16. 9. svátek má Ludmila

Nechte si svého psa očipovat

16. srpna 2019   (12:11)
Nechte si svého psa očipovat

Tuto sobotu 17. 8. proběhne v lesoparku Litavka Den pro zvíře. Mimo jiné zde můžete nechat svého psa očipovat a zvýšit tak jeho šance k nalezení v případě jeho zaběhnutí


Den pro zvíře je akce, která spojuje zábavu s pomocí. Akce se účastní zvířecí útulky a spolky, aby představily své svěřence, kteří se ocitli bez domova. Spolu s nimi se na programu podílí lidé, kteří se svými zvířaty něco zajímavého dělají – dog dancing, canisterapii atd.

Celý den jsou k dispozici stanoviště, kde děti plní úkoly a za ně si pak vybírají sladkou odměnu. Akce by měla potěšit a zároveň i pomoci – výtěžek bude použit ve prospěch psích a kočičích útulků. Jedná se již o 3. ročník této charitativní akce.

V rámci Dne pro zvíře můžete také využít nabídky hlavního partnera Veterinární kliniky Na Zdaboři, která zde za zvýhodnou cenu 350 Kč nabídne zájemcům možnost očipovat svého psa.

Vybavení mikročipem je praktické nejen při identifikaci v případě nalezení zatoulaného psa. Od 1. ledna 2020, se změnou veterinárního zákona, přibyde navíc povinnost všem majitelům psů nechat psy označit platným mikročipem. "Dalším plusem mikročipu je, že v něm je zapsáno, jaká očkování pes má, tudíž při případném incidentu, kdy pes někoho pokouše, není potřeba nic dalšího shánět a dokládat," říká MVDr. Pavel Vokrouhlík z Veterinární kliniky Na Zdaboři. 

Málo chovatelů ví, že schválená novela veterinárního zákona říká, že s účinností od 1. ledna roku 2020 bude na každého nenačipovaného psa nahlíženo jako na psa nenaočkovaného proti vzteklině, a to i v případě, když má tento pes v očkovacím průkaze záznam o provedeném očkování. Jinými slovy, od tohoto data nebude očkování proti vzteklině u neočipovaných psů úředně platné, což může činit chovatelům zvířat problémy v případě poranění člověka jejich psem.

Na čipování v rámci akce Den pro zvíře se nemusíte nijak objednávat a vybavení psa čipem můžete zařídit pohodlně přímo v rámci této akce v přirozeném prostředí v lesoparku Litavka na stánku Veterinární kliniky. Zde bude též k zakoupení mimořádně povedený charitativní kalendář na rok 2020 s fotografiemi koťátek. Výtěžek z prodeje kalendáře půjde na podporu neziskového spolku Gertrudy.

Pokud máte z procesu čipování psa nějakou obavu, prohlédněte si přiložené video, které ukazuje, že se jedná o bezbolestný úkon, který je hotov během krátké chvilky a jeho průběh je pro psa srovnatelný s běžným očkováním.

Přijďte v sobotu 17. srpna 2019 do lesoparku Litavka v Příbrami pomoci zvířátkům.
Celá akce se koná pod záštitou města Příbram. Hlavním partnerem akce je Veterinární klinika Na Zdaboři.

Více informací získáte na www.denprozvire.cz

Ve středu fotografie je vidět mikročip. Dva typy transpondérů a kapesní čtečka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Veterinární klinika na Zdaboři

autor: topDalší články

Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Příbram zateplí některé budovy, náklady pokryje z úspor energií Zateplena má být například střecha auly v Základní škole Březové Hory nebo budova na náměstí T. G. Masaryka, v níž sídlí odbor sociálních věcí. 16. září 2019   (08:54) Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát Na Vrškamýcké pivoslávě byl k mání i orosený Hulvát V sobotu 14. září se v areálu zříceniny gotického hradu Vrškamýk konal pátý ročník pivoslávy 16. září 2019   (06:27) Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Svatohorská Šalmaj: Den plný hudby, tanců, loutek a šermu Celodenní veselí přilákalo spoustu pocestných 15. září 2019   (17:19) Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Březohorští hasiči udržují spolupráci s kolegy z Nizozemska Ve čtvrtek 29. srpna v brzkých ranních hodinách vyrazila osmičlenná skupina členů SDH Březové Hory na čtyřdenní cestu do zahraničí. Cílem bylo partnerské město Hoorn v Severním Holandsku. 15. září 2019   (14:55) Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu Požár rodinného domu ve Voznici způsobil dvoumilionovou škodu V nedýchatelném prostředí hořícího domu zahynuli dva psi. 15. září 2019   (12:14) Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku Mladoboleslavští zařadili klukům na cestu zpátky k Litavce šestku FK Mladá Boleslav - 1.FK Příbram 6:0 (3:0). V sobotu 14. září zavítala v 9. kole FORTUNA:LIGY Příbram do města automobilového průmyslu 15. září 2019   (11:57) Rozpadá se až 45 procent manželství.  Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se až 45 procent manželství. Jak jsou na tom rodiny v Příbrami? Rozpadá se velké procento rodin. Přesto podle Českého statistického úřadu v posledních letech rozvodovost klesá 15. září 2019   (09:45) Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Příbram je již 60 let městem se stálou divadelní scénou Divadlo, které několikrát měnilo název (Městské divadlo, Divadlo Příbram, Krajské divadlo až po současný Divadlo Antonína Dvořáka podle slavného hudebního skladatele, ne prvního ředitele), je v současnosti významnou regionální divadelní scénou. 15. září 2019   (07:42) Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Na autobusovém nádraží v Příbrami vyhasl lidský život, okolnosti úmrtí šetří kriminální policie Policisté se snažili muže zachránit. 14. září 2019   (21:50) Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Rodinný dům zachvátily plameny, desítky hasičů bojovaly s ohněm Uvnitř budovy byla propanbutanová lahev, hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích. 14. září 2019   (21:17)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2019 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz