19. 1. svátek má Doubravka
Nechte si svého psa očipovat

16. srpna 2019   (12:11)
Nechte si svého psa očipovat

Tuto sobotu 17. 8. proběhne v lesoparku Litavka Den pro zvíře. Mimo jiné zde můžete nechat svého psa očipovat a zvýšit tak jeho šance k nalezení v případě jeho zaběhnutí


Den pro zvíře je akce, která spojuje zábavu s pomocí. Akce se účastní zvířecí útulky a spolky, aby představily své svěřence, kteří se ocitli bez domova. Spolu s nimi se na programu podílí lidé, kteří se svými zvířaty něco zajímavého dělají – dog dancing, canisterapii atd.

Celý den jsou k dispozici stanoviště, kde děti plní úkoly a za ně si pak vybírají sladkou odměnu. Akce by měla potěšit a zároveň i pomoci – výtěžek bude použit ve prospěch psích a kočičích útulků. Jedná se již o 3. ročník této charitativní akce.

V rámci Dne pro zvíře můžete také využít nabídky hlavního partnera Veterinární kliniky Na Zdaboři, která zde za zvýhodnou cenu 350 Kč nabídne zájemcům možnost očipovat svého psa.

Vybavení mikročipem je praktické nejen při identifikaci v případě nalezení zatoulaného psa. Od 1. ledna 2020, se změnou veterinárního zákona, přibyde navíc povinnost všem majitelům psů nechat psy označit platným mikročipem. "Dalším plusem mikročipu je, že v něm je zapsáno, jaká očkování pes má, tudíž při případném incidentu, kdy pes někoho pokouše, není potřeba nic dalšího shánět a dokládat," říká MVDr. Pavel Vokrouhlík z Veterinární kliniky Na Zdaboři. 

Málo chovatelů ví, že schválená novela veterinárního zákona říká, že s účinností od 1. ledna roku 2020 bude na každého nenačipovaného psa nahlíženo jako na psa nenaočkovaného proti vzteklině, a to i v případě, když má tento pes v očkovacím průkaze záznam o provedeném očkování. Jinými slovy, od tohoto data nebude očkování proti vzteklině u neočipovaných psů úředně platné, což může činit chovatelům zvířat problémy v případě poranění člověka jejich psem.

Na čipování v rámci akce Den pro zvíře se nemusíte nijak objednávat a vybavení psa čipem můžete zařídit pohodlně přímo v rámci této akce v přirozeném prostředí v lesoparku Litavka na stánku Veterinární kliniky. Zde bude též k zakoupení mimořádně povedený charitativní kalendář na rok 2020 s fotografiemi koťátek. Výtěžek z prodeje kalendáře půjde na podporu neziskového spolku Gertrudy.

Pokud máte z procesu čipování psa nějakou obavu, prohlédněte si přiložené video, které ukazuje, že se jedná o bezbolestný úkon, který je hotov během krátké chvilky a jeho průběh je pro psa srovnatelný s běžným očkováním.

Přijďte v sobotu 17. srpna 2019 do lesoparku Litavka v Příbrami pomoci zvířátkům.
Celá akce se koná pod záštitou města Příbram. Hlavním partnerem akce je Veterinární klinika Na Zdaboři.

Více informací získáte na www.denprozvire.cz

Ve středu fotografie je vidět mikročip. Dva typy transpondérů a kapesní čtečka

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.


zdroj: Veterinární klinika na Zdaboři

autor: topDalší články

Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Děti z milínské základní školy se učí i ve skleníku. Pěstují strelicie, ale i muškáty do oken Součástí skleníku je i moderní přírodovědná učebna s mikroskopy a binokulárními lupami 19. ledna 2020   (15:50) Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům Příbramské divadlo přinese lepší požitek nedoslýchavým divákům V rámci rekonstrukce hlediště dojde k instalaci speciální zvukové smyčky pro nedoslýchavé 19. ledna 2020   (12:26) Blíží se konec platnosti dálničních známek Blíží se konec platnosti dálničních známek Platnost loňských dálničních známek k poslednímu lednovému dni končí. Od roku 2021 budou už jen elektronické 19. ledna 2020   (09:23) Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Po čtyřech letech se otevře Junior klub, bude bezbariérový Spravovat ho budou Sportovní zařízení města ve spolupráci s Městským kulturním centrem. 19. ledna 2020   (06:56) Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Letní sídlo T. G. Masaryka čeká rekonstrukce Renovace hlubošského zámku, který byl v roce 1958 prohlášen za kulturní památku, se prodraží o 50 milionů korun 18. ledna 2020   (19:31) Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Zbyněk Prousek poradí, jak se bránit obchodním praktikám „šmejdů“ Každodenně se setkáváme s případy, kdy jsou povětšinou naši senioři zlákáni, oklamáni a okradeni takzvanými „šmejdy“. V Příbrami bude o této problematice přednášet Zbyněk Prousek. 18. ledna 2020   (17:16) Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Městští strážníci zadrželi pachatele, který se vloupal do knihovny Díky rychlému zásahu městských strážníků nestačil nic odcizit. 18. ledna 2020   (14:23) Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů Dotkněte se, nakoukněte, zatočte s kličkou. Do příbramské galerie dorazila výstava Divadla bratří Formanů V jedinečný svět fantazie a hry se Galerie Františka Drtikola promění v neděli 19. ledna při slavnostní vernisáži 18. ledna 2020   (13:10) Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Chřipka útočí ze všech stran, již má první oběť. Jak se nenakazit? Hygienici zaznamenali raketový vzestup chřipky 18. ledna 2020   (10:09) Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Jan Konvalinka: Rekonstrukce příbramského akvaparku se může oddálit o roky Proti rekonstrukci s předpokládanými náklady 440 milionů korun se v minulých dnech postavila ODS i Piráti 18. ledna 2020   (08:09)Kodex redakce Reklama Kontakty Informace o cookies Ochrana osobních údajů
Provozovatel portálu pribram.cz Rosalota, s. r. o.
Žižkova 708
261 01 Příbram II

IČ: 02289288
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 217655.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Rosalota, s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.
2014 - 2020 © Rosalota, s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz