18. 1. svátek má Vladislav
Nejen přemnožení holubi trápí obyvatele náměstí 17. listopadu

26. července 2019   (06:19)
Nejen přemnožení holubi trápí obyvatele náměstí 17. listopadu

Kromě holubího trusu trápí obyvatele příbramského náměstí i nevzhledně vystavené zboží místních prodejců


Opuštěné chátrající objekty, černý výlep plakátů, „podpisy“ sprejerů, vraky aut, staré plechové garáže. Výčtem věcí, které hyzdí město Příbram, bychom mohli směle pokračovat. Zatímco například likvidace ruin je vždy během na dlouhou trať, jsou i záležitosti, které lze jednou provždy vyřešit vhodnou úpravou městské vyhlášky. Jaké podněty od občanů řeší aktuálně starosta města Příbrami?
 
Nevhodné umístění prezentovaného zboží na náměstí 17. listopadu
Občané města Příbrami upozorňují na nevhodné umístění zboží u vietnamské prodejny na náměstí 17. listopadu. Oděvy jsou nevzhledně zavěšené na tyčích nad výlohami a hyzdí tak příbramské náměstí.
 
„Prostory jsme prověřili, a to jak přímo na místě, tak i s ohledem na vyhlášky a zákonné úpravy. Nelze konstatovat, že je porušována jakákoli zákonná úprava ve smyslu záboru veřejného prostranství a nejedená se ani o zvláštní užívání místní komunikace. Naše město nedisponuje prozatím vyhláškou, která by upravovala vzhled a umístění prezentovaného zboží v bezprostřední blízkosti prodejen. Váš podnět shledávám jako podnětný a zadám k prověření na Odbor práva a veřejných zakázek možnost úpravy městské vyhlášky ve shora uvedeném smyslu,“ reaguje na podnět Mgr. Jan Konvalinka, starosta města Příbrami.
 
Visící prádlo na balkonech směřujících k náměstí 17. listopadu
Starosta města nedávno řešil i dotaz občana Příbrami, zda je povoleno věšet prádlo na balkony (klasicky na šňůry), které směřují na náměstí 17. listopadu.
 
„Nepodařilo se dohledat žádnou obecně závaznou vyhlášku města, která by obsahovala zákaz věšení prádla, ani v platné legislativě nebyl tento zákaz dohledán. Tuto úpravu v dřívějších dobách mohly obsahovat domovní řády, které však v současnosti nejsou právním režimem regulovány. Je možné, že jednotlivá společenství vlastníků si přijala vlastní úpravu,“ uvádí Jan Konvalinka.
 
Přemnožení holubi a všudypřítomný holubí trus
Obyvatelka téhož náměstí si posteskla, že po opravě střechy domu, kde holubi původně hnízdili, si nyní hledají nová místa a snaží se zahnízdit na jejím balkoně. Trusem ničí rašící květiny v truhlících a znečišťují balkon. Navrhuje, aby byl počet holubů regulován například zákazem jejich krmení.

Krmení holubů není zakázáno zákonem a nelze zakázat obecně závaznou vyhláškou či nařízením obce (jak na veřejném prostranství, tak mimo něj). Takový pokus v Příbrami na veřejném prostranství byl - vyhláškou bylo zakázáno krmení. Toto však bylo shledáno ministerstvem vnitra jako nezákonné. I přesto, že zde sice nezákonně byl upraven zákaz krmení, nebylo v silách městské policie toto nějakým způsobem sankcionovat. Jistá cesta, která by mohla přicházet v úvahu (dle vyhodnocení konkrétní situace) je možnost případného přestupku na úseku veřejného pořádku - znečištění veřejného prostranství. Vlastní zabránění hnízdění na nemovitosti (stavbě) je v kompetenci jednotlivých vlastníků staveb,“ uvádí Jan Konvalinka.

Co podle vás nejvíce hyzdí naše město?


 

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: pribram.cz

autor: mirDalší články

Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09) Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Na výjezdu z Příbrami havarovaly dva vozy, nehoda si vyžádala čtyři zraněné osoby Policisté silnici obousměrně uzavřeli. 17. ledna 2020   (19:46) Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Meteorologové varují: Ledovka pokryje silnice, očekávejte komplikace v dopravě Kvůli mrznoucímu dešti bude v sobotu ledovka 17. ledna 2020   (17:21) Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Hasiči likvidovali požár auta, mezitím byli okradeni Dosud neznámý pachatel využil nestřeženého momentu a okradl příbramské hasiče. 17. ledna 2020   (17:20) Nepřehlédněte Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení Video: Soud uvalil vazbu na muže, který střílel po autech. Hrozí mu 20 let vězení K uvalení vazby byly dva důvody ze tří možných. 17. ledna 2020   (13:17) NepřehlédněteKodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz