15. 11. svátek má Leopold

Nechte si svého psa očipovat

16. srpna 2019   (12:11)
Nechte si svého psa očipovat

Tuto sobotu 17. 8. proběhne v lesoparku Litavka Den pro zvíře. Mimo jiné zde můžete nechat svého psa očipovat a zvýšit tak jeho šance k nalezení v případě jeho zaběhnutí


Den pro zvíře je akce, která spojuje zábavu s pomocí. Akce se účastní zvířecí útulky a spolky, aby představily své svěřence, kteří se ocitli bez domova. Spolu s nimi se na programu podílí lidé, kteří se svými zvířaty něco zajímavého dělají – dog dancing, canisterapii atd.

Celý den jsou k dispozici stanoviště, kde děti plní úkoly a za ně si pak vybírají sladkou odměnu. Akce by měla potěšit a zároveň i pomoci – výtěžek bude použit ve prospěch psích a kočičích útulků. Jedná se již o 3. ročník této charitativní akce.

V rámci Dne pro zvíře můžete také využít nabídky hlavního partnera Veterinární kliniky Na Zdaboři, která zde za zvýhodnou cenu 350 Kč nabídne zájemcům možnost očipovat svého psa.

Vybavení mikročipem je praktické nejen při identifikaci v případě nalezení zatoulaného psa. Od 1. ledna 2020, se změnou veterinárního zákona, přibyde navíc povinnost všem majitelům psů nechat psy označit platným mikročipem. "Dalším plusem mikročipu je, že v něm je zapsáno, jaká očkování pes má, tudíž při případném incidentu, kdy pes někoho pokouše, není potřeba nic dalšího shánět a dokládat," říká MVDr. Pavel Vokrouhlík z Veterinární kliniky Na Zdaboři. 

Málo chovatelů ví, že schválená novela veterinárního zákona říká, že s účinností od 1. ledna roku 2020 bude na každého nenačipovaného psa nahlíženo jako na psa nenaočkovaného proti vzteklině, a to i v případě, když má tento pes v očkovacím průkaze záznam o provedeném očkování. Jinými slovy, od tohoto data nebude očkování proti vzteklině u neočipovaných psů úředně platné, což může činit chovatelům zvířat problémy v případě poranění člověka jejich psem.

Na čipování v rámci akce Den pro zvíře se nemusíte nijak objednávat a vybavení psa čipem můžete zařídit pohodlně přímo v rámci této akce v přirozeném prostředí v lesoparku Litavka na stánku Veterinární kliniky. Zde bude též k zakoupení mimořádně povedený charitativní kalendář na rok 2020 s fotografiemi koťátek. Výtěžek z prodeje kalendáře půjde na podporu neziskového spolku Gertrudy.

Pokud máte z procesu čipování psa nějakou obavu, prohlédněte si přiložené video, které ukazuje, že se jedná o bezbolestný úkon, který je hotov během krátké chvilky a jeho průběh je pro psa srovnatelný s běžným očkováním.

Přijďte v sobotu 17. srpna 2019 do lesoparku Litavka v Příbrami pomoci zvířátkům.
Celá akce se koná pod záštitou města Příbram. Hlavním partnerem akce je Veterinární klinika Na Zdaboři.

Více informací získáte na www.denprozvire.cz

Ve středu fotografie je vidět mikročip. Dva typy transpondérů a kapesní čtečka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Veterinární klinika na Zdaboři

autor: topDalší články

Přejel do protisměru a porazil sloup veřejného osvětlení Přejel do protisměru a porazil sloup veřejného osvětlení Městští strážníci řídí dopravu kyvadlově, v místě se tvoří kolony. 15. listopadu 2019   (15:27) Policisté pátrají po šestatřicetiletém muži. Hledaný  neplní dohled ve zkušení době podmíněného propuštění Policisté pátrají po šestatřicetiletém muži. Hledaný neplní dohled ve zkušení době podmíněného propuštění Okresní soud na muže vydal příkaz k zatčení. 15. listopadu 2019   (14:19) Méně známé skutečnosti o událostech kolem 17. listopadu 1939 odhaluje nová výstava v Památníku Vojna v Lešeticích Méně známé skutečnosti o událostech kolem 17. listopadu 1939 odhaluje nová výstava v Památníku Vojna v Lešeticích Výstava pojednává mimo jiné o likvidaci Vysoké školy báňské v Příbrami a odvlečení části studentů do koncentračního tábora. 15. listopadu 2019   (12:16) Šel pomoct známé s úklidem, pomohl ale hlavně sobě Šel pomoct známé s úklidem, pomohl ale hlavně sobě Policisté tento týden obvinili dva muže z krádeže. 15. listopadu 2019   (09:47) Policisté obvinili muže, který vykřikoval nacistická hesla Policisté obvinili muže, který vykřikoval nacistická hesla K události došlo před příbramským obchodním centrem Skalka. 15. listopadu 2019   (08:36) Do rozpočtu na příští rok se dostal deset let starý projekt Do rozpočtu na příští rok se dostal deset let starý projekt Práce na místní komunikaci v Orlově-Hájetina byly započaty v roce 2009. Do dnešní doby však nebyla cesta dokončena 15. listopadu 2019   (06:18) Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci Na Cenu hejtmanky Středočeského kraje byli nominováni i Příbramáci Mezi nominovanými jsou i hasiči, kteří díky pohotovému zásahu při dopravní nehodě zachránili život několika lidem 14. listopadu 2019   (19:21) Na Orlické přehradě jsou v plném proudu práce na přestavbě lodního výtahu Na Orlické přehradě jsou v plném proudu práce na přestavbě lodního výtahu Stavbaři vybourali původní železobetonovou konstrukci a chystají základy pro novou stavbu. Nová kolejová dráha bude o 12 metrů delší, což umožní přepravu lodí při nižším stavu hladiny než dosud. Zároveň se zvýší nosnost výtahu z 3,5 na 6,6 tuny. 14. listopadu 2019   (17:03) Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Karel Daniel Gangloff: Stopy českého Archiméda jsou v Brdech znatelné dodnes Při cestě z Nepomuku k Padrťským rybníkům se nachází Gangloffův náhon. Historická vodní stavba, která měla zamezit odtoku vod z Rožmitálského panství 14. listopadu 2019   (15:07) Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Elektro Kačeři již v sobotu v Březnici Festival Kačeři je zpět s hvězdnou sestavou. 14. listopadu 2019   (15:06)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz