31. 7. svátek má Ignác
Nejčastější příčiny dopravních nehod v ČR

5. května 2020   (14:07)
Nejčastější příčiny dopravních nehod v ČR

Každoročně se v tuzemsku stane více než 100 000 dopravních nehod. Některé z nich končí smrtelně. Ročně na následky autonehody zemře kolem 600 lidí. Chraňte sebe i své blízké a vyhněte se nejčastějším příčinám dopravních nehod. Jejich seznam naleznete v článku.


Škody kryje povinné ručení
 
Škody vzniklé při neúmyslně zaviněných dopravních nehodách se hradí z povinného ručení, správněji z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Musí jej mít sjednané každé vozidlo, které stojí nebo jezdí po dopravní komunikaci. Povinné ručení si můžete sjednat na různou výši pojistných limitů pro materiální i zdravotní škody. Finální cena, doplňková připojištění a další služby se pak u jednotlivých pojišťoven liší. Při výběru vám pomohou webové stránky pojišťoven pro povinné ručení – kalkulace pojistky je na nich rychlá a snadná.

Příčiny dopravních nehod
 
Obecně je za většinou českých dopravních nehod nepozornost řidiče nebo jeho nesprávný způsob jízdy. Za tragickými dopravními nehodami v ČR způsobenými motoristy stojí zejména nepřiměřená rychlost, nedání přednosti a nesprávné předjíždění. Existují však i méně závažné nehody a jejich příčiny – přesto se raději těmto situacím snažte předejít:
  • Nevěnování se řízení vozidla (např. používání telefonu, nastavování navigace, komunikace s osobou na zadním sedadle),
  • nesprávné otáčení či couvání,
  • nedodržení bezpečné vzdálenosti mezi vozidly,
  • nezvládnutí řízení,
  • nepřizpůsobení jízdy stavu vozovky,
  • nedání přednosti v jízdě,
  • vjetí do protisměru.
Během řízení je důležitá maximální soustředěnost. Nesnažte se stihnout více věcí najednou. Telefonování za jízdy nebo ohlédnutí za dětmi na zadní sedačce vás může stát víc než jen pomačkané plechy.
Soustředění je základem bezpečné jízdy

Jízda motorovým vozidlem vám může přinést řadu chvil, které musíte okamžitě řešit. Kdybyste si jich nevšimli, mohly by mít velmi nepěkné následky. Snažte se proto při řízení maximálně sledovat stav vozovky a děj na ní i v jejím okolí. Soustředění vám pomůže dojet bezpečně až do vašeho cíle.


Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: PR
autor: PR

Další články

U Památníku Vojna vznikne Alej svobody U Památníku Vojna vznikne Alej svobody Vojna byla táborem nucených prací, v jednu chvíli zde bylo i více než 1400 vězňů. Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Při rozhovorech jsem viděla desítky plačících odsouzených, říká vězeňská kaplanka Třikrát týdně dochází do objektu příbramské věznice kaplanka Mgr. Vendula Glancová. … Nepřehlédněte Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Vliv na funkci štítné žlázy má dědičnost, životní prostředí a styl života Funkcí štítné žlázy je vytvářet hormony, které ovlivňují celé naše tělo. Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Sjezd z dálnice D4 na Skalce omezila nehoda fabie, tři zranění Řidič ve vysoké rychlosti nezvládl odbočovací manévr a skončil v příkopu. Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Večerní prohlídka povede i do pokoje, kde nocoval František Ferdinand d'Este Vycházku do budovy Báňského ředitelství v Příbrami povede 5. srpna architekt Michal … Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU Příbramská nemocnice stále neví, jestli získá prostředky z dotační výzvy REAC-EU O několika miliardách z první výzvy prozatím rozhodovala rychlost kliknutí v rámci … Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Bude je bavit házená? V Příbrami pokračují prázdninové tréninky pro děti Sportovní setkání pro všechny věkové kategorie pořádá třikrát týdně na venkovních … Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Zdražování paliv ve Středočeském kraji pokračuje, benzin je nejdražší od prosince 2014 Benzin Natural 95 je u čerpacích stanic ve Středočeském kraji nejdražší za šest a půl … Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Policisté zadrželi recidivistu, který má na svědomí 12 vloupaček v Příbrami a Obecnici Muži hrozí tříletý pobyt za mřížemi.
V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce V příbramské nemocnici začne v říjnu rozsáhlá rekonstrukce Nejprve bude zdemolována a znovu postavena budova N, která bude širší a především i …
Kodex redakce Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2021 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz