Navzdory předem avizované dopravní akci porušil každý čtvrtý řidič předpisy
7. července 2020 (16:34)
foto: pribram.cz
Ačkoliv policisté dopředu upozorňovali, že bude na silnicích zvýšený počet hlídek, řidiči si pozor nedali.
O prodlouženém víkendu probíhala celorepubliková dopravně bezpečnostní akce, která byla vyhlášena v souvislosti se začínajícími prázdninami. Policisté, jako každý rok, očekávali zvýšenou hustotu provozu, což se také nakonec potvrdilo.
K první větší komplikaci došlo již v pátek před dvanáctou hodinou, kdy se střetla na silnici I/4 tři vozidla. Kolony dosahovaly několika kilometrů, a to jak ve směru na Prahu, tak i na Strakonice.
Ačkoliv policisté dopředu upozorňovali, že bude na silnicích zvýšený počet hlídek, řidiči si pozor nedali. „Na Příbramsku policejní hlídky zkontrolovaly 153 vozidel a zjistily u 41 motoristů dopravní přestupky. Dvanáct z nich překročilo povolenou rychlost, dva usedli za volant po požití alkoholu, čtyři nebyli připoutaní a pět aut nemělo dálniční známku,“ uvedla v tiskové zprávě policejní mluvčí Monika Schindlová s tím, že na pokutách policisté na místě vybrali téměř 24 tisíc korun.
Druhý prázdninový týden se policisté zaměří na Strakonickou, zvýšený dohled bude i na dálnici D4
V tomto týdnu se policisté zaměří především na silnici I/4 a na dálnici D4. Měření rychlosti bude probíhat od Hájů až po Zbraslav, a to v obou směrech. Kontrolovat stanovenou rychlost na Strakonické bude policie hlavně v obci Chraštičky.
V tomto týdnu se policisté zaměří především na silnici I/4 a na dálnici D4. Měření rychlosti bude probíhat od Hájů až po Zbraslav, a to v obou směrech. Kontrolovat stanovenou rychlost na Strakonické bude policie hlavně v obci Chraštičky.
Uplynulý víkend se stal nejtragičtějším na českých silnicích od začátku letošního roku, za uplynulé čtyři dny zemřelo podle předběžných statistik nejméně 16 lidí. Od pátku do neděle přišlo při dopravních nehodách o život podle policie 14 lidí, sváteční den si vyžádal dvě oběti. Nejhorší bilanci má pátek, kdy bylo šest mrtvých, letos nejvíc za jeden den. V sobotu podle denních policejních statistik zahynuli tři lidé a v neděli dalších pět.
Tip redakce: Pokud nechcete, aby vám unikly aktuální informace, staňte se fanoušky naší stránky na Facebooku a budete 24 hodin denně v obraze.
zdroj: pribram.cz_Jakub Pečenka
autor: Tomáš Pečenka
Další články
Lidé poznají Bahna jinak. Bývalá tanková střelnice odhalí vzácnou přírodu Brd
Milovníci přírody, Brd i nevšedních zážitků mají jedinečnou příležitost nahlédnout do …
ZAJÍMAVOSTI
Zámek Hořovice jako ideální tip na výlet za historií i odpočinkem
Hledáte nenáročný výlet, kde se spojí historie, krásné interiéry i procházka v parku? …
TIP NA VÝLET
Legendární pochod Praha–Prčice je zpět. Tisíce lidí znovu obují toulavé boty
Už v sobotu 16. května odstartuje 59. ročník jednoho z nejslavnějších turistických …
AKTUÁLNĚ
V ulici pod nemocnicí byl hlášen únik plynu
Ve čtvrtek 14. května ráno mířily hasičské vozy do ulice Gen. R. Tesaříka v …
AKTUÁLNĚ
Kyberpodvody prudce rostou. Policie radí, jak nenaletět a kde si vše ověřit
Kyberkriminalita v Česku dál prudce roste. Jen za první čtvrtletí letošního roku …
AKTUÁLNĚ
Policie během tří dnů narazila na opilé i zdrogované řidiče. Zkontrolovala přes 2100 aut
Více než dva tisíce zkontrolovaných vozidel, stovky přestupků a desítky řidičů pod …
AKTUALIZOVÁNO
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5 milionů. A přesto fotbal získal nejvyšší dotaci
Firma spojená s prezidentem fotbalového klubu dluží městu přes 5,3 milionu korun. Vůči …
AKTUÁLNĚ
Záchranná mise na Dole Anna: Ze Dne otevřených dveří přímo k zásahu
PŘÍBRAM – Zatímco dvůr centrální hasičské stanice ve Školní ulici byl plný dětí ze …
NEPŘEHLÉDNĚTE
Dubánci vyrážejí mezi lidi. V Dobříši otevřou novou rodinnou stezku
Malé postavičky z přírodnin, které si získaly srdce dětí i dospělých, přicházejí s …
DOBŘÍŠ
Střet u Vranovic: Tesla srazila divočáka, silnice na Rožmitál byla průjezdná jedním pruhem
V úterý 12. května po 21. hodině večer došlo na silnici č. I/18 k nehodě. Na trase z …
AKTUALIZOVÁNO




