Nečekaná zpráva: Martin Böhm má být novým předsedou volejbalového klubu v Příbrami
23. listopadu 2022 (20:18)
foto: VK Eurositex Příbram / se souhlasem
O tom, že to v příbramském volejbalovém klubu aktuálně neklape, ví široká sportovní veřejnost už delší dobu. Nyní prosákla informace, že novým předsedou oddílu se má stát současný kapitán mužstva Martin Böhm. Nahradí tak Miroslava Peterku, který se po letošních komunálních volbách stal místostarostou města Příbram.
Zatímco v uplynulé sezoně volejbalové extraligy 2021/2022 kosili příbramští Kocouři v základní části jednoho soupeře za druhým a těšili svým herním projevem mnoho svých příznivců, letošek je zatím pravým opakem. Po jedenácti odehraných zápasech se krčí na předposledním místě tabulky s vysoce negativní bilancí 2 - 9. Fanoušci jsou hrou týmu otráveni a dávají svou nevoli najevo nejenom negativními komentáři na sociálních sítích, ale i klesající návštěvností domácích zápasů.
Na počátku všeho byla neshoda o dalším sportovním směřování klubu mezi předsedou klubu Peterkou a sportovním ředitelem Rosenbaumem. Zatímco Peterka se netajil tím, že chce, aby za klub nastupovali ve větší míře domácí odchovanci v čele s jeho synem Tadeášem, Rosenbaum preferoval zejména udržení sportovní výkonnosti. V důsledku této principiální neshody se Rosenbaum odmítl podepsat pod nově tvořenou sestavu a stáhl se před sezonou z pozice sportovního ředitele na trenéra kadetů a juniorů.
Peterka se rázem ocitl ve svízelné situaci, a především v časové tísni. Potřeboval najít někoho znalého volejbalového prostředí s potřebnými kontakty na hráčský trh. Nakonec se narychlo domluvil s příbramským odchovancem a bývalým špičkovým volejbalistou, Filipem Rejlkem. Ten loni ukončil aktivní hráčskou kariéru a disponoval vazbami na brazilskou volejbalovou ligu. Zejména díky Rejlkovi se tak podařilo na poslední chvíli sehnat tři brazilské hráče a jednoho amerického univerzála.
Záhy se ovšem ukázalo, že jejich výkonnost nedosahuje extraligové úrovně. Američan odcestoval domů hned v září. Brazilští hráči střídají průměrné výkony s podprůměrnými. Kapitán Böhm má svá nejlepší léta také za sebou a mladí zatím nejsou plnohodnotně připraveni na extraligovou konkurenci. Důsledkem toho je nicotných sedm bodů a pouhé dvě výhry na kontě. Na lídra tabulky Karlovarsko ztrácejí propastných 23 bodů…
Hráči jsou psychicky dole, fanoušci rozezleni. Případný sestup z extraligy by měl logicky velmi negativní dopad na další fungování klubu včetně mládeže. Bylo jasné, že se musí něco změnit. Začarovaný kruh se rozhodl „rozčísnout“ sám Peterka, který podle všeho jako první přišel s myšlenkou ukončit své působení na pozici předsedy klubu, pokud se mu podaří za sebe najít náhradu. Jeho rozhodování mu jistě ulehčil fakt, že se z pozice lídra místní ODS dostal v komunálních volbách do zastupitelstva a následně byl zvolen místostarostou.
Tou náhradou má být podle informací zpravodajského portálu pribram.cz současný kapitán Martin Böhm, který bez ohledu na současnou situaci plánoval již před sezonou, že ukončí aktivní kariéru v extralize. S volejbalem začínal v Českých Budějovicích, kde prošel všemi mládežnickými kategoriemi. Poté přestoupil do Brna. Největšího úspěchu dosáhl v Kladně, kde získal mistrovský titul. Později přestoupil do Příbrami, kde se natrvalo usadil. Během volejbalové kariéry dokázal Böhm vystudovat dvě vysoké školy. Již řadu let úspěšně působí i jako insolvenční správce a hovoří několika jazyky.
Věřme, že mise Martina Böhma bude úspěšná a Příbrami se podaří zachovat extraligovou příslušnost. Jestli přijdou i nějaké další personální změny v týmu, na to si budeme muset počkat. K převzetí funkce by mělo oficiálně dojít od Nového roku.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Oldřich Kozák
Související
•Souboj týmů ze dna tabulky přinesl kýženou výhru pro Příbram
•Starší žáci (U16) opanovali 4. kolo krajského přeboru ve volejbale
•Odolena Voda přidržela Příbram u dna
Další články
Benzin i nafta jsou stále nejlevnější u Silmetu i na čerpacích stanicích Prim
Za benzin Natural 95 zaplatíte do čtvrtka v Příbrami v rozmezí od 40,90 Kč do 43,90 Kč …
AKTUÁLNĚ
Středočeské Velikonoce: policie kontrolovala přes 7 tisíc řidičů, našli se i pod vlivem alkoholu a drog
Během letošních velikonočních svátků a prodlouženého víkendu prováděli policisté ve …
DOPRAVA
Páteční šok: Déšť se místy změní ve sněžení
Páteční dopoledne přinese nečekaný obrat. Zatímco den začne pod zataženou až oblačnou …
AKTUÁLNĚ
V křižovatce na výjezdu z Příbrami se srazily osobáky, záchranáři tam jeli kvůli dítěti
Dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 9. dubna před 10. hodinou na silnici v křižovatce …
AKTUÁLNĚ
Do Příbrami dorazila móda z jihu Evropy. Otevřel se nový butik ALTA
Jaro letos v Příbrami nepřineslo jen teplejší počasí, ale i nový módní vítr. Na konci …
PR
Příbram ovládne v sobotu 11. ročník České Route 66
Návštěvníci této oblíbené události uvidí na čtyři stovky vystavených plechovek a …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Večer na sídlišti v Příbrami? Zapomeňte na volné místo
Nedostatek parkovacích míst v Příbram je problém, který jako místní obyvatel vnímám …
NÁZOR
Kocouři vydřeli pětisetovou bitvu. Příbram porazila Odolenu Vodu 3:2
Volejbalisté VK Trox Příbram mají za sebou mimořádně dramatické utkání. V domácím …
SPORT
TripperGo! dobývá Svatou Horu – dobrodružství pro celou rodinu
V neděli 12. dubna ožije příbramská Svatá Hora netradičním dobrodružstvím. Dorazí sem …
AKTUÁLNĚ
Zámek Březnice v pořadu Skryté skvosty. Česká televize odvysílá díl už 9. dubna
Zámek Březnice se objeví v dalším dílu dokumentárního cyklu Skryté skvosty, který …
HISTORIE




