Nejdelší část obchvatu Příbrami má pravomocné územní rozhodnutí
Nepřehlédněte
26. října 2020 (11:13)
foto: pribram.cz
Středočeský krajský úřad zamítl odvolání a potvrdil předchozí rozhodnutí stavebního úřadu.
Nejdelší část budoucího jihovýchodního obchvatu Příbrami mezi Bohutínem a Brodem získala pravomocné územní rozhodnutí. Středočeský krajský úřad zamítl odvolání a potvrdil předchozí rozhodnutí stavebního úřadu. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) chce se stavbou 5,6 kilometru dlouhé silnice začít v roce 2022.
Stavební úřad vydal územní rozhodnutí k takzvané druhé části obchvatu letos v lednu. Rozhodnutí napadlo sedm subjektů, mimo jiné zahrádkářská organizace Příbram-Zdaboř. Spis tak dostali na stůl krajští úředníci, kteří odvolání zamítli. V postupu stavebního úřadu ani napadeném rozhodnutí nezjistili vady, které by odůvodňovaly jeho zrušení nebo změnu. Proti rozhodnutí se podle správního řádu již nelze dál odvolat. ŘSD tak může pracovat na dokumentaci pro stavební povolení.
Stavba desetikilometrového obchvatu Příbrami byla plánovaná už před rokem 1989. Rozdělena je do tří úseků, druhá část mezi Bohutínem a Brodem byla doporučena k výstavbě dříve než zbylé dva úseky. "Jihovýchodní obchvat Příbrami (2. část) má pravomocné územní rozhodnutí a příprava této důležité silniční stavby tedy může pokračovat. Její zahájení předpokládáme v roce 2022," uvedlo dnes ŘSD na twitteru.
Plánovaná trasa má své kritiky, obyvatelé části Zdaboř se obávají hluku a zhoršení kvality bydlení. Na veřejném projednání kritizovali výškové umístění stavby, někteří mluvili o frašce či mrhání penězi. Lidé z Březových Hor naopak na novou silnici netrpělivě čekají. Obchvat jim má ulevit od nadměrné dopravy, a jsou tudíž proti každé změně projektu, která by mohla stavbu zdržet.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
ČTK_Jakub Pečenka
ČTK_Jakub Pečenka
autor: Jakub Pečenka
Další články
Policie prověřuje nález mrtvého novorozeněte v Martinicích
V Martinicích na Březnicku se kriminalisté zabývají případem nalezeného těla …
AKTUÁLNĚ
V Příbrami odhalí pamětní desku fotografovi Františku Drtikolovi
Světově uznávaný fotograf František Drtikol bude mít v rodné Příbrami novou pamětní …
Začínají nominace do ankety Sportovec Příbramska 2025
Úspěchy sportovců z Příbramska za rok 2025 dostanou opět svou pozornost. Město Příbram …
Pohyb na tenkém ledě může být velkým rizikem
Silné mrazy lákají k zimním radovánkám, mezi které patří i bruslení a pohyb na …
Středočeský kraj chystá investice za miliardy. Velké změny čekají i Příbram
Středočeský kraj plánuje v roce 2026 rozsáhlé investice napříč sociální oblastí, …
ŘSD bude příští rok pokračovat v dostavbě Pražského okruhu i středočeské D7
Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) plánuje v roce 2026 ve Středočeském kraji několik …
Na silnici u Dubence havarovala dvě auta
V úterý před 15. hodinou se stala dopravní nehoda u Dubence na silnici I/18.
Bezdomovci se mohou ve středočeských městech ohřát v noclehárně nebo ve stanu
Lidé bez domova se mohou ve středočeských městech ohřát třeba v noclehárně, ve …
Mrazivé ráno a mrtvá baterie? Strážníci v Příbrami auto nastartují pomocí startovacího boxu
Zimní mrazy a dlouhé stání dokážou potrápit i jinak spolehlivé auto. Slabá nebo vybitá …
AKTUÁLNĚ
Lidí s respiračními nemocemi ve Středočeském kraji přibylo. Nejvíce nemocných je mezi dětmi do pěti let
Lidí s respiračními chorobami včetně chřipky ve Středočeském kraji přibylo. Nemocnost …





