Nehod za duben meziročně přibylo
4. května 2016 (09:06)
Celkem ke 108 nehodám došlo v průběhu dubna na příbramských silnicích. To je o 18 více než v loňském roce. Čísla vychází ze statistik, které zveřejnila policie. Od začátku roku musela dopravní policie vyjíždět dokonce již ke 403 nehodám, což je o 61 více než v minulém roce. Během posledních tří měsíců ale naštěstí nedošlo k žádnému smrtelnému zranění. Během dubna byly dva motoristé zraněni těžce a 12 lehce.
„Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy a následně nedání přednosti v jízdě – v jedenácti případech a teprve poté následovala přílišná rychlost – 8x. Celkem 26 karambolů zavinila zvěř. Na automobilech vznikla škoda ve výši téměř 4,5 milionu korun,“ popsala tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
„Nejčastější příčinou nehod byl nesprávný způsob jízdy a následně nedání přednosti v jízdě – v jedenácti případech a teprve poté následovala přílišná rychlost – 8x. Celkem 26 karambolů zavinila zvěř. Na automobilech vznikla škoda ve výši téměř 4,5 milionu korun,“ popsala tisková mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.
foto: sxc
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: text i
autor: MJ
Další články
„Já sem nechodím proto, abych byl druhý.“ Trenér Marek Čurilla o postupu, tvrdosti, mládeži i tom, proč je Příbram jeho druhý domov
Marek Čurilla je hlavním trenérem juniorky HC Baník Příbram a zároveň vede i dorost. V …
ROZHOVOR
Kdo chce město pro všechny generace? Příbramští patrioti vstupují do voleb
Zájmem Příbramských patriotů, pod vedením místostarosty Miroslava Peterky, je …
VOLBY 2026
Smlouva o telefonu: dokument, který by dnes potřebovala půlka internetu
Debaty o tom, kdy dát dětem první telefon, jak ho zakázat ve školách, kdy pustit děti …
NÁZOR
Český červený kříž pokračuje na zámku v Bukovanech v odkazu Alice G. Masarykové
Zámek v Bukovanech na Příbramsku sloužil po více než devadesát let jako ozdravovna a …
AKTUÁLNĚ
Rok práce, skryté poškození a vlhkost ve zdech. Kaple sv. Kříže se po rekonstrukci otevírá
Kaple sv. Kříže na Starém hřbitově v Příbrami je po rozsáhlé rekonstrukci opět …
AKTUÁLNĚ
Helma může zachránit život! Policisté na Příbramsku kontrolovali cyklisty
Při jízdě na kole může rozhodovat o životě. Přilba není zbytečnost, ale důležitý …
DOPRAVA
Kultura bez bariér. Státní muzea budou první neděli zdarma — velká úleva pro rodiny i návštěvníky, kteří počítají každou korunu
Od září se otevře možnost, která může změnit víkendové plány mnoha lidí. Státní muzea …
AKTUÁLNĚ
/RECEPTY/ Červené klenoty lesa: Brusinky nejsou jen ozdobou svíčkové
Vrchol léta bývá ve znamení houbaření, ale pokračuje i sběr lesních plodů. Na houby si …
POZNÁVÁME BRDY
Pohonné hmoty v Příbrami: Naftu některé čerpačky zdražily
Za benzin Natural 95 zaplatíte momentálně v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 41,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
V Podlesí se rozloučí s prázdninami. Děti čeká rýžování zlata i seskok parašutistů
Poslední srpnová sobota, 29. srpna, bude v Podlesí patřit dětem, soutěžím, tanci i …
NEPŘEHLÉDNĚTE






