5. 8. svátek má Kristián




Názvy ulic v Příbrami vysvětlí doplňkové tabulky

ZAJÍMAVOSTI
1. prosince 2020   (15:03)
Názvy ulic v Příbrami vysvětlí doplňkové tabulky
foto: ehlová

V první etapě bylo umístěno celkem pětadvacet doplňkových tabulek a s instalací dalších se bude pokračovat v roce příštím.


Jistě každému se někdy stalo, že tápe nad tím, proč a po kom se jednotlivé ulice ve městě jmenují. V Příbrami si na tyto otázky odpovíte díky projektu Poznejte ulice Příbrami.

Díky projektu Poznejte ulice Příbrami jsou na předem vytipovaných místech k tabulkám se jmény ulic umisťovány tabulky doplňkové. Ty mají za úkol vysvětlit pojmenování dané ulice.
„Jak jsem již v minulosti uvedl, jde o skvělý počin, který napomůže osvětlit občanům a návštěvníkům města naši minulost,“ uvedl starosta Jan Konvalinka.
V první etapě bylo umístěno celkem pětadvacet doplňkových tabulek a s instalací dalších se bude pokračovat v roce příštím. Označeny již jsou následující ulice a náměstí: Hrabákova, Charvátova, Heyrovského, Kollerova, Klaudova, Mixova, Fráni Kučery, Hlinomazova, prof. Karla Pobudy, Václava Šáry, Karla Hojdena, Josefa Bartoše, Plynárenská, Na Flusárně, Primáře Václava Trnky, Q. M. Vyskočila, náměstí Arnošta z Pardubic, Sevastopolské náměstí, náměstí dr. Josefa Theurera.

Nápad na označení ulic dodatkovými tabulkami vzešel od členů kulturní a letopisecké komise. Při výběru nejvýznamnějších lokalit město spolupracovalo s ředitelem Státního oblastního archivu v Praze Danielem Doležalem, který zároveň zpracoval stručný popis historického kontextu pojmenování.
Město Příbram ve výše uvedeném projektu počítá s označením celkem 30 míst.

Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: Eva Švehlová
autor: Tomáš Pečenka








Další články

Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Český vrtulník měl při hašení ve Francii 263 shozů vody, situaci ztěžoval vítr Českým hasičům, kteří pomáhali s vrtulníkem hasit lesní požáry ve Francii, … ZAJÍMAVOSTI Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě Domácí lavička je jiná. Marek Nikl čeká na Příbram v Jihlavě V pátek 7. srpna od 17:45 hostí FC Vysočina Jihlava v rámci Chance ligy tým FK … ROZHOVOR Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Hollywood v Praze díky Příbrami. Petr Větrovský přiváží Dolpha Lundgrena Po červnové návštěvě Arnolda Schwarzeneggera čeká české fanoušky další jméno, které … KULTURA Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už za pár dní to vypukne! Hřiměždický lom znovu ovládnou odvážné skoky z desítek metrů Už 7. a 8. srpna se zatopený lom v Hřiměždicích opět promění v centrum adrenalinu. … AKTUALIZOVÁNO Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Děravé jímky končí. Úřady zpřísnily kontroly a pokuty jsou vysoké Staré jímky bez nepropustného dna byly dlouhá léta běžnou praxí v chatařských … NEPŘEHLÉDNĚTE Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Druhá polovina prázdnin v hornickém muzeu láká na dětské prohlídky a středověká řemesla Hornické muzeum Příbram připravilo na druhou polovinu letních prázdnin bohatý program … AKTUÁLNĚ Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Zlomený palec, nezlomená Pudilová. Tvrdý večer na Štvanici, který ukázal její povahu Lucie Pudilová má za sebou jeden z nejtěžších večerů kariéry. Na Štvanici vstoupila do … SPORT Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Do Česka míří velmi silné bouřky. Hrozí vichr a kroupy Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) aktualizoval výstrahu před extrémně vysokými … AKTUÁLNĚ Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách Tropických dnů v Česku rychle přibývá. Kritické jsou průtoky na českých řekách Česká republika se ocitá v silné a dlouhé vlně veder. Pokračující úmorná vedra podle … AKTUÁLNĚ
Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí Magický večer pod hvězdami: Lesní divadlo Skalka ožije Erbenovou Kyticí Milovníci divadla i české klasiky se mohou těšit na výjimečný kulturní zážitek. V … KULTURA
Kodex redakce Soutěže Reklama Pro média Kontakty
Provozovatel portálu pribram.cz Příbram Média s.r.o.
Na Flusárně 168
261 01 Příbram III

IČ: 21829021
DIČ: CZ21829021
Společnost je zapsána v obchodním rejstříku
městského soudu v Praze - oddíl C, vložka 407087.


Redakce zpravodajství portálu pribram.cz
Společnost Příbram Média s.r.o. využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

Autorská práva vyhrazena. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření jakýmkoli způsobem, mechanickým nebo elektronickým, v českém nebo jiném jazyce či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez písemného souhlasu společnosti Příbram Média s.r.o. zakázáno.
2014 - 2026 © Příbram Média s.r.o.Všechna práva vyhrazena. webdesign | websystem | KAO.cz