policie toto nějakým způsobem sankcionovat. Jistá cesta, která by mohla přicházet v úvahu (dle vyhodnocení konkrétní situace) je možnost případného přestupku na úseku veřejného pořádku - znečištění veřejného prostranství. Vlastní zabránění hnízdění na nemovitosti (stavbě) je v kompetenci jednotlivých vlastníků staveb,“ uvádí Jan Konvalinka.

Co podle vás nejvíce hyzdí naše město?


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů Možnost uzavřít registrované partnerství využilo i několik příbramských párů V Příbrami dodnes uzavřelo registrované partnerství celkem šest párů. Jeden mužský a pět ženských 24. srpna 2019   (07:16) Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Příbramský soud poslal do vazby agresora, který vyhrožoval zabitím Obviněnému hrozí až tři roky ve vězení 23. srpna 2019   (18:33) Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Policisté se u Nového rybníka zaměřili na cyklisty Při preventivní akci “Na kole jen s přilbou“ policisté kontrolovali mimo jiné i povinné vybavení kola 23. srpna 2019   (15:33) Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Co s blížícím se víkendem? Rádi vám poradíme Pokud si nevyberete žádnou z akcí, můžete si alespoň užít příjemně letního počasí 23. srpna 2019   (13:38) Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Na pondělí 26. srpna je v plánu překop Balbínovy ulice Práce budou probíhat za provozu, omezena bude pouze autobusová doprava 23. srpna 2019   (11:12) Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Obviněnému z vraždy hrozí dvacet let ve vězení nebo i výjimečný trest Krajské státní zastupitelství tento týden podalo k soudu obžalobu 23. srpna 2019   (08:30) Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Novák je plný ryb. To čistotě vody nepřidá Pravidelné výlovy, vysazení čisticích rostlin a zvýšení průtoku vody. To vše by mělo zkvalitnit vodu v Novém rybníce 23. srpna 2019   (06:08) Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Kvalita vody ve středočeských koupalištích zůstává dobrá Nejhorší kvalita vody je v Pilském rybníku na Příbramsku 22. srpna 2019   (18:35) Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Na Evropské byl sražen motorkář, doprava v místě kolabuje Počítejte se zdržením 22. srpna 2019   (16:00) Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Na jih bez objížďky. Most na Strakonické je již průjezdný Uzavírka měla původně trvat zhruba o měsíc déle. 22. srpna 2019   (14:45)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz