29. 3. svátek má Taťána

Nebudu někde zalezlý a nebudu zticha, říká jednatel Nemocnice Na Pleši

NEPŘEHLÉDNĚTE
2. července 2020   (10:19)
Nebudu někde zalezlý a nebudu zticha, říká jednatel Nemocnice Na Pleši
foto: pribram.cz

Jestli někdo něco udělal špatně, tak se to vyšetří a nikdo nebude lhát a podvádět, aby se to zakrylo,“ napsal na sociální síti Roman Šmucler, jednatel Nemocnice Na Pleši


Policie obvinila 58 lidí z podvodného vykazování zdravotní péče, kterou ve skutečnosti neposkytli. Jde hlavně o lékaře a zdravotní sestry z nestátního zdravotnického zařízení ve středních Čechách. Zdravotním pojišťovnám vznikla škoda více než 19 milionů korun. Informoval o tom v úterý mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Prezident České stomatologické komory Roman Šmucler na facebooku napsal, že zařízením je Nemocnice Na Pleši, v níž je jednatelem.

Šmucler uvedl, že on sám ani lidé z jeho okolí mezi obviněnými nejsou. Na zařízení se zaměřili kriminalisté kvůli podvodnému vykazování zdravotní péče. Podle vlastního forenzního auditu nemocnice se žádný trestný čin nestal. „Mezi obviněnými jsou i někteří pacienti, kteří měli vědomě souhlasit s použitím svých osobních údajů k vykazování fiktivních hospitalizací, ačkoliv ve vykazovaném období ve skutečnosti hospitalizováni být neměli," uvedl mluvčí NCOZ.
Šmucler na sociální síti s odkazem na článek o případu napsal „mě osobně ani lidi z mého okolí nikdo neviní. Víme jen, že policie zablokovala účty a asi bychom měli ukončit léčbu pacientů atd. Nevím, kdo za to může," doplnil.
O případu informovali novináři, kdy jeden z článků zvedl Šmuclera ze židle. „Jestli máme v Nemocnici Na Pleši problém, dobře nám tak. Ale když čtu, co chrlí někteří novináři z holdingu… Navedli jsme asi zaměstnance, aby se dostali do problému. Pak jsme zorganizovali vyšetřování policie, abychom nemocnici mohli zavřít a výhodně prodali budovy. Památkově chráněná nemocnice. Vlastně ani nevím, na co se to dá použít, než na nemocnici, uvedl Šmucler na facebooku.

„Tyhle kampaně jsou vlastně zábavné. Blbé je, když tomu někdo věří a třeba pak padne vláda. Tohle nám tu utváří atmosféru a stát. Jestli někdo něco udělal špatně, tak se to vyšetří a nikdo nebude lhát a podvádět, aby se to zakrylo. Já jsem chtěl udělat super onkologii a docela se to povedlo. Mohla být lepší, ale už u toho nebudu a nebudu to rozvíjet. Společník to asi udrží, tož se asi kluci nic prodávat nebude! Taky jsem nic neudělal, tak nebudu někde zalezlý a nebudu zticha,“ dodal Šmucler.
Soukromá Nemocnice Na Pleši se nachází v Nové Vsi pod Pleší na Příbramsku. Specializuje se na léčbu pacientů s rakovinou či plicními chorobami nebo péči o umírající. "Všechny peníze šly na léčení, nikdo si nic nebral, nevyplácel se zisk, nic. Pojišťovny neměly námitky, i když se věc řeší roky," uvedl k případu Šmucler. "Každopádně mě to vyléčilo ze snahy něčemu pomáhat, a řešit to nebudu. Ať si to koupí, nebo vezme, kdo chce," doplnil. Jaká bude budoucnost nemocnice, nyní neví. "Se společníkem řešíme, jestli on v tom bude pokračovat. Já v tom pokračovat určitě nechci," řekl. Nemocnice však pokračuje přes policejní vyšetřování v provozu, vedení spolupracuje s kriminalisty, řekl výkonný ředitel nemocnice Martin Kott.
Případ dozoruje Krajské státní zastupitelství v Praze. Spis je velmi obsáhlý, jen usnesení o zahájení trestního stíhání má 1132 stran. "Rozesílání tak objemné písemnosti by bylo technicky velmi komplikované, a proto se kriminalisté NCOZ rozhodli doručit usnesení obviněným osobně," dodal Ibehej.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Nevydej se špatnou cestou. Policie varuje děti před drogami Policie České republiky z Územního odboru Příbram se i letos zapojila do preventivního … NEPŘEHLÉDNĚTE Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Vajíčka letos na Velikonoce podraží. Češi si připlatí oproti loňsku až o 11 procent Blížící se Velikonoce přinesou tradiční nákupní horečku, letos ale budou vejce dražší … NEPŘEHLÉDNĚTE Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Nejkratší noc roku přijde dřív. Změna času přichází už 29. března Letos nás čeká změna času o den dříve, než v loňském roce. V noci ze soboty 28. na … ZMĚNA ČASU Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Nehody, noční hluk a neplacení. Pravda o parkovišti pod Svatou Horou. Parkoviště pod Svatou Horou patří k větším parkovacím plochám v dosahu centra … FOTOGALERIE Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Kocouři bojovali, ale Karlovarsko bylo nemilosrdné. Série se stěhuje na západ za stavu 0:2 Volejbalisté VK Trox Příbram nestačili na domácí palubovce na tým VK Karlovarsko a po … SPORT Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Pozor, jsou všude. Klíšťata se objevují i tam, kde byste je nečekali Česká lékárnická komora upozorňuje, že klíšťata se v Česku probouzejí už s prvními … PŘÍRODA Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Brdy jsou soví ráj: Kulíšek nejmenší, sýc rousný i puštík obecný mají v CHKO ideální domov Právě v tuto dobu nastal ten správný okamžik poznávat tajemné opeřené noční lovce … POZNÁVÁME BRDY Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Oblíbené regionální trhy v Dobříši: přijďte ochutnat, nakoupit a pobavit se Náměstí Komenského v Dobříši se i v tomto roce promění v místo, kde to žije. Tradiční … DOBŘÍŠ Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Máte svého favorita v příbramském divadle? Hlasujte v naší anketě! Divadlo Antonína Dvořáka Příbram patří mezi kulturní srdce města a dlouhodobě si drží … ANKETA
Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka oznámil, že už nebude kandidovat. Po osmi letech v čele města končí Starosta Příbrami Jan Konvalinka dnes oznámil, že v letošních komunálních volbách už … BLESKOVÁ ZPRÁVA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz