Nedělní požár střechy pekáren v Berouně způsobil škody za 50 milionů
14. října 2024 (11:40)
foto: Město Beroun / FB
Požár v berounské pekárně zaměstnal z neděle na pondělí hasiče ze širokého okolí. Situace je aktuálně plně pod kontrolou. Příčina vzniku požáru je stále v šetření.
Středočeští hasiči měli v neděli večer napilno. Krátce po 16 hodině vyjížděli do Berouna, kde došlo k požáru střešní konstrukce tamní pekárny. Původně vyhlášený 2. stupeň požárního poplachu byl po 19 hodině zvýšen na třetí stupeň. Na místě zasahovalo 20 jednotek. Z objektu bylo evakuováno 54 osob, nikdo se nezranil.
Na místo požáru přijela kvůli preventivnímu měření uniklých škodlivin do ovzduší i chemická laboratoř Kamenice. V 1:43 ráno byl požár již plně pod kontrolou a požární poplach byl snížen na 1. stupeň. Souběžně s tím docházelo k postupné redukci sil a prostředků. Aktuálně zůstává na místě pouze jednotka z Berouna.
Podle mluvčího středočeských hasičů Dominika Pěničky se zatím ještě neví, proč začalo hořet. Podle prvních odhadů se však pravděpodobně jedná o technickou závadu. „Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Shořela celá výrobní hala s konstrukcí budovy. Podařilo se uchránit administrativní budovu. Předběžná škoda je odhadována na 50 milionů korun. Ochráněno bylo 30 milionů.
Podle mluvčího středočeských hasičů Dominika Pěničky se zatím ještě neví, proč začalo hořet. Podle prvních odhadů se však pravděpodobně jedná o technickou závadu. „Příčina vzniku požáru je předmětem dalšího vyšetřování. Shořela celá výrobní hala s konstrukcí budovy. Podařilo se uchránit administrativní budovu. Předběžná škoda je odhadována na 50 milionů korun. Ochráněno bylo 30 milionů.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Další články
Ve Středočeském kraji se něco děje s nemocemi. Čísla vás překvapí
Ve Středočeském kraji pokračuje chřipková sezóna, ale nejnovější data přinášejí …
Kniha Fenomén zalánská madona je v prodeji
Zhruba v polovině ledna začal tisk katalogu k výstavě Fenomén zalánská madona. Všechny …
Policie zveřejnila čerstvá data. Kriminalita mění tvář, Příbram zůstává mezi nejzatíženějšími
Celková kriminalita ve Středočeském kraji v roce 2025 opět mírně poklesla. Policie …
Rok partnerství: stát uznal páry, ale ne jejich děti
Stejnopohlavní páry mají po roce partnerství víc práv i větší právní jistotu. Jedna …
Nepřehlédněte
Cestovatelská vlna se vrací už ve středu: Dobříš opět míří do světa s cyklem Naši našim
V únoru odstartoval již čtvrtý ročník oblíbeného cyklu cestopisných besed Naši našim. …
Michal z nemocniční recepce: V této pozici jsem se našel, kamarádi se se mnou teď ze srandy fotí
Michal z nemocniční recepce se stal během pár dní velmi známým, a to díky příspěvku na …
ROZHOVOR
František Nedvěd míří do Rožmitálu. Večer plný písní, emocí a nové energie
Hudba, která pohladí po duši, známé melodie i čerstvé novinky. Už v sobotu 7. února od …
Leoš Mareš opět rozdával dobro – pomohl moderátorce s vážnou nemocí
Moderátor Leoš Mareš i letos nezklamal a pokračuje ve své tradiční dobročinné …
Papež Lev XIV. jmenoval Stanislava Přibyla novým pražským arcibiskupem. Přibyl působil na Svaté Hoře
Papež Lev XIV. 2. února jmenoval novým pražským arcibiskupem Mons. Stanislava Přibyla. …
Problém s kojeneckými výživami. Obsahují nebezpečný toxin!
Státní hygienická služba upozorňuje rodiče na závažné zdravotní riziko spojené s …




